USA zbroi się na wojnę totalną w cyberprzestrzeni

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jak powiedział amerykański sekretarz obrony Leon Panetta,  USA przygotowują się do oparcia oraz wykonania cyberataków. Porównał on możliwe ataki w cyberprzestrzeni, jako równie destrukcyjne jak ataki z 11 września, a nawet nalot na Pearl Harbor.

 

Jako przykład, Panetta przypomniał trojana Shamoon. Program sparaliżował terminal eksportowy w największej na świecie państwowej firmie z branży ropy naftowej, Aramco. 

"Przez kilka godzin wirus praktycznie zniszczył ponad 30 000 komputerów. Wszystkie dane zostały utracone. Kilka dni później atak został powtórzony w Katarze. Ataki te są uważane za najbardziej niszczycielskie w historii cyberprzestępczości. Wyobraź sobie, co by się stało gdyby taki atak miał na celu zniszczenie Twojej firmy "- powiedział były dyrektor CIA i obecny szef Pentagonu Leon Panetta.

Jednak Panetta pośpieszył uspokoić rodaków twierdząc, że USA jest gwarantem ochrony przed atakami cyber-terrorystów.

"Stworzyliśmy najbardziej wyrafinowane na świecie systemy, które są w stanie wytropić autora ataku cybernetycznego wobec naszego kraju. Każdy, kto podnosi rękę przeciwko Stanom Zjednoczonym, będą odpowiadać za swoje czyny "- ostrzegł Panetta.

Panetta, mówiąc o wirusie Shamoon mógł się odnieść plotek, że to właśnie USA wraz z Izraelem stworzyło całą rodzinę wirusów do ataków na Iran, która obejmuje również takie robaki jak Duqu i Stuxnet. Przecieki planów wojny z Iranem również zakładają poprzedzenie nalotów na cele atakiem impulsem elektromagnetycznym teoretycznie unieruchamiającym obronę przeciwlotniczą. Posiadanie w systemach wroga własnych wirusów oczekujących na aktywację jest więcej niż prawdopodobne. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Wyobraź sobie, co by się

"Wyobraź sobie, co by się stało gdyby taki atak miał na celu zniszczenie Twojej firmy" - wiekszości firm by je zniszczyc wystarczy odciąć dostęp do CHMURY gdzie się bezmuzgi sami wystawili na cios uddostepniając konkurencji swoje tajne dane handlowe.

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Porównał on możliwe ataki w

Porównał on możliwe ataki w cyberprzestrzeni, jako równie destrukcyjne jak ataki z 11 września, a nawet nalot na Pearl Harbor.
Cechą charkaterystyczną czasów obecnych jest dynamiczny rozwój technologi oraz niestety uprzedmiotowienie człowieka. Już wszystko przelicza się na kasę - życie, zdrowie, kulturę, sport a nawet działalnosć społeczną. Wszystko to ma rację bytu pod warunkiem, że jest to uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia.

Portret użytkownika minor_rozbrajacz

"dynamiczny rozwój

"dynamiczny rozwój technologi"
 
Technologicznie od kilkudziesieciu lat soimy w miejscu.
Wiem ze dzieki dobremu (dobrze oszukujacemu) marketingowi latwo gimnazjalistom (czyli wszystkim co zatrzymali sie na tym etapie rozwoju, czyli niemal wszystkim) naklasc do glowy ze nowy 'ajvaj-fon' to jest 'technologiczny skok' i ze bez 'bezposredniej bezprzewodowej lacznosci przez jedno klikniecie z fejsem' nie da sie juz zyc, ale nawet owi gimnazjalisci nie osmiela sie tej stagnacji nazwac "dynamicznym rozwojem".
 
A to ze "wszystko przelicza sie na kase" to jest jakas narodowa tragedia? Na cos trzeba przeliczac. Ty bedziesz przeliczal na 'wrazliwosc spoleczna', inny na 'bezpieczenstwo' a ci normalni (malejaca mniejszosc) na uniwersalna i mierzalna jednostke - 'mamone', tak znienawiadzona przez roznego odcienia czerwonych, obludnie pomijajacych fakt ze przewaznie zyja z publicznych - czyli cudzych - pieniedzy.
 
Niestety poki wiekszosc ma we lbie trociny, puty banda cwaniaczkow u wladzy (takze tej realnej a nie tylko znamiennej) bedzie krecila tym calym interesem bez koniecznosci wykazywania jakichs wiekszych uzdolnien intelektualnych.

Portret użytkownika normalny

A czekoladowy prezydent dalej

A czekoladowy prezydent dalej szaleje. Marionetka rotszyldów cholerna. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Nic dziwnego, że tak trzęsą dupami skoro pół świata przewrócili do góry nogami grabiąc bogactwa naturalne. W USA panuje jakaś zbiorowa histeria, z każdej strony atak, zagrożenie, wojna, itd. Chory kraj i chorzy ludzie rządzący tym siedliskiem ogłupionych grubasów. Czytaliście, że u nich podsyca się stan zagrożenia tworząc fikcyjne newsy w których biorą udział podstawieni aktorzy, specjaliści od udawania rozpaczy, itd. To są dopiero jaja. Jak berety. Jestem gotów umrzeć byle wraz ze mną szlag trafił cały świat i pogrzebał ten psychopatyczny porządek gdzie nic już nie jest normalne.

Portret użytkownika Jimmyee

Gówno nie ataki Wam powiem,

Gówno nie ataki Wam powiem, gówno nie ataki... Łatwo się na nie przygotować, przynajmniej tak mi się wydaje. Wyodrębnić w firmie komputery, na których są ważne dane i zrobić im wewnętrzną dobrze zabezpieczoną sieć bez dostępu do Internetu... Brzmi możliwie? Oczywiście długo by się zastanawiać nad tym ale tak czy inaczej ze skutecznym hakerem, który potrafi działać z zaskoczenia trudno wygrać Smile

Portret użytkownika veteran

Globalny Hałas nabiera

Globalny Hałas nabiera srogości: Nie zamierzamy byc cicho.
 
http://rt.com/news/global-noise-demonstrations-378/
 
Masowe protesty, demonstracje z powodu oburzenia stanem rzeczy będą się nasilać; ich skala będzie gwałtownie rosnąć.
 
To równiez świadczy o tym że objęcie władzy przez ostaniego króla - bestię nastąpi niedługo.
Skrajnie niezadowoleni z szeroko pojętej władzy społeczeństwa z otwartymi ramionami przyjmą bestię która obali dotychczasową władzę, która eksterminuje dotychczasowych nadzorców systemu rzeczy i która wprowadzi fałszywy dobrobyt i fałszywy pokój.

Portret użytkownika Koniu

Mądre Państwa powinny jak

Mądre Państwa powinny jak najszybciej opracować swoje własne systemy operacyjne na innych kodach binarnych, lub opracować nowy rodzaj biokomputera. Rozwijanie tylko jednej gałązi teleinformatyki opartej na jednym i tym samym źródle jest dosłownie głupie. Już dawno powinny być opracowane modele samolotów w oparciu o pneumatykę, bez zastosowania komputerów. Myśłę, że "kwadratowe głowy" sa przygotowane do nowych technologii. Mają je już przetestowane i są gotowe do produkcji. Kiedy zostanie wyssana z Ziemi ostatnia kropla ropy wtedy "kwadratowe głowy" pokażą gotową armię z nowymi technologiami. Silniki, które do napędu potrzebują paliw płynnych lub stałych staną się historią. Biedniejsze państwa będa płaciły ogromne characze za ochronę, bo tej technologii "kwadratowe głowy" nie sprzedadzą. 

Skomentuj