USA wciąż kupuje rosyjską broń pomimo sankcji nałożonych na ten kraj

Kategorie: 

Źródło: Internet

USA nadal kupuje karabiny szturmowe Kałasznikow, pomimo sankcji narzuconych przeciwko Rosji, wynika z informacji udostępnionych przez Sergieja Czemiezowa, szefa Rostec State Corporation.

<--break->Zgodnie z podawanymi przez szefa RS Corporation USA kupuje broń rosyjskiej produkcji od członków dawnego paktu warszawskiego, w tym Polski, oraz sprowadza ją dzięki kontaktom z „grupą państw”, które utrzymują cieplejsze stosunki z Federacją Rosyjską.

„Praktycznie wszystkie kraje kupują naszą broń. Nawet amerykanie, którzy nie robią tego bezpośrednimi kanałami, jednakże są niezwykle szczęśliwi mogąc wyposażyć w nią siły zbrojne umiejscowione w Afganistanie,” powiedział Czemezow w trakcie programu „V Rabochiy Polden” na Rossija 24.

zemezow wyjaśnił również, że wiele post-sowieckiej broni wciąż znajduje się na stanie armii dawnego układu warszawskiego. Jest ona nadal w pełni sprawności bojowej, nieraz wyprzedawana przez dawne kraje członkowskie na rynku międzynarodowym. Dodał również, że przed okresem sankcji USA miało być jednym z głównych rynków zbytu sprzedaży Kałasznikowów.

„Broń sportowa oraz służąca do polowań jest typowym rynkiem zbytu dla Amerykan. Rynek USA był głównym na świecie dla marki Kałasznikow z powodu powszechnego dostępu do broni w tym kraju. Dozbrajał się nie tylko rząd z armią, ale również wiele jednostek jak i firm prywatnych.”

„Niestety, zostaliśmy wypchnięci z tego rynku co zmusiło nas do poszukania nowych miejsc zbytu w miejscach takich jak świat arabski, Południowa Azja czy Ameryka Łacińska. Efektem było zwiększenie przez Rostec State Corporation zamówień na broń i podpisanie kontraktów wartych 300 milionów dolarów.”

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Skomentuj