USA wzywają świat do podjęcia działań w kwestii Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: KCTV - Choson TV 조선

4 lipca Stany Zjednoczone świętowały Dzień Niepodległości. Również dla Korei Północnej był to bardzo ważny dzień. Państwowe media powiadomiły świat o przeprowadzonym teście nowej międzykontynentalnej rakiety balistycznej, która prawdopodobnie jest w stanie dotrzeć do zachodniego wybrzeża USA.

 

Korea Północna najwyraźniej dokonała przełomu w pracach nad technologią rakiet balistycznych. Odpalona we wtorek rakieta o nazwie Hwasong-14 przeleciała ponad 900 kilometrów i wpadła do morza w pobliżu Japonii. Biorąc pod uwagę dane dotyczące jej lotu zachodni eksperci oszacowali, że Hwasong-14 może posiadać zasięg od 7 tysięcy do maksymalnie 10 tysięcy kilometrów. Tym samym rakieta faktycznie klasyfikuje się jako pocisk o zasięgu międzykontynentalnym. Co więcej, Hwasong-14 może przenosić dużą głowicę nuklearną.

 

Kim Dzong Un pochwalił się rakietą, która potrafi uderzyć "w dowolne miejsce na Ziemi". Pocisk teoretycznie mógłby uderzyć w część amerykańskich stanów, w dowolne państwo azjatyckie i europejskie oraz w kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Amerykańskie władze uznały, że Korea Północna zaczyna przekraczać czerwoną linię i należy natychmiast przystąpić do rozbrojenia tego państwa. Sekretarz Stanu Rex Tillerson stwierdził, że jakikolwiek kraj, który zapewnia wsparcie ekonomiczne lub militarne, nie przestrzega sankcji ONZ albo przyjmuje do siebie północnokoreańskich pracowników bezpośrednio wspiera "niebezpieczny reżim".

 

W środę odbędzie się pilna narada w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Stany Zjednoczone potępiają Chiny, które starają się przymykać oko na północnokoreański program jądrowy i rakietowy. Tak się złożyło, że Korea Północna przewiozła i odpaliła nową rakietę korzystając z chińskiej ciężarówki przeznaczonej do przewożenia drewna, którą zmodyfikowano do celów wojskowych.

 

Rosja i Chiny zaproponowały, aby Pjongjang porzucił prace nad rakietami balistycznymi i bronią jądrową a w zamian Korea Południowa i Stany Zjednoczone przestałyby organizować manewry wojskowe w tej części świata. Taka sytuacja byłaby korzystna dla Chin, które prowokowane są przez USA w kwestii Tajwanu oraz Morza Południowochińskiego.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jacek19561

Tak naprawdę nie chodzi o

Tak naprawdę nie chodzi o rakiety ani broń jądrową ,które w żaden sposób nie zagrażają USmanom i in.Chodzi natomiast najpewniej o bogactwa naturalne Korei warte biliony dolarów.Nienażartym banksterom chodzi o kasę i nic innego.Korea nikogo nie napada(co z tego ,że postrzelają sobie w powietrze rakietami).Wprowadzenie demokracji to usprawiedliwianie agresji.Jak się kończy demokracja wprowadzana na siłę,widać na przykładach Iraku ,Libii,Afganistanu.

Portret użytkownika jacek19561

Gdyby nie pogróżki USA można

Gdyby nie pogróżki USA można by pewnie dogadać się z Koreą.

Trudno się dziwić ,że chcą mieć straszaka na bandziorów.A właściwie dlaczego USA Izrael i wielu innych może mieć rakiety,a Korea nie???Tych kilka czy nawet kilkadziesiąt rakiet nie zagrozi nikomu,więc po co ta awantura?

Portret użytkownika Zenek ;)

Nieśmiało przypomnę iż

Nieśmiało przypomnę iż

ZOSTAŁO wam już ZALEDWIE 8 DNI na NAWRÓCENIE SIĘ, UHONOROWANIE Syna Człowieczego i ZŁOŻENIE MU HOŁDU"

Oczywiście przez tych co CHCĄ PRZETRWAĆ APOKALIPSĘ, WYDARZENIE czy jak to tam zwą te KOLEJNE WIELKIE WYMIERANIE DINOZAURÓW bo ta czynność przecież NIE JEST PRZYMUSOWA.... (wy) "bracia i siostry w judeohitlerowskiej 'cywilizacji' (UPADŁYCH)" Biggrin

TYLKO JEDNA STRONA WYGRA.... i nie jest to ta od kozojebców od torah. Tak rzecze SAMA biblia i TAK BĘDZIE.....

Komu... ALLACH DA WYGRANĄ....... Biggrin

turkom, persom, saudom..... czy może komuś gdzieś indziej ;p

Strony

Skomentuj