USA zamknęły granicę z Meksykiem. Donald Trump zezwolił armii na użycie siły przeciwko imigrantom

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niepokojące wydarzenia, które lata temu obserwowaliśmy w Europie, już wkrótce mogą mieć miejsce na granicy Stanów Zjednoczonych. Imigranci z państw Ameryki Środkowej gromadzą się w meksykańskim mieście Tijuana i domagają się, aby Donald Trump otworzył granicę.

 

W Stanach Zjednoczonych od tygodni trwają przygotowania do odparcia inwazji tysięcy imigrantów. Południowa granica z Meksykiem została wzmocniona drutem kolczastym oraz wojskiem, które ma pomóc powstrzymać zbliżające się natarcie.

 

W czwartek, imigranci zorganizowali pierwszy protest przy przejściu granicznym. Stany Zjednoczone zamknęły granice, dlatego tysiące ludzi postanowiło koczować w mieście Tijuana. USA przyjmują wnioski o azyl, lecz na czas ich rozpatrzenia, imigranci muszą pozostać w Meksyku.

Trump ogłosił w czwartek, że nakazał zamknięcie części południowej granicy i zezwolił wojsku na użycie siły, w tym prawdopodobnie też broni palnej, jeśli sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli. W chwili obecnej, na granicy amerykańsko-meksykańskiej panuje względny spokój.

Imigranci pokonali trasę o długości ponad 4300 km w ciągu jednego miesiąca. To daje około 140 km dziennie. Mimo gróźb ze strony Stanów Zjednoczonych, Meksyk nie tylko nie zatrzymał tej fali migracyjnej – obcokrajowcy byli przewożeni autokarami, aby szybciej dotarli do celu. Teraz organizują się przy amerykańskiej granicy i jeśli nie zostaną wpuszczeni, mogą stać się bardzo agresywni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh

kiedy skonczy sie to

kiedy skonczy sie to udowadnianie za pomoca linkow ? Nie mowiac o tym ciaglym przeklejaniu innych ...bo sie nygusom streszczenia nie chce zrobic. moze tak wy nygusy chociaz wklejajcie linka do filmiku gdzie zaaczyna sie sens tego co chcecie przekazac..a nie link do 2 godzinnego syfu i ogladaj by domyslec sie o co chodzi komus ktory polecil linkiem ten filmik'

Portret użytkownika Lisek

Zamiast wprowadzić dobrobyt w

Zamiast wprowadzić dobrobyt w własnym kraju ( mądrze wybierać i zarządzać krajem ) to lepiej i szybciej udać się do innego w którym jest już dobrobyt ... i tam zrobić taki sam "śmietnik" jak u siebie... to jest kierunek w którym obecnie ten świat zmierza... to utopia która w konsekwencji może tylko doprowadzić do cofnięcia się cywilizacji do kamienia łupanego… ale historia lubi się powtarzać i tak już było z innymi cywilizacjami w zamierzchłej przeszłości i tak będzie z obecnymi…. TYLKO EDUKACJA +PRACA + WALKA Z GŁUPOTĄ= DOBROBYT !!!   

Strony

Skomentuj