USA zachowa przestarzałą broń jądrową do obrony Ziemi przed asteroidami

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Stany Zjednoczone bardzo przyzwyczaiły się do roli światowego żandarma, który chroni ludzkość przed terrorystami i agresorami. Widać to głównie na Bliskim Wschodzie i w Europie. Okazuje się również, że Amerykanie nie mają zamiaru zdemontować przestarzałych komponentów głowic nuklearnych, ponieważ mogą się przydać do ochrony Ziemi przed potencjalnie niebezpiecznymi asteroidami.

 

Jedną z takich asteroid jest Apophis, który niebezpiecznie zbliży się do naszej planety w 2036 roku. Według obecnych szacunków, obiekt posiada średnicę około 325 metrów. Jednak Apophis jest tylko jednym przykładem, ponieważ Ziemi mogą zagrozić inne asteroidy, których dziś jeszcze nie udało się wykryć.

 

Aby ochronić naszą planetę przed asteroidą, która zmierzałaby w naszym kierunku, należy ją wykryć odpowiednio wcześnie, tak aby można było przygotować, rozważyć i wdrożyć ewentualne plany. Tak naprawdę to najważniejsze jest właśnie namierzenie zagrażającej nam asteroidy, tak jak to miało miejsce w przypadku Apophisa.

 

Okazuje się, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru dokonać demontażu przestarzałych broni nuklearnych, do którego miałoby dojść w 2015 roku. Zamiast tego, broń zostanie przechowana i ewentualnie wykorzystana gdyby okazało się, że jakaś asteroida z dużym prawdopodobieństwem może uderzyć w Ziemię.

 

Gdyby takie zagrożenie rzeczywiście miało miejsce, broń nuklearna miałaby pomóc zniszczyć, lub przynajmniej zmienić tor lotu asteroidy. Zastosowanie ładunków jądrowych często określane jest jako najskuteczniejszy sposób na ochronę naszej planety.

 

 

Na podstawie: Wall Street Journal

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

"Rżnij karabinem w bruk

"Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"
 
Tyle w temacie, pany amerykany...
My dobrze wiemy o co chodzi w waszych śmierdzących gierkach. Nie wszyscy ludzie (na szczęście) są tak głupi jak wam się wydaje. I tak zostanie, choć wy chcielibyście ze wszystkich zrobić bezrozumne i uległe ameby. Ale...NIC Z TEGO!

Portret użytkownika Zenek :)

  "Zamiast tego, broń

 
"Zamiast tego, broń zostanie przechowana i ewentualnie wykorzystana gdyby okazało się, że jakaś asteroida z dużym prawdopodobieństwem może uderzyć w Ziemię."
 
- ciekawe czy ich "symulacje" są w stanie pojąć iż radioaktywne szczątki po tej obronie nie odlecą magicznie w kosmos ale zostaną wyłapane przez grawitację Ziemi?
 
 
Cały zaś "news" pachnie zwyczajnym "nie daliśmy rady nabrać Putina na kolejne samorozbrojenie to już nie musimy przed jełopami (opinia publiczną) udawać fałszywych motywacji". Fałszywe traktaty, fałszywe obietnice .... to przecież specjalność żydojankesów.
 
To ostatni komentarz pana Zenka. Podawanie nieistniejącego adresu mail jest nieuczciwym postępowaniem wobec innych użytkowników strony. Takie komentarze nie będą publikowane ze względu na podejrzenie o trolowanie innych użytkowników. ModeratorZnZ_Anakin23

Portret użytkownika Zenek :)

  Poza tym nie przypominam

 
Poza tym nie przypominam sobie "wdawania się w pyskówki z innymi". Wyrażam kontrowersyjne ale oparte na faktach opinie. I tyle.
 
A że kogos one pieką bo prawda wychodzi na jaw... cóż podobno w czasach Końca maseczki miały opadać ukazując rzeczy takimi jakimi są. Poza tym aron cały czas nakazuje przyjmować "prawdę na klatę". Czemu to nie dotyczy tych najbardziej zakłamanych?
 
A żadna ideologia, nawet z najbardziej "religijnym programem", jest tylko ideologią jesli w czasie obrzędów nie ma żywych manifestacji Boga. A żydzi nigdy nie byli wybrani, wszystko co mają czy w co wierzą opiera się na kłamstwach celowo im wprogramowywanych religijną tresurą by były wojny, holokausty ... i by ktoś miał "pożytek" z ziemian (ich energii). Podążanie za tymi kłamstwani zniszczy całkowicie życie na Ziemii w 3 wojnie światowej.
 
Nigdy nie było czegoś takiego jak israel, jest ASRAEL i jego lud. A on był DEVEM - czytaj - Słowianinem. I tylko Słowianie mogą o sobie mówić - WYBRANI (przynajmniej ci nie zjewrogejonizowani). I żadna poprawność jewrogejska, żadne multi-srulti, żadne masońsko-kabalistyczne urojenia tego nie zmienią.
 
Po co cierpieć za nie swoje grzechy jak można się od nich wywinąć NAWRÓCENIEM?
 

Portret użytkownika Zenek :)

  A co ma jedno do

 
A co ma jedno do drugiego?
 
Mail o ile wiem nie jest udostępniany "użytkownikom" żeby do siebie "nawzajem pisywali".
 
Nie widze też powodu podawania prawdziwego by był zaspamowywany "reklamami" czy przekazywany dalej do jakiś pronazistowskich organizacyjek.

Portret użytkownika MONSTER

Adres mail służy tu wyłącznie

Adres mail służy tu wyłącznie do kontaktu z toba przez administrację portalu i nie jest przekazywany nigdzie dalej w celach marketingowych czy tez innych. Osoby zarejestrowane mają prawo wyboru czy udostępniają swój mail do kontaktu a innymi uzytkownikami, czy też nie. Ktoś kto się z toba w ten sposób kontaktuje nie widzi twojego adresu zanim mu z niego nie odpowiesz. 
Ale w tym przypadku chodzi o to że trzykrotnie do ciebie pisałem jako moderator z pewnymi uwagami, niestety twój adres jest zmyślony- brak kontaktu powoduje tu cały problem. Pozatym czyżbyś się chciał ukryć swoją tożsamość ze względu na dość ostre poglądy? To jest internet, tu nigdy nie jesteś anonimowy a takim zachowaniem utrudniasz tylko kontakt moderatorom z tobą w ważnych kwestiach.

Strony

Skomentuj