USA i Wielka Brytania znowu opowiadają historyjki o "broni masowej zagłady"

Kategorie: 

images.cryhavok.org

Wielkim sukcesem nowoczesnej "edukacji" jest wyrobienie w ludziach całkowitej niezdolności kojarzenia faktów. Objawia się to również pamięcią godną rybki akwariowej. Świetnym przykładem takiego ogłupienia ludzkości jest fakt, że kraje, które zniszczyły Irak i uczyniły go pełnym anarchii piekłem zaczynają stosować względem Syrii dokładnie taką samą retorykę, jaką kilka lat temu stosowano względem kraju rządzonego przez Saddama Husseina. Słowo klucz, uzasadniające zrównanie z ziemią danego terytorium to "broń masowej zagłady"

 

Gdy słyszy się aktualne wypowiedzi Baracka Obamy można odnieść wrażenie, że osoby piszące mu przemówienia sięgnęły po teksty, które pisano Georgowi W. Bushowi. Autor musiałby tylko pozmieniać w tekście Irak na Syria i Saddam Hussein na Baszar al Assad. Poza tym wszystko bez zmian i schemat działania zapewne również będzie taki sam.

 

Przypominam, że atak na Irak poprzedziła zmasowana akcja propagandowa mająca na celu usprawiedliwienie inwazji i wytworzenie wrażenia, że Amerykanie robią przysługę biednemu uciskanemu przez złego dyktatora narodowi. Gdy rozjechano Irak czołgami okazało się nagle, że nie tylko nikt nie wita żołnierzy USA z kwiatami a na dodatek czasami witają ich ołowiem. Nie wiele osób pamięta, ze jeszcze na długo po tym, gdy zniszczono Irak w mediach wciąż odgrzewano starego kotleta z historiami na temat rzekomej broni masowej zagłady, jaką już prawie znaleziono. Opowiadano nawet bajki, według których broni nie ma, bo jeździ po kraju w specjalnych ciężarówkach.

Dopiero niedawno członkowie administracji Busha stwierdzili publicznie, że faktycznie broni nie znaleziono, ale wszyscy myśleli, że istniała. Czy to cynizm czy skrajna głupota, gdy opowiada się, że wierzy się w opowiastki wymyślone przez nich samych na potrzeby mediów? Fakt faktem, że operacja iracka okazała się spektakularną katastrofą humanitarną i jedynym realnym zyskiem, jaki USA w związku z tym osiągnęło jest przejęcie kontroli nad iracką ropą. Mieszkańcy Iraku okupili jednak to "wyzwolenie" utratą bezpieczeństwa. Wszyscy wspominają czasy rządów Husseina, jako trudne, ale Bagdad za jego czasów nie był tak bardzo niebezpieczny jak dzisiaj.

 

Metoda urabiania światowej opinii publicznej oparta o demonizowanie danego satrapy w celu jego obalenia i zastąpienia swoimi ludźmi od czasu Iraku została zastosowana w Libii. Tam zresztą efekt osiągnięty przez NATO jest bardzo podobny, bo stabilny kraj zmienił się stając się bardzo niebezpiecznym. Mówi się nawet o "irakizacji" Libii. Propaganda użyta w celu obalenia Muammara Kadafiego do złudzenia przypominała tą z okresu przed druga wojna w Zatoce Perskiej a efekty interwencji wojskowej są zadziwiająco podobne do tych w Iraku - anarchia i chaos oraz przejęcie kontroli nad złożami ropy.

Nie minęło kilka miesięcy i znowu ktoś przewinął płytę i zaczął odtwarzać te same głodne kawałki zamieniając Irak na Iran, Saddama na Ahmadineżada a broń masowej zagłady na precyzyjniejsze określenie "broń atomowa". Wszystko wskazuje na to, że Iran też zostanie "wyzwolony" i z pewnością według tego samego schematu dla obywateli tego kraju oznaczać to będzie początek terroru na wielką skalę a jedynym wygranym będzie ten, kto położy przysłowiową łapę na irańskich złożach ropy.

 

W międzyczasie okazało się, że "pozamiatanie" w Iranie nie będzie takie proste, bo stoją za nim Rosja i Chiny. Okresowo zawieszono, więc plany wojenne wobec Iranu koncentrując się na Syrii. Wielu analityków konflikt syryjski nazywa "pośrednią wojna z Iranem". W celu opanowania tego kraju zastosowano metodę wypróbowaną w Kosowie i w Libii. Sfinansowano najemników, nazwano ich tak jakby była to jakaś alternatywna armia a nie zbieranina zbirów z całej okolicy i rozpoczęto operację lądową z wykorzystaniu takich zakamuflowanych oddziałów inwazyjnych.

