USA zabrania Polsce korzystania ze sprzętu telekomunikacyjnego firmy Huawei

Kategorie: 

Źródło:

Jak informuje amerykański dziennik New York Times, administracja prezydenta Donalda Trumpa nie chcę dopuścić do tego aby nowo powstające sieci telekomunikacyjne 5G powstawały przy wykorzystaniu urządzeń chińskiej firmy Huawei, która wsławiła się niedawno licznymi skandalami szpiegowskimi. W przypadku Polski postawiono warunek, że budowa sieci 5G ze sprzętem Huawei zakończy temat budowy bazy wojsk amerykańskich w naszym kraju, zwanej "Fort Trump".

 

 

Pod presją znalazła się nie tylko Polska ale i Wielka Brytania. USA  domaga się wprost zakazu budowy sieci nowej generacji przez Chińczyków Amerykanie argumentują w ten sposób, że zagrożenie wynikające z używania chińskiego sprzętu są większe od ewentualnych ekonomicznych korzyści.

 

Nie ma wątpliwości, że niedawne głośne aresztowania agenta ABW i dyrektora polskiego oddziału firmy Huawei ma związek z tymi amerykańskimi naciskami. Jak twierdzi New York Times, strona amerykańska poinformowała stronę polską, że kraje korzystające z sieci telekomunikacyjnych zbudowanych w oparciu o infrastrukturę chińskiego koncernu Huawei, będą uważane za niebezpieczne dla przebywania tam amerykańskich żołnierzy.

 

Nie ma wątpliwości, że dyktat Ameryki spowoduje zmianę w podejściu do planów budowy sieci nowej generacji w wielu krajach, w tym w Polsce. Prawdopodobnie obecne kontrakty zawarte z firmą Huawei zostaną rozwiązane, a w miejsce chińskich urządzeń zostaną zainstalowane urządzenia konkurencji z USA, Niemiec,Francji, Szwecji lub Izraela.

To nie pierwszy raz gdy Huawei jest posądzany o szpiegostwo. Do najsłynniejszych przypadków można zaliczyć skandal z urządzeniami do dostarczania internetu stacjonarnego, które zostały zdemontowane w całej Australii właśnie z powodu wykrytego szpiegowania. Mimo że wiadomo o tym od lat, wiele telekomów w Europie i USA nadal montuje sprzęt telekomunikacyjny chińskiego giganta kierując się głównie jego ceną i całkiem dobrą jakością wykonania.

 

Oczywiście nie jest prawdą, że tylko Chińczycy szpiegują. Robi to praktycznie każdy producent sprzętu telekomunikacyjnego. Różnica polega tylko na tym, kto szpieguje. Najbezpieczniej mieć swoje własne konstrukcje urządzeń telekomunikacyjnych. To właśnie dlatego w XX wieku polskier wojsko i kluczowe urzędy stosowało wyłącznie polskie centrale telefoniczne DGT produkowane w Gdańsku. Po prostu każda inna mogłaby być podsłuchiwana.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ronin

na miejscu wladz polskich bym

na miejscu wladz polskich bym sobie uwazal bo jak nadepna chinom na odcisk i sie chiny odwina a kilka pobliskich krajow sie dolozy to tak przycisnie polakow ze druga solidarnosc pewna ale juz nie ta steropianowa. lub kuba i wenezuela to bedzie raj na ziemi w porownaniu z polska i nawet przyjazn z usa i izraelem nie pomoga.

