USA wysyła wojsko do Kuwejtu, siły lądowe mogą zaatakować dżihadystów

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army Fort Carson/Facebook
Gdy w zeszłym roku pojawiły się informacje o utworzeniu tzw. Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku, Stany Zjednoczone początkowo nie podejmowały żadnych decyzji. Dopiero po jakimś czasie, USA i inne kraje rozpoczęły naloty na islamistów. Amerykańscy politycy często wskazywali, że wojnę z terrorystami można wygrać tylko gdy wprowadzi się siły lądowe.

 

Barack Obama poprosił niedawno Kongres o zgodę na długoterminową walkę z dżihadystami za pomocą wojska. W zeszłym tygodniu ponad 4 tysiące amerykańskich żołnierzy przygotowywało się do opuszczenia Fortu Carson położonego w Kolorado i zmierzają oni do Kuwejtu. Jednostka ta posiada wozy bojowe Bradley, czołgi i jest bardzo dobrze wyszkolona - wielu z nich to weterani wojenni.

 

Wysłani żołnierze będą największą amerykańską siłą lądową w regionie i mogą wziąć udział w wojnie z organizacją ISIL. Barack Obama oświadczył w zeszłym tygodniu, że jeśli zdobędą dane na temat położenia liderów Państwa Islamskiego a sojusznicy USA nie będą w stanie ich zaatakować, to amerykańskie siły specjalne wkroczą do akcji.

 

Dotychczas Stany Zjednoczone ograniczały się jedynie do szkolenia i dozbrajania stron konfliktu ale wygląda na to, że amerykańskie siły lądowe po raz kolejny wezmą bezpośredni udział w konflikcie zbrojnym w Iraku. Warto zadać pytanie, czy wojska te będą miały zamiar wkroczyć również do Syrii?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Delta Force

Podaj jeden prosty powód

Podaj jeden prosty powód dlaczego USA niby stworzyło ISIS ? 
I nie podawaj takich stron tylko jakieś dokumenty lub jakieś akta,a jeśli takiego czegoś nie posiadasz to jesteś po prostu kłamcą który se ubzdurał,że ISIS to twór USA.

Ban dożywotni!
Mod

Portret użytkownika danielov

Delta Force napisał: Podaj

Delta Force wrote:

Podaj jeden prosty powód dlaczego USA niby stworzyło ISIS ? 
I nie podawaj takich stron tylko jakieś dokumenty lub jakieś akta,a jeśli takiego czegoś nie posiadasz to jesteś po prostu kłamcą który se ubzdurał,że ISIS to twór USA.

POWÓD JESTEJ JEDEN I BARDZO PROSTY. CHODZI O TO ABY ISLAM ZAGROZIL EUROPIE I NIE TYLKO. TERAZ TO MAJA WRESZCIE DOBRY PRETEKST ABY WJECHAC DO SYRII KTÓRA SOBIE NIE RADZI Z ISIL. TO SÁ WSZYSTKO ZYDOWSKIE ZAGRYWKI ZNANE NAM OD DAWNA...

Portret użytkownika Ślązak88

USA Potrzebuje i zawsze

USA Potrzebuje i zawsze potrzebowało straszaka dla hamburgerowego społeczeństwa. Społeczeństwo, które się boi łatwiej kontrolować i łatwiej mu prać muzgi "Muzułmanin jest zły. Nie terrorysta, nie Al Quaida, nie ISIS... Muzułmanin - każdy" Ograniczanie się do przedsrawiania "zła" jako małej, zlokalizowanej grupki terrorystów mocno związałoby ręce USA. Przedstawienie "zła" jako muzułmanów, daje im pole do działania we wszelkich obszarach islamskich.
Co z kolei przekłada się na możliwość wywoływania wojen w tych obszarach świata i wysyłanie tam swoich wojsk, a to skolei przekłada się na napędzanie tzw. "przemysłu śmierci" czyli przemysłu wojennego, a także pozwala USA na lokowanie w miejscu obalonych przywódców państw islamskich swoich marionetek ekskluzywnie wykupujących usługi i sprzęt Hamburgerlandu pozwalając ten umierający kraj w sztuczny sposób utrzymać choć chwilę dłużej przy życiu.
Bez wojen USA upadnie. Ten kraj potrzebuje rozlewu krwi, śmierci i konfliktów zbrojnych by istnieć.
Policjant straci pracę jeśli przestępczość całkowicie zniknie.

Portret użytkownika MulderXXX

Pewnie, że dopuszczam do

Pewnie, że dopuszczam do siebie tę ewentualność, w końcu kiedy Jankesi nie wtrącali się i nie mieszali w imię własnych interesów, jednak nie wyklucza to wcale tego, że islmski fanatyzm sam w sobie jest groźny, nawet bez pomocy "z zewnątrz" i trzeba go zwalczać. 

Skomentuj