Do powodzenia operacji potrzebne jest też wsparcie z powietrza i pozbawienie Syrii rosyjskiej pomocy wojskowej. Jak widać po ostatnich wypadkach armia rządowa odnosi sukces za sukcesem a rebelianci są w odwrocie. Nie dziwi, zatem fakt, że USA i Wielka Brytania po prostu przewinęły płytę i zaczynają opowiadać te same historie, które wcześniej opowiadano w kontekście Iraku czy Libii. Nagle przedmiotem troski państw Zachodu stała się posiadana rzekomo przez Assada broń masowej zagłady. Jeśli schemat będzie powtórzony to za jakiś czas Syria stanie się kolejnym Irakiem a za kilka lat ktoś wyjdzie przed kamery i powie, że sądzono, iż tam jest broń, ale jej nie było.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Liberek

Ciekawy punkt widzenia

Ciekawy punkt widzenia pokazuje nam skowron. Dlatego po krotce czego dotad nigdy nie robilem pozwole sie odniesc do tej lakonicznej i pozbawionej jakiejkolwiek logiki wypowiedzi. Latwiej bedzie korzstajac z odniesienia do cytatu. Cytat: "Za to użytkownicy tej strony w większosci mają znakomitą zdolnosć do kojarzenia faktów." To okreslenie badz stwierdzenie popieram w 100%. Wyglada na to ze autor wypowiedzi probujac komus dokopac tak naprawde wyrazil sie o uzytkownikach komplementujac ich bo faktycznie tak jest. Dodajac jednak; i tutaj zacytuje: "Wprawdzie bardzo wybiórczą, ale jak to mawiają - lepszy rydz, niż nic." Odnoszac sie do tego fragmentu pozwole sobie zauwazyc ze autor w zaden sposob nie argumentuje swojej wypowiedzi co w odroznieniu od niego zarowno artykul jak i wypowiedzi dyskutantow czesto poparte sa odnosnikami do zrodel niekoniecznie manipulowanych przez tych ktorymzalezy na ewidentnej dezinformacji. Nie trzeba wiedzy a pilnej obserwacji mediow zeby wlaczyc myslenie i wyciagnac odpowiednie wnioski. Jakie wnioski? Otoz w oficjalnych mediach rowniez emitowae sa sprzeczne informacje nt sytuacji na swiecie i w Syrii. To ktora informacja jest prawda a ktora klamstwem i czy w rezultacie myslenia rydz to nic niech ocenia kazdy sam. Smile

Portret użytkownika danielov

Nasi umilowaniu przywódcy

Nasi umilowaniu przywódcy dázá do jednej wielkiej wojny. W momencie jak zaatakowali Libie nie mialem juz najmniejszych wátpliwosci ze ci szalency chorzy na wladzé dázá do III wojny swiatowej, a wszystkie kolejne nastepujace po sobie wydarzenia utwierdzily mnie tylko w swoim przekonaniu. Do tego jeszcze ta otoczka kryzysu gospodarczego......no na zdrowy rozum, tu nie trzeba byc jasnowidzem jak pan Jackowski ani znawca stosunków miedzynarodowych. Jesli Rosja i Chiny majá wspólne interesy z Iranem i dajá VETO- brak przyzwolenia na atak na syrie, to chyba nie po to zeby sie podroczyc z USA . US-rael o tym dobrze wie i swiadomie dázy do konfrontacji bo nas zwyklych ludzi majá gleboko w powazaniu. To przykre ze ponad 90% spoleczenstwa planety Ziemia nie widzi ze ci pejsaci bankierzy owineli sobie wokól palca caly glob i chcá z nas zrobic niewolników, wystarczyloby tylko zrobic jeden ruch i ich wszystkich w jednym dniu wypierdolic z okien drapaczy chmur. moze MAFIA na swiecie z sycylii, mexico i innych zakátków swiata zrobi to za nas - bo za nich tez sie zabiorá i to bez cackania sie w kilka dni! wystarczy ze zlikwidujá gotówké i bedzie trzeba sie tlumaczyc z dochodów. tak sobie mysle....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Arogancja propagandowa

Arogancja propagandowa USA daje  do zrozumienia, że: " wg nas jest tam broń masowej zagłady i mamy gdzieś wasze poglądy na ten temat....Skoro mówimy, że tam  tam jest to nie jest ważne czy jest, tylko co mówimy...."

Portret użytkownika Armagedon

Efekt Nostradamusa "Nadchodzi

Efekt Nostradamusa"Nadchodzi koniec świata. Zagładę ludzkości wieszczą..."Obejrzyjcie sobie serial "Efekt Nostradamusa" na YouTube. Jest to wojna religijna, wiadomo między kim a kim. Niektórzy to mają nieźle zryte berety przez tą religję Smile

Portret użytkownika syriues

I tak nie mamy nic do

I tak nie mamy nic do gadania,bo nie mamy telewizji.Bardzo ciekawe ze to przez tv informuja co zrobia.Powoli powolutku przekonuja publicznosc.A czlowiek to je jak platki sniadaniowe z apetytem,nie wie ze dzieci i ich mamy przezyja katastrofe nie tylko emocjonalna.Ja nie wiem ale po kazdym takim przemowieniu powinien byc kontratak np prawicy lub lewicy.Czemu tak nie jest?Widocznie to tylko obie rece tej samej osobyNiedlugo zapewne pokaze swoja glowe ten nasz wspanialy jak on tam ma anty terrorysta inaczej antychrystus

Strony

Skomentuj