USA zawieszają sprzedaż dronów szturmowych MQ-1C Gray Eagle na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Plan administracji dotyczący sprzedaży czterech dużych dronów MQ-1C Gray Eagle na Ukrainę został wstrzymany z powodu obaw, że zaawansowany sprzęt dronów obserwacyjnych może wpaść w ręce wroga, podał Reuters, powołując się na dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Zastrzeżenia techniczne do sprzedaży tych dronów pojawiły się, gdy Biuro Ochrony Technologii Obronnych Pentagonu, które ma trzymać cenną technologię z dala od rąk wroga, przeprowadziło dogłębną analizę. Na początku czerwca Reuters poinformował, że rząd USA planuje sprzedać Ukrainie cztery drony MQ-1C Gray Eagle, które mogą być wyposażone w pociski Hellfire.

 

Do tej pory Ukraina używała dronów krótkiego zasięgu w wojnie przeciwko Rosji, a także tureckiego Bayraktara-TB2 i amerykańskiego AeroVironment RQ-20 Puma. Drony Gray Eagle są zupełnie inne, biorąc pod uwagę, że w zależności od misji mogą latać do 30 godzin, a także zbierać wiele informacji do celów rozpoznawczych. Gray Eagle może przenosić do ośmiu pocisków Hellfire.

 

Zastrzeżenia do eksportu tych dronów pojawiły się w związku z obawami, że radar i sprzęt wywiadowczy mogą zagrozić bezpieczeństwu USA, jeśli wpadną w rosyjskie ręce. Źródła powiedziały Reuterowi, że zarzut nie został potwierdzony podczas wstępnego przeglądu, ale zwrócił uwagę Pentagonu pod koniec ubiegłego tygodnia.

„Przeglądy bezpieczeństwa technologii są standardową praktyką amerykańską przy przekazywaniu środków wszystkim partnerom międzynarodowym. Wszystkie sprawy są rozpatrywane indywidualnie” – powiedziała rzeczniczka Pentagonu Sue Gough.

Inny amerykański urzędnik powiedział, że najlepsi urzędnicy Pentagonu zastanawiają się teraz, jak wdrożyć sprzedaż tych dronów, ale nie jest znany harmonogram jakiejkolwiek decyzji. Jednym z rozwiązań, które mogłoby ułatwić sprzedaż tych dronów na Ukrainę, byłoby zastąpienie istniejących radarów i czujników prostszymi technologiami, ale potrwa to kilka miesięcy.

 

Według dokumentów budżetowych armii amerykańskiej, koszt jednego drona Gray Eagle wynosi około 10 milionów dolarów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Doktor Lektor

FALSE FLAG w POLSCE! Już za

FALSE FLAG w POLSCE! Już za kilka dni w Katowicach zaczyna się Światowe Forum Urbanistyczne (WUF) organizowane przez ONZ. Jest to idealna okazja na operacje typu False Flag i wprowadzenie w Polsce stanu wojennego (gdyby zwalono na ruskich) lub stanu wyjątkowego (gdyby zwalono na ukrów).

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Dzisiaj słyszałem, że w Miami

Dzisiaj słyszałem, że w Miami jest skoordynowane przedsięwzięcie pt.: "oddaj broń Ukrainie" (za opłatą), ci debile myślą, że Rednecki oddadzą swoją broń.. hehe Kolejna próba rozbrojenia społeczeństwa amerykańskiego. Ciekaw jestem, jaki debil takie coś wymyślił i to wdraża?? Trzeba być debilem, aby to wymyślić i sądzić, że ludzie uzbrojeni po zęby , będą głupsi od tego co wymyślili i dadzą się rozbroić; ku chwale Ukrainy.. 

to już nawet nie jest komedia, to raczej tragifarsa, ale uważam, że powinno się stworzyć nowy gatunek literacki; jakieś propozycje na nazwę? Debil debila debilem pogania.. tak to widzę.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika I tak powiem

Coraz więcej wskazuje na to

Coraz więcej wskazuje na to że Zełeński jest ugadany z Putinem, chodzi dokładnie o rozbrojenie zachodu, i Zełeński robi to w białych rękawiczkach. Większość broni nie trafia po prostu na front, ląduje na czarnym rynku, uzbraja Rosję w nowe to technologie itp. Dziwne natomiast jest to że zachód udaje się to nie widzieć, aczkolwiek powoli się wycofują z tego ale prą dalej. Ja widzę tutaj tylko dwie opcje, albo Ukraina i Rosja są ugadane i później zaatakują rozbrojoną Europę albo... i tu najbardziej prawdopodobny scenariusz w mojej opinii jest taki że zachód i Rosja grają razem przeciwko Chinom Smile Chiny patrzą na Rosję od dawna jako przyszłe ich tereny. Może być ciekawie Wink Wreszcie... kto najbardziej dostaje po dupie? Rosja czy Chiny? Pomijam Europę oczywiście.

Portret użytkownika Doktor Lektor

Za bardzo upraszczasz.

Za bardzo upraszczasz. Zarówno jedni jak i drudzy (a także Polska, USA, itd...) realizują wspólny plan na polecenie swoich panów. Niestety ale wprowadzanie NWO jest właśnie w osattniej fazie o której ostrzegano już ponad 20 lat temu. Jest to faza kontrolowanej wojny.

Portret użytkownika spokoluz

Na rosję jako przyszłe ich

Na rosję jako przyszłe ich tereny patrzył napoleon , hitler . Patrzą cały czas od wybicia się na lidera usmani i chiny poniekąd też.

Jest "mały" problem - jak opanować tak duże terytorium bez rozproszenia sił a po drugie jak je opanowac lądowo skoro infrastruktura drogowa jest specjalnie utrzymaywna w taki a nie inny sposób. Od wielu lat w rosji sa produkowane pojazdy cywilne , transportowe i wojenne na każdy teren u nich - a mają każdy. Ruscy maja tylko dobrze rozbudowaną infrastrukturę kolejową ale tą łatwo przerwać.

Inwazja wiąże się z zachowaniem stałego zaopatrzenia armii posuwającej się do przodu - jak to widzisz na terenie rosji ??? Tych dwóch powyżej miało okazję tego doświadczyć.

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Premium

Niemiec, Francuz i włoch

Niemiec, Francuz i włoch pojechał do Kijowa, Borys Jonson jak się dowiedział o czym oni rozmawiali, dobrze spodni na dupe nie założył a już był w Kijowie, mało co Zelenskiemu w dupe nie wszedł a może wszedł?  tak że spokoju nie będzie wojna ma trwać do ostatniego Ukrainca, tylko dla tego że tłamszony świat przez zachód od wrócił się od nich, Anglosasi wychodzą z założenia albo będziemy rządzić jak po staremu albo III wojna światowa...mimo tego że tą wojne już przegrali pod każdym względem... 

Portret użytkownika Endymion

HAHA! skąd czerpiesz wiedzę?

HAHA! skąd czerpiesz wiedzę? Japonia jest uwalona finansowo deflacją, Chiny mają olbrzymi popyt wewnętrzny, wykupują powoli nieruchomości w USA. Zgłoś się do oficera prowadzącego, aby wysłał Cię na doszkolenie, bo wypuszczają teraz na front wojny dezinformacyjnej ludzi z łapanki na "OLX praca".. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ​euklides

Poliniakowe dauny kupiły kur.

Poliniakowe dauny kupiły kur..a czołgi... Czołgi których amerykanie już od dawna nie produkują, bo na współczesnym polu walki czołgi są tyle warte co rycerz w zbroi płytowej.

Gdyb w tym cyrku był ktoś trochę ogarnięty to powinien zaproponować Niemiaszkom układ - wsadźcie sobie w d... te Leopary, które mieliście dostarczyć, ale w zamian wejdźcie z nami w produkcję dronów i rakiet.

Strony

Skomentuj