USA zapowiada rozmieszczenie systemu antybalistycznego THAAD w Korei Południowej

Kategorie: 

Źródło: US Army

Amerykanie wciąż obwiniają Chiny o agresywność północnokoreańskiego przywódcy i twierdzą, że jego najbliższy sojusznik robi zbyt mało aby uspokoić sytuację na Półwyspie Koreańskim. W związku z tym Stany Zjednoczone nie zrezygnują ze swoich planów rozmieszczenia rakietowego systemu antybalistycznego THAAD w Korei Południowej.

 

W ostatnim czasie ONZ, USA, Japonia, Korea Południowa a także Chiny zatwierdziły sankcje przeciwko Korei Północnej, ale to tak naprawdę niczego nie zmieniło. Kim Dzong Un chwali się kolejnymi osiągnięciami - ostatnio miał nadzorować udane testy nowego silnika, przeznaczonego dla międzykontynentalnego pocisku balistycznego.

 

W związku z tym, Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ash Carter zapowiedział, że system THAAD mimo wszystko zostanie rozmieszczony w Korei Południowej. Jego zdaniem jest to konieczność i trzeba chronić mieszkańców tego państwa przed zagrożeniem ze strony szaleńca z północy.

Źródło: Heritage Foundation

System THAAD potrafi zwalczać rakiety balistyczne krótkiego i średniego zasięgu oraz pociski międzykontynentalne ale tylko w ograniczonym zakresie. USA przekonują że ma to ścisły związek z Koreą Północną, ale Chiny dają wyraźny sygnał że nie zezwolą na obecność amerykańskich systemów rakietowych na Półwyspie Koreańskim. Ponad miesiąc temu władze Chin ostrzegły, że rozmieszczenie technologii THAAD może doprowadzić do niebezpiecznego wyścigu zbrojeń.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-usa-northkorea-missiledefense-idUSKCN0X52FH

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika excar

Jeżeli te systemy są tak

Jeżeli te systemy są tak skuteczne jak jak te posiadane przez Arabie Saudyjską to tak jak by ich nie było. Co wystrzelą ci "sandałowcy" w Jemenie to wchodzi w punkt. A strzelają Toczkami i Kahir 1.
Syria ,Ukraina ,Jemen i ostatnio najswieższe azersko -armeńskie "dziecko" USSA. To takie największe ogniska zapalne sponsorowane przez anglosasko -żydowskie elity.  

Portret użytkownika dobryczłowiek

Witam , dla mnie to jest nic

Witam , dla mnie to jest nic innego jak przygotowania do wojny i wielu się ze mną nie zgodzi ale tak jest popatrzcie się wokół a uwidzicie. Zaczne od Rosyjskiej mobilizacji na wschodniej flance która powodójąc konflikt na ukrainie przybliża się do państw "uni" Europejskiej. W odpowiedzi na ruchy Rosjan amerykanie zbroją kraje środkowowschodniej Europy to trzeba widzieć że to jest rozdawanie żołnierzyków i jak dla mnie nasz kraj znowu może być zapalnikiem już raz to się sprawdziło dlaczego nie powtózyć historii. Odośnie artukułu , Amerykanie będą na siłe chcieli spowodować konflikt między koreanski , dlaczego ? Dlatego że ten cały ambitny plan spłacenia Amerykańskich długów muśi się opierać o konflikt z Chinami którym rosja nic nie będzie mogła zrobić bo wdała się w idiotyczną prowokacje w sprawie Ukrainy która dała tylko pretekst by jankesów przysłać do Europy nie rozumie tej decyzji i nie wiem dlaczego tak postąpili. Ludzie w Europie odgrywają ciekawą rolę poprzez kryzys migracyjny od ciąga się nas od prawdziwego problemu jakim jest przygotowywania do wojny , ci za kurtyny zdają sobie sprawę z tego że biały człowiek z europy jest myślący i trzeba go odciągnąć maksymalnie od ważnych wydarzeń by nie mógł odopowiedno zareagować do tego potrzebują naszej szczegółowej kontroli na każdym kroku oni chcą wiedzieć dlaczego ten krok zrobiliśmy , gdzie podązamy i najlepszym sposobem by to robić są zamachy fałszywej flagi którą nakręcają media i wciskają społeczeństwu że widok żołnierza kontrolujący nas na lotnisku , stacji , drodze na stadionie ma być czymś normalnym i ogólnie akceptowanym. Ja tak to odczytuję mogę zle to robić ale chciałem się podzielić taka inna myślą wyglądy naszej sceny jakim jest ziemia .

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

raczej się nie wdali, bo

raczej się nie wdali, bo gdyby sie wdali, to po prostu weszliby oficjalnie na upainę, a tak zza kulis pomagają Powstańcom w Donbasie bo nie mogą pozwolić na ludobójstwo banderowskie i na to, co te ścierwojady zrobiły w Odessie!!..........Krym też nie mógł wpaść w plugawe usmańskie łapy, bo tam (70% Rosjan) doszłoby do strasznej wojny domowej jak na Donbasie i do czystek etnicznych!!.........W sumie Rosja rozgrywa partię szachów w której - zdaniem większości analityków - bezsprzecznie wygrywa!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj