USA wysyłają wojsko na granicę z Meksykiem, aby zatrzymać nielegalnych imigrantów

Kategorie: 

Źródło: US Army

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wzmocnieniu południowej granicy. Donald Trump ogłosił, że „karawana” migrantów, która przemierza przez Meksyk, zostanie zatrzymana przez wojsko.

 

W ciągu kilku kolejnych dni, na granicy amerykańsko-meksykańskiej pojawi się 5,200 uzbrojonych żołnierzy. Powstaną również bariery i ogrodzenia. W chwili obecnej, ponad 2 tysiące gwardzistów już pilnuje granicy.

 

Tymczasem kilka tysięcy migrantów wciąż maszeruje przez Meksyk. Donald Trump powiedział, że wojsko powstrzyma tę „inwazję”. Jednak migranci znajdują się około 1,600 km od granicy i idą pieszo, więc minie jeszcze kilka tygodni, zanim osiągną swój cel. Można odnieść wrażenie, że Trump podnosi temat nielegalnej migracji, aby zapewnić zwycięstwo partii Republikańskiej w wyborach do Kongresu, które odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Władze Stanów Zjednoczonych zapowiadają, że nikt nie zostanie wpuszczony. Jednak migranci mogą domagać się azylu i wtedy muszą zostać przyjęci przynajmniej na czas rozpatrzenia wniosku.

 

Nie ma wątpliwości, że ktoś umyślnie zorganizował ruch migracyjny z Ameryki Środkowej na czas wyborów do Kongresu. Władze USA twierdzą, że ruch został sfinansowany przez ugrupowania lewicowe z USA i Ameryki Środkowej. Całkiem niedawno, rząd oficjalnie oskarżył Wenezuelę o wspieranie masowej migracji. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, obie partie polityczne próbują korzystać z tematu migracji i jednocześnie wzajemnie obwiniają się o jego organizację.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PawełS

Cejrowski się wypowiadał na

Cejrowski się wypowiadał na ten temat. Mówił, że przejechał Amerykę południową w zdłuż i wszerz i nie przypomina sobie żeby ludzie z Hondurasu biegle znali angielski i było ich stać na taką podróż w nowych ciuchach z iPhonem w ręce. 

Zaraz zaraz. Skądś to znam... 

Wink

Portret użytkownika Lommo

We wszystkich ruchach

We wszystkich ruchach migracyjnych najbiedniejsi są mniejszością . Tak samo jak ci Afrykanie czy Syryjczycy , Irakijczycy przedzierający się do Europy to nie była ostatnia bieda. Często  uciekają ludzie w stosunkowo dobrej sytuacji materialnej, o w zeszłym roku złapano na polsko-ukrainskiej granicy grupę uciekinierów z Iranu którzy udali się w podróż po wybuchu w tam zamieszek, i znaleziono przy nich grubszą ilość dewiz i kosztowności. Albo jak uciekali Polacy pod koniec PRL do Austri czy Włoch, ktoś kto wtedy jechał dużym fiatem z przyczepą kempingową to nie był jakiś bidok. Sam jak uciekałem z Polski to nie jechałem na pałę i bez grosza, tylko byłem wczesniej jako tako zarobiony w kraju a i tak za granicą miałem dobry układ dzięki pomocy wcześniejszych uciekinierów z Polski z którymi się zwąchałem na odpowiednie miedzynarodowe hasło.  Masa takich co wyjeżdzała bez grosza czy na pałę to naprawdę skończyła pod mostem czy na ławce w parku , ewentualnie w noclegowni  uzpkach z darmowej jadłodajni.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika MiamiVibe

A czy nie jest może tak jak

A czy nie jest może tak jak podczas I oraz II wojny światowej, że Europa zaczęła zagrażać gospodarczo Stanom Zjednoczonym, więc żydo-amerykańska finansjera opłaciła odpowiednie pacynki, które rozpętały w Europie piekło wojny, w wyniku czego Europa wyniszczyła się doszczętnie, a potem Ussmann uzależnił finansowo zachód przez plan Marshalla, a dziś również Europa staje się zbyt silna więc trzeba ją trochę ,,utemperować", działaniami, które każdy normalnie myślący człowiek zna Smile

Portret użytkownika еuklidеs

Nie Europa, tylko Niemcy i

Nie Europa, tylko Niemcy i nie gospodarczo, tylko politycznie. Gospodarczo EU jest na poziomie trupa sowieckiego. Europa gospodarczo żyje jeszcze XIX wiecznymi technologiami jak silniki spalinowe, samochody benzynowe, samoloty, meble itp., ale wraz z zastępowaniem tych technologii nowszymi alternatywami staniemy się skansenem świata. Otwórzcie oczka i rozejrzyjcie się wokół. Wejdźcie na Google maps i zobaczcie jak wygląda taki Singapur, bo niedługo będzie to już wyższa cywilizacja, a my jak Indianie będziemy do nich strzelać z łuków...

Strony

Skomentuj