USA zapowiedziało, że będzie zbroić opozycję w Syrii

Kategorie: 

fullcomment.nationalpost.com

Niedawno donosiliśmy o rosyjskim statku z bronią zatrzymanym na Cyprze, ten okręt w końcu dopłynął do Syrii gdzie był port docelowy tego transportu. Teraz Amerykanie zapowiedzieli, że będą zbroić opozycję syryjską. Oczywiście taka deklaracja nie jest niczym więcej jak oświadczeniem, że to, co i tak robili teraz będą robić oficjalnie.

 

Syria staje się tym samym miejscem konfrontacji mocarstw według podobnego scenariusza jak w Polsce w latach 80 tych. Tylko, że stan wojenny w Syrii jest dużo bardziej krwawy niż w Polsce i eskalacja przemocy może dopiero nastąpić. O konflikcie syryjskim, który trwa już ponad rok już teraz mówi się, jako wojnie pośredniej z Iranem. Zresztą Iran w niej uczestniczy bezpośrednio, bo działa tam znajdującą się na pokładzie okrętu irańska stacja zakłócają kodowaną transmisję oddziałów rebeliantów. To jest element wojny elektronicznej.

 

Konflikt, zatem napędzają mocarstwa zbrojące siły po obu stronach konfliktu w Syrii. To nie skończy się niczym dobrym a w najlepszym wypadku, jeśli USA i Rosja nie chwycą się za przysłowiowe łby to kraj pogrąży się w chaosie porównywalnym do tego, w jakim nadal znajduje się Irak.

 

 

Źródłohttp://www.reuters.com/article/2012/02/22/us-syria-idUSL5E8DB0BH20120222

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ad vocem

Cienka zagrywka medialna

Cienka zagrywka medialna Usraela!Miło wyczuć jak usrael trzęsie dupskiem.To poczatek jego końca.W końcu każdy "atomowy" gracz jednym ruchem wywala cały stolik z szachownicą.Wolfowitze wystraszyli się własnej gry?Gdzie teraz uderzą?Korea?  

Portret użytkownika edmund

Popatrzmy: alianci, Katar,

Popatrzmy: alianci, Katar, usa wysyłaja kilka tysięcy "bojownikow" i komandosów do Syrii, a syryjczycy jakoś nic nie mówią o egzekucjach złapanych napastników. A przecież kazde prawo wojskowe jednoznacznie skazuje takich dywersantów na śmierć.
 
Popatrzmy na Polskę: wyobraźmy sobie, że francuziki przysyłają nam cichcem kilka tysięcy legionistów - i co?  Przecież ludzie od razu widzą, gdzie te kundle się pochowały, na wsiach kazdy kazdego zna i obcego stylem od łopaty mozna szybko zatłuc. W polu sie nie ukryją, w lesie nie mają po co. W mieście wystarczy policjant na rogu ulicy i wszystko jasne. Wojsko dowiaduje się o ich lokalizacji w kilka minut od desantu - w kilka dni ostatni "bojownik" gryzie piach.
 
Tymczasem w Syrii jakas taka niemoc, jakies podchody, jakieś zadymy -- mimo, ze armia duża i silna.
 
Popatrzmy na WTC: przeciez wywiady państw przenikaja się wzajemnie. Nie jest możliwe aby Rosja, czy Chiny nie wiedziały wcześniej. Nie jest możliwe aby nie mialy dowodów lub po prostu nie chciały osłabić rządu usa choćby opublikowaniem swoich podejrzeń, że "WTC to prowokacja". Gdybym był szefem wywiadu, to od razu korzystałbym z zamieszania u wroga i osłabiał jego pozycję, chocby przez przecieki do mediów, że WTC to prowokacja. Tymczasem co? Nikt nie wszczął alarmu, nikt nie dementował pobudek usa, gdy szykowano sie na Iran. Wszyscy do dziś siedzą cichutko i podaja sobie rączki pod stolem.
 
Syria --- to teatr taki jak WTC, tylko skala większa, trupów więcej, ustawka większa.  A rączki pod stołem podane jak zawsze.
PS
Pozdrowienia dla Bolka Pontona - mistrza kamuflazu.
 
