USA wprowadza zakaz wjazdu dla Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump rozszerzył zakaz wjazdu do USA o kolejne kraje – Koreę Północną, Wenezuelę oraz Czad, powołując się na zagrożenie bezpieczeństwa dla amerykańskich obywateli. Nowe kraje dołączyły do Iranu, Libii, Syrii, Jemenu oraz Somali, które pozostają pod zakazem podróżowania.

 

Uzasadniając decyzję rządu Trump wypowiedział się, że kraje, które znalazły się na liście, stwarzają zbyt duże niebezpieczeństwo. Według danych z US State Department, w 2016 roku obywatelom Korei Północnej wydano jedynie 109 wiz, jednak nie jest jasne, ile osób naprawdę podróżowało do Stanów Zjednoczonych.

 

Pierwszy zakaz podróżowania wydany przez Trumpa był bardzo kontrowersyjny, ponieważ dotyczył sześciu krajów muzułmańskich. Zakaz spotkał się z wieloma wyzwaniami prawnymi oraz kilkoma wielkimi protestami i zostanie jeszcze rozpatrzony przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. 

Korea Północna i Wenezuela są pierwszymi państwami dodanymi do listy, które budzą zagrożenie niezwiązane z religią islamską. Dodatkowo, ograniczenia względem Wenezueli dotyczą jedynie urzędników państwowych i członków ich rodzin. W poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wenezueli określiło ograniczenie rządu USA jako „formę terroryzmu psychologicznego i politycznego".

 

Biały Dom oświadczył, że Korea Północna nie współpracowała z rządem Stanów Zjednoczonych „pod każdym względem”, a zatem wszystkie podróże jej obywateli do USA są zabronione. Ograniczenia mają wejść w życie 18 października, jednak nie będą obejmowały osób, które posiadają już ważną wizę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika aspołeczny

Bo Polsce wystarczy rzucić

Bo Polsce wystarczy rzucić kilka ciepłych słowek i wszyscy zadowoleni. A wizy jak kurwa były, tak są i jesteśmy, tak jak zwykle - zwykłą kartą przetargową mocarstw i chłopcem do bicia, którego w razie co można wykorzystać do otrzymania pierwszego ciosu od "wroga". Tylko kto tak na prawdę jest naszym wrogiem? W zasadzie to wszyscy, bo dla nikogo nic nie znaczymy, to tylko polityka i tak jak w '39 tak i teraz Polska ch*j kogokolwiek obchodzi, liczą się tylko interesy i dojenie nas!

Skomentuj