USA zamknęły granicę z Meksykiem. Donald Trump zezwolił armii na użycie siły przeciwko imigrantom

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niepokojące wydarzenia, które lata temu obserwowaliśmy w Europie, już wkrótce mogą mieć miejsce na granicy Stanów Zjednoczonych. Imigranci z państw Ameryki Środkowej gromadzą się w meksykańskim mieście Tijuana i domagają się, aby Donald Trump otworzył granicę.

 

W Stanach Zjednoczonych od tygodni trwają przygotowania do odparcia inwazji tysięcy imigrantów. Południowa granica z Meksykiem została wzmocniona drutem kolczastym oraz wojskiem, które ma pomóc powstrzymać zbliżające się natarcie.

 

W czwartek, imigranci zorganizowali pierwszy protest przy przejściu granicznym. Stany Zjednoczone zamknęły granice, dlatego tysiące ludzi postanowiło koczować w mieście Tijuana. USA przyjmują wnioski o azyl, lecz na czas ich rozpatrzenia, imigranci muszą pozostać w Meksyku.

Trump ogłosił w czwartek, że nakazał zamknięcie części południowej granicy i zezwolił wojsku na użycie siły, w tym prawdopodobnie też broni palnej, jeśli sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli. W chwili obecnej, na granicy amerykańsko-meksykańskiej panuje względny spokój.

Imigranci pokonali trasę o długości ponad 4300 km w ciągu jednego miesiąca. To daje około 140 km dziennie. Mimo gróźb ze strony Stanów Zjednoczonych, Meksyk nie tylko nie zatrzymał tej fali migracyjnej – obcokrajowcy byli przewożeni autokarami, aby szybciej dotarli do celu. Teraz organizują się przy amerykańskiej granicy i jeśli nie zostaną wpuszczeni, mogą stać się bardzo agresywni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh

kiedy skonczy sie to

kiedy skonczy sie to udowadnianie za pomoca linkow ? Nie mowiac o tym ciaglym przeklejaniu innych ...bo sie nygusom streszczenia nie chce zrobic. moze tak wy nygusy chociaz wklejajcie linka do filmiku gdzie zaaczyna sie sens tego co chcecie przekazac..a nie link do 2 godzinnego syfu i ogladaj by domyslec sie o co chodzi komus ktory polecil linkiem ten filmik'

Portret użytkownika Lisek

Zamiast wprowadzić dobrobyt w

Zamiast wprowadzić dobrobyt w własnym kraju ( mądrze wybierać i zarządzać krajem ) to lepiej i szybciej udać się do innego w którym jest już dobrobyt ... i tam zrobić taki sam "śmietnik" jak u siebie... to jest kierunek w którym obecnie ten świat zmierza... to utopia która w konsekwencji może tylko doprowadzić do cofnięcia się cywilizacji do kamienia łupanego… ale historia lubi się powtarzać i tak już było z innymi cywilizacjami w zamierzchłej przeszłości i tak będzie z obecnymi…. TYLKO EDUKACJA +PRACA + WALKA Z GŁUPOTĄ= DOBROBYT !!!   

Każdy wierzy w swoją prawde, ale tak na prawdę, nikt nie zna prawdy.

"Polska - naród wspaniały, tylko ludzie kurwy." Józef Piłsudski

Portret użytkownika Illuminat13

Przeciez tramp sam jest

Przeciez tramp sam jest imigrantem jak 90% spolecznosci Ameryki przewaznie z europy .Kombinator oszust ptaśi mózg nie majacy pojecia o biedzie kapitalista.Przez takich jak on swiat stanał nad przepascia zaglady nazywa to sie [chciwosc] .Nikt nie idzie 5000 km azeby wywolac rewolucje z glodu czlowieka popycha  skrajnosci  ,odwaga ,wyrzeczenia. Polska jako kraj jest narodem biednym czy wiekszosc z polakow nie jest na imigracji ?? Tez szukamy lepszego zycia w innych bogadszych krajach.Nasze nie polskie rzady skorumpowane nie daly nam nic w zamian ,pasa swoje konta na naszej biedzie .Nie zalatwi tego kaczynski, tusk ,miler ,walensa bo to jedna klika taki teatrzyk w tv Ułuda zyja polacy ze bedzie lepiej co cztery lata

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Marek Wasilewski

I masz rację i nie.

I masz rację i nie. Oczywiście człowiek z głodu jest gotów na wszystko, prawdą jest też fakt że te biedne narody przez stulecia były napadane i okradane prze silnych. Taka Anglia czy USA nie dlatego są bogate że przewyższają rozumem inne nacje, tylko dlatego że nie mieli i nie mają żadnych hamulców w okradaniu słabszych. Jeżeli chodzi o migracje to też częściowo masz rację, najczęściej ludzie migrują w poszukiwaniu lepszego i bezpiecznego miejsca do życia. Kto zna trochę dzieje Polski to wie że praktycznie populacja Wielkopolski to potomkowie imigrantów z Niemiec, Anglii, Holandii, Szkocji. Jednak to co się dzieje teraz wygląda na zorganizowaną akcję jakiś ćwoków którym z dobrobytu porąbało się we łbie. Jeżeli nie zachamuje się tego wariactwa, to czekają nas pernamentne wojny domowe we wszystkich bogatszych krajach. No chyba że elity zamkną się w silnie strzeżonych enklawach, a hołota będzie się mordowała i zdychała z głodu pod murami tych enklaw. Luszie jednoczą się tylko w zagrożeniu, jeżeli nie przyjdzie jakieś nibezpieczeństwo z kosmosu, to nie ma co liczyć na zjednoczenie ludzkości.

Strony

Skomentuj