 

Portret użytkownika edmund

jak to jest, że niemcy w II

jak to jest, że niemcy w II wojnie robili triangulację radiostacji w kilka minut, a dzisiejsze cyfrowe supersystemy nie radzą sobie z namierzeniem "rebeliantów".
Nawet durne pieski jadąc radiowozem obok kogoś kto ma antyradar namierzają to urządzenie (choc jest PASYWNE!!!).
Telefon komórkowy namierza się i zakłóca w kilka sekund. Nadajnik / komórkę / maila  "niezależnego reportera CNN" można obezwładnić w kilka sekund. Odfiltrowac szyfrowane komunikaty można online.
 
Albo armia syryjska to idioci, albo  całe to zamieszanie to zwykła, zaaranżowana sciema.
 
Cos się dzieje i to nie jest konflikt na bliskim wschodzie.....ten konflikt to balet przed publicznością.

Portret użytkownika cierń

zgodziłbym się z Tobą jeszcze

zgodziłbym się z Tobą jeszcze jakiś czas temu ale gdzieś przeczytałem maksymkę: naród ma takei władze na jakie zasługuje. naszych polityków wybraliśmy my, bo dajemy sobą manupulować, bo jesteśmy naiwni, bo.....itd. oczywiście nie mówię o każdym z nas ale naród to większość , demokracja. zbiór osłów rządzonych przez hieny.

Portret użytkownika Servantes

hmm drogą dedukcji dochodzimy

hmm drogą dedukcji dochodzimy chyba do sedna sprawy....no ALE,ja też zgodziłbym się z Tobą do nie dawna.Napewno masz rację w tym że(nie mówie o każdym z nas) Polak,głupi nawet po szkodzie i większość daje sobą manipulować (z obojętności,wygodnicta itd.)Wydaje mi się jednak że w obecnych czasach wszystkie te partie istnieją głownie po to,żeby ludzie myśleli że mają jakiś wybór...Obawiam się ,że te wszystkie partie polityczne są jak "wielu muzyków grających dla tego samego drygenta.."Zobacz...od ilu lat są tam prawie te same facjaty,więc wybór niewielki.Żeby coś zmienić,trzeba by było chyba usunąć ich wszystkich i zastąpić nowymi.Marzeniem moim jest,żeby to byli ludzie wykształceni,kompetenti,patriotyczni itd...poprostu ODPOWIEDNI LUDZIE NA ODPOWIEDNICH STANOWISKACH.Dobrze że za marzenia nie karają:)pozdrawiam

Portret użytkownika Jacenta

A ja bardzo chciałabym

A ja bardzo chciałabym sprawdzić karty do głosowania.
W pierwszej kolejności zrobiłabym ustawę nakazującą przetrzymywać karty do głosowania z wyborów wszelakiej maści przez całą kadencję...
do wglądu dla upoważnionych...
A obecnie karty te są po miesiącu mielone na proszek.
Więc nie ma co oskarżać naród o złe wybory,
najwyżej o NIEWYBORY...
bo siła i liczba jednak się liczy.
48% uprawnionych do głosowania...?
Unieważniłabym wybory aż do 70% frekwencji w wyborach
i wówczas NARÓD musiałby wybierać.
Trudno byłoby wtedy zmanipulować wyniki, które ostatnio są ok 50/50 % dla przeciwników.

Jedynym i niezaprzeczalnym cudem jest Bóg.
Reszta to tylko nasza niewiedza.
Jacenta.

Portret użytkownika cierń

pomysł ciekawy , wiadomo,

pomysł ciekawy , wiadomo, teraz nie do zreazlizowania. Ja bym dodał odpiweidzialoność sądową za błędne decyzje, skoto lekarza można od zawodu odsunąć za błędy to czmu nie polityka? Od polityka zależnych jest więcej ludzi niż od lekarza a jendak jak taki coś spartaczy to dalej może ubiegać sie o swój zawód w następnej kadencji. Takie postulaty są nie do zrealizowania gdyż każdy polityk bałby się tego.Zostaje głosować na JKM i podobnych albo wszcząć rewolucje, która i tak niedługo nastąpi.

Portret użytkownika Servantes

Tu się zgadzamy w

Tu się zgadzamy w 100%.Niestety w przypadku rewolucji nasz kraj byłby łatwym kąskiem dla innych sępów...i tak żle i tak nie dobrze,ale lepiej zaryzykować niż poddać się bez walki i biernie patrzec jak...(sam wiesz)

Strony

Skomentuj