Portret użytkownika MORFEUS

Jestem w szoku jak nisko

Jestem w szoku jak nisko upadli politycy w tym kraju wykonując (w zależności od frakcji) rozkazy płynące czy to z Berlina, czy Brukseli, Waszyngtonu, bądź Tel Awiwu. Najgorsze jest to, że nie ma alternatywy dla tej sitwy, bo nawet nowe twory polityczne są koszerne. Z Rosją nam nie wolno, z Chinami nie wolno, z Iranem nie wolno….. No niestety wielka nadzieja dla Polski – czyli Jedwabny Szlak, którego mieliśmy być kluczowym elementem będzie przebiegał przez Czechy, Słowację, a może przez Bałkany. Znowu inni zarobią naszym kosztem, inni się będą rozwijać, a my klepać biedę, bo nam się cały czas zakłada dyby i kaganiec. Nie możemy rozwinąć skrzydeł, nawet wtedy jak nadarza się wielka szansa, bo NAM SIĘ ZABRANIA. Czy my mamy jeszcze w ogóle coś do powiedzenia w swoim kraju??? Skłócają nas ze wszystkimi dookoła, narażając na same straty, wielkie niebezpieczeństwa i zagrożenia, nie dając w zamian NIC !!!!!!!!!!!! Co najwyżej oferując sprzęt wojskowy i to 3 razy drożej niż w rzeczywistości się należy. Zrobili z nas sobie zamorską KOLONIĘ !!!!! Polska zamiast współpracować z Chinami - największą potęgą gospodarczą świata (a niebawem też militarną), co zapewni nam spokój i bezpieczeństwo na dziesięciolecia, stawia na bankruta zza oceanu, który niebawem się rozsypie, bo to kolos na glinianych nogach. Gdy podrażnione potęgi najadą NA NASZ KRAJ, TO KOSZERNI KOWBOJE NIE KIWNĄ NAWET PALCEM W NASZEJ OBRONIE. Zresztą nawet pies z kulawą nogą nie stanie po naszej stronie, bo wszędzie dookoła będą hieny liczące na to, że coś uszczkną z tego polskiego tortu, gdzie są niezwykle bogate złoża surowców naturalnych, morze, góry, lasy, dobrze rozwinięta infrastruktura i doskonałe położenie w centrum Europy, którego od lat nie potrafimy gospodarczo wykorzystać.  Pamiętajcie - kowboje potrafią dbać tylko o swoje interesy, co wielokrotnie już udowodnili. Natomiast koszerna V kolumna bardzo szybko się dogada i zacznie robić świetne geszefty Z OKUPANTEM jaki najedzie na Polskę, a którego zdrajcy powitają kwiatami  i z uśmiechem na ustach. Tak tak, tutaj na polskiej ziemi i kosztem NARODU Polskiego. Niektórzy z nich już w 1939 roku witali Niemców na ziemiach polskich, potem bolszewików, budując nawet specjalne ukwiecone bramy powitalne. W tym samym czasie Polacy walczyli i ginęli za swoją Ojczyznę na różnych frontach. Przelewali krew, nie wiedząc nawet jaką żmiję wyhodowali na własnej piersi. Znów popełniamy te same błędy ???????????!!!!! Żadnych wniosków z historii, żadnych refleksji???? Żenada.    

Portret użytkownika euklides

Żeby upaść to trzeba najpierw

Żeby upaść to trzeba najpierw trzymać jakiś poziom żeby mieć z czego. Nasza kasta polityczna to urodzone dziwki, które robią to co zgodne z ich naturą. Ten stalinowski pomiot żadnego upadku nie zaliczył - on po prostu taki jest.

Portret użytkownika WOLNOŚĆ - obecnie KORWIN

Nam jedynym myślącym, bo

Nam jedynym myślącym, bo mającym szansę odzyskać Wolność(Korwin)"zabrakło" 0.001% głosów,by ż ydokoMuchy (pasożyty) piSS u SA niszczące Planetę nie miały większości,

95% was (niemieckie was?) powtarza demokretyńskie UPAdki 666, 1772 i 1939,tylko słabsi, bez husarii i totalnie rozbrojeni  Sad Jeszcze SSatanistów i własną zagładę sponsor uje jecie !

 

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jest wniosek :

Jest wniosek :

Powrót do Dziedzicznej Monarchii Konstytucyjnej.

To załatwiłoby mnóstwo spraw. Ale Polacy już przekonali się do gównokracji i dalej będą "głosować", bo mogą, a co? Nie ważne, że cała praktycznie emigracja zarobkowa Polaków jedzie do różnych innych Monarchii. Swojej nie możemy mieć, bo ludziom nie mieści się to w głowach. W Europie tylko niemcy i france nie są monarchiami. Cała reszta krajów jest.

Co to daje? Przede wszystkim Monarchia Konstytucyjna, to są "Rządy Kompetencji". Jakich urzędasów mianuje Król? Najlepszych z całego Królestwa. Jakich pracowników muszą mieć mianowani, żeby nie zawieźć zaufania Króla i utrzymać się na stołku? Najlepszych. I tak do samego dołu.

Monarchia przyciąga duży kapitał inwestycyjny. Każdy kto chciałby zainwestować "grubą kasę" na 20--50 lat zrobi to w Monarchii, bo do gównokracji nikt normalny nie ma zaufania. W Monarchii Król : "Ma prawo i obowiązek o każdej porze dnia i nocy, każdego urzędnika państwowego powołać i odwołać". Więc nie ma żadnych "świętych krów". Kto się nie nadaje, albo leci w kulki, z miejsca wylot ze stanowiska, bez zbędnego pier...nia.

Skąd się bierze wysoki socjal w Monarchiach? A no u nas każdy poseł ma na utrzymanie biura poselskiego 30.000 zł miesięcznie. Razy 465? 13950000 zł. Senatorzy-100 sztuk biorą po 10 mln zł na to samo. Tylko chyba rocznie. To jest 1 miliard zł. Czy ktoś widział efekty tych sowicie opłaconych działań ??

Poza tym obecnie nagłaśniane machloje na wysokim szczeblu. W Monarchii już taki delikwent by publicznie wisiał. Bo najgorsze przestępstwo przeciw Narodowi, to odebrać mu przyszłość. Za to zawsze były najwyższe kary. nawet przed wojną w Polsce urzędnik, kiedy się połasił na łapówkę, od razu leciał do "paki" na 10 lat minimum. Teraz złodzieje jeszcze dochodzą swoich praw. Paranoja.

Monarchia Konstytucyjna, dziedziczna jest naszym lekarstwem. Ale ludzie muszą do tego dojrzeć.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oczywiście dla Polaka jest to

Oczywiście dla Polaka jest to standardowe "pytanie zasadnicze". Każdy, ale to każdy zadaje to pytanie.

Ludkowie mili. Nie jest absolutnie ważne kto byłby tym Królem. Tu chodzi przede wszystkim o system rządów. Król przecież tak naprawdę ma niewiele do "rządzenia". Wszystko robi Rada Królewska, Rada Ministrów, i inne rady. Widziałeś, żeby Królowa Angielska udzielała się w Parlamencie? Coś tam pindolnie od czasu do czasu. Ludzie wszystko robią, tak jak teraz. Tylko, że już wszelkie możliwe doświadczenia dowiodły, że stado najlepiej funkcjonuje, jak ma Jednego przewodnika.

Poza tym nowo powstała Monarchia Konstytucyjna na terenie Polski była by raczej "wytworem ludzi na potrzeby ustabilizowania burdelu". Zatem powstaje zupełnie nowa " linia rodowa". Najlepiej by było powołać Monarchię przez Zgromadzenie Narodowe, które zwykłą większością 2/3 głosów to zatwierdzi. Oraz zainicjuje nową linię rodową. Byłby to jakby Staropolski sposób, jak dawne wiece. Uczciwie. To ludzie, nie politycy powinni się opowiedzieć. Ale najpierw trzeba by się zapoznać z mechanizmem funkcjonowania Monarchii Konstytucyjnej.

https://wypracowania24.pl/wos/2365/monarchia-konstytucyjna-definicja-opis

Od razu zaznaczę dziwną rzecz: mało i skąpe opisy Monarchii Konstytucyjnej. Jak zwykle ciekawe, bo o byle bzdecie jest strona grafomanii, a o konkretach szczątkowe notatki. Hmm.., najwyraźniej komuś zależy na takim stanie rzeczy.

