USA wzywają Amerykanów do opuszczenia Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Nicolas Raymond/CC BY 2.0

W związku z niedawną śmiercią amerykańskiego studenta Otto Warmbiera, Stany Zjednoczone wprowadzają zakaz podróżowania do Korei Północnej. Wygląda również na to, że trwają przygotowania do ewakuacji wszystkich Amerykanów z tego kraju.

 

Otto Warmbier został zatrzymany w styczniu 2016 roku w Pjongjangu. Policja przyłapała go na kradzieży plakatu propagandowego. Amerykański student został uznany za szpiega i skazano go na 15 lat ciężkich robót. Jednak już w czerwcu 2017 roku został uwolniony - Korea Północna podała, że robi to "ze względów humanitarnych". Warmbier został odesłany do Stanów Zjednoczonych w stanie śpiączki i zmarł 19 czerwca, kilka dni po odzyskaniu wolności. Niektórzy amerykańscy politycy wręcz oskarżyli Kim Dzong Una o popełnienie morderstwa.

 

Śmierć studenta wpłynęła na decyzję o wprowadzeniu zakazu podróżowania do Korei Północnej, która wejdzie w życie 27 lipca, tj. w 64 rocznicę zakończenia wojny koreańskiej. Od tego dnia każdy Amerykanin, który zdecyduje się na wylot do tego państwa będzie miał unieważniony paszport przez rząd.

Co więcej Rowan Beard, współwłaściciel chińskiego biura podróży Young Pioneer Tours powiedział, że szwedzka ambasada w Pjongjangu, która realizuje tam sprawy konsularne USA, wzywa wszystkich amerykańskich turystów do natychmiastowego opuszczenia Korei Północnej. W związku z tym pojawiają się sugestie, że mogą to być przygotowania do rozpoczęcia wojny.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj