USA wysyłają wojsko na Bliski Wschód, aby „bronić się” przed Iranem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone wciąż próbują nas oswoić z możliwością wybuchu kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie – tym razem z Iranem. Donald Trump podjął decyzję o wysłaniu dodatkowych żołnierzy, utrzymując, że Iran zamierza zaatakować amerykańskie siły zbrojne w tej części świata.

 

Decyzja zapadła w piątek. Stany Zjednoczone w nadchodzących tygodniach rozmieszczą 1500 żołnierzy, a także dodatkowe drony i myśliwce. Zwiększona obecność wojsk USA ma zapewnić lepszą ochronę przed ewentualnymi atakami ze strony Iranu. Obecnie, w Iraku stacjonuje około 5,2 tysiąca żołnierzy, natomiast w Syrii kolejne 2 tysiące.

 

Władze USA, powołując się na pewne „dowody” utrzymują, że Iran odpowiada za niedawne ataki na tankowce i zamierza również uderzyć w amerykańskich żołnierzy w regionie Bliskiego Wschodu. Oczywiście nie przedstawiono żadnych dowodów, co zdecydowanie powinno nas niepokoić. Wystarczy przypomnieć, jak Stany Zjednoczone pod pretekstem wyimaginowanej broni masowego rażenia najechały i zniszczyły Irak w 2003 roku.

USA wysłały na Bliski Wschód grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Abraham Lincoln (CVN-72), kilka bombowców i myśliwce. Natomiast w amerykańskiej bazie powietrznej w Katarze stacjonują bombowce B-52. Wiadomość o wysłaniu dodatkowych amerykańskich żołnierzy wywołała niepokój w Iranie. Ruch ten uznano za niebezpieczny dla pokoju na Bliskim Wschodzie. Generał Morteza Qorbani, doradca dowództwa wojskowego ostrzegł nawet, że Iran jest w stanie zatopić amerykańskie okręty z pomocą rakiet lub „tajnej broni”.

 

Tymczasem jak wynika z badań opinii publicznej, przeprowadzonych przez Reuters/Ipsos, 60% Amerykanów nie popiera ataku na Iran. Jednak aż 79% Amerykanów uważa, że USA powinny zareagować militarnie, jeśli to Iran uderzy jako pierwszy. A to oznacza, że z pomocą dobrej operacji fałszywej flagi, rząd może zyskać poparcie dla kolejnej wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"USA wysyłają wojsko na

"USA wysyłają wojsko na Bliski Wschód, aby „bronić się” przed Iranem". - richtig robi niejaki Nowak z b.lewicowej UP (kolejny ....ny samonawrócony!) ten od zwalczania sekt itp., i jego akolici: gdzie się w drugim końcu Polin coś dzieje/zapowiada się dziać - jakaś wystawa Nieznalskiej, wywiad z Dodą o "naprutych wińskiem, palących jakieś zioła" albo film "Xiądz", występy Nergala czy temu podobne - oni pędzą przez cały kraj z jęzoryma na kołnierzach nie bacząc na fotoradary - po co?! Ano żeby się tam na miejscu..."obrazić na uczuciach"!!!  Obrazić się by - w oparciu o stosowny artykuł!! - mieć podstawy do wysłania wniosku do prowokatury o ściganie!! A ty boże patrzysz na tych gorszych od faszystów nadgorliwców i nie rzgmisz!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Pytanie dość naiwne,

Pytanie dość naiwne, zwłaszcza w sytuacji kiedy od początku wszystkich reli wiadomo, że to nie Bóg je stworzył ale one bogów - na obrazę podobieństwa człowieczego stworzyły ich...i na odrazę do wszelkich bogów wszystkich ex definicione (Homo Sapiens Sapiens) Ludzi Myślących...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika A.d.a.m

Anaty Jude

Anaty Jude

Żydo USA

2 lata temu Koncern Genie Oil otrzymał pozwolenie od rządu ISSRAELA na rozpoczęcie poszukiwań ropy na obszarze wzgórz Golan, które są terytorium syryjskim okupowanych przez państwo żydowskie, co jest złamaniem prawa międzynarodowego, a mianowicie aneksu do 4 umowy Genewskiej

Akcjonariuszami Genie Oil są takie osobowości jak :

Dick Cheney-Były sekretarz obrony USA

Jacob Rotschild

James Woolsey-były dyrektor CIA

Larry Summers - były sekretarz skarbu USA Rupert Murdoch

Israeli Secret Intelligence Service (ISIS) ISIS Zostało stworzone przez ISSrael i USSrael

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/przywodca-isis-to-zyd-i-syjonista-2015-12

"Bardzo dobrze wiecie, i wiedzą to równie dobrze głupi Amerykanie, że my kontrolujemy ich rząd, bez względu na to kto siedzi w Białym Domu. Sprawa jest taka, ja to wiem i wy to wiecie, że żaden amerykański prezydent nie może nas sprowokować, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia. Co oni (Amerykanie) mogą nam zrobić? To my kontrolujemy Kongres, media, rozrywkę i wszystko w Ameryce. W Ameryce możecie krytykować Boga, ale nie możecie krytykować Izraela." Tzipora Menache, rzecznik izraelski (2009).

Stare zobowiązania Trumpa

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/donald-trump-konca-80-tych-pracuje-dla-rodziny-rothschild-2017-02

Portret użytkownika Bigos

Lotniskowiec Abraham Lincoln

Lotniskowiec Abraham Lincoln ma już za sobą czas przydatności do eksploatacji, prawdopodobne jest zatem, że zostanie tam zutylizowany, wiadomo w warunkach pokojowych to za duży koszt, a to da pratekst do "odwetu" i rozpoczecia wojny. Najpierw załatwią sprawę religii.

Strony

Skomentuj