No i nikt nie mówi, że to wszystko miałoby wyglądać dokładnie tak. W moim rozumieniu jest to zupełnie realna alternatywa dla już skompromitowanej demokracji, z uwagi na przekupny czynnik ludzki, samowolę i bezmyślne wyprzedawanie majątku narodowego itd. To wszystko ukróciłby Król, jaki by nie był. Zawsze inaczej Państwo ( Królestwo) będzie traktował jego prawowity Gospodarz, a inaczej hiena kadencyjna. To chyba proste.

A odwieczne pytanie : "Kto na Króla?" nie brzmi samo w sobie Staropolsko? Jak zakrzyk szlachecki? Niestety, jak dla mnie, jest obarczone duuużą dozą zwykłej Zazdrości, która jak zwykle pojawia się Pierwsza.

Nie wiem. Ty? Jak sobie poradzisz, to jak dla mnie możesz być Królem Polski. Tylko najpierw Testy Predyspozycji, czy się intelektualnie i psychicznie nadosz. I klepiemy MORFEUSA na Króla Polski. Dla mnie git ! Podatki w dół, kryminaliści do kryminału, rolnicy na rolę, fabryki budujemy, jedzie karawana w jedną stronę przynajmniej. A Ty MORFEUSIE się martw ! Co i jak załatwić. W końcuś Król ! A ja na rybki z kolesiami wyskoczę, jak nam się ładnie poukłada. Swobodne piwko, wiesz luz. Król raczej tego nie ma.

Tak, że ja nie marzę o takiej "robocie", ale kto się czuje Kompetentny, niech startuje w konkursie. Darz Bór.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Niczego, bo pierdolisz bez

Niczego, bo pierdolisz bez sensu. Czego nie rozumiesz w "Korwinie"??? Że nazywa się Ozjasz Goldberg?? Że jest pieprzonym parchem, a ty namawiasz, żeby za nim iść? A ty w ogóle coś rozumiesz? Bo chyba oddanie się pod przewodnictwo żyda już nam nieraz wyszło bokiem. Patrz Piłsudski i zrzeczenie się przez Rząd Polski emisji obligacji rządowych. Od tej pory parchate banki de facto rządzą Polską.

To co proponujesz, PISARZU DOSKONAŁY ??? Hmm? Sensowna propozycja? Nie włazić w dupę kolejnemu parchowi, tylko może odzysk tożsamości Narodowej? Polska zawsze była Królestwem, więc to uważam za normę, a nie wymysły masonów i innych oszołomów. Którzy jeszcze podszywają się pod Polaków. Samo to jest podejrzane.

A poza tym, gdyby ktoś mnie zapytał : Gdzie mieszkasz? Byłoby miło odpowiedzieć : Mieszkam w Królestwie Polskim.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ta "Wy PoLachy" resztek

Ta "Wy PoLachy" resztek myślących szukacie. W to nie wątpię, tylko co dalej z nimi? Za pajacem Korwinem? Dokąd? Tam gdzie zawsze żyd "Was PoLachów" zaprowadzi. Na rzeź właśnie z całym stadem "myślących" po twojemu-Ozjaszowemu.

I kto to ma być ci " My PoLachy"? Otumanieni demagogią Ozjasza? Neoczuby polskie? Ewidentnie chłopinko masz problemy z tożsamością. Stąd fascynacja takim "wodzem". Wy pół-myślących chyba najczęśiej znajdujecie.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Co ty bredzisz? Jakich

Co ty bredzisz? Jakich "wyborców "? Ogłupionych Polaków do więzień chcesz wsadzać? Czy raczej członków PiS? I PO?

No to jest zauważalny efekt przyjmowania "jedynej słusznej religii Korwina". Marnie myślą te twoje resztki.

Strony

Skomentuj