USA uznają meksykańskie kartele narkotykowe za organizacje terrorystyczne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone najwyraźniej przygotowują się do kolejnej wojny z terroryzmem – tym razem na ich celu może znaleźć się Meksyk. Donald Trump ogłosił, że chce uznać meksykańskie kartele narkotykowe za organizacje terrorystyczne, a to może oznaczać nawet interwencję wojskową.

 

Wszystko zaczęło się od masakry mormońskiej rodziny, do której doszło na początku listopada. Nieznani sprawcy ostrzelali i podpalili trzy samochody przemieszczające się po autostradzie w meksykańskim stanie Sonora, zabijając dziewięć osób. Uznano, że za tym atakiem mogą stać kartele narkotykowe.

 

Zabici mieli amerykańsko-meksykańskie obywatelstwo. Po tym wydarzeniu, Stany Zjednoczone zaczęły namawiać Meksyk, aby wspólnie wypowiedzieć wojnę kartelom. Donald Trump powiedział w wywiadzie, że chce oficjalnie uznać działające w Meksyku kartele narkotykowe za organizacje terrorystyczne. Jednak Trump stwierdził, że pracuje nad tym już od ostatnich 90 dni.

Gdy członkowie karteli narkotykowych zostaną uznani za terrorystów, Stany Zjednoczone będą surowo karać każdego obywatela i firmy, które świadomie wspierają ich działalność. Oznacza to również, że USA podejmą znacznie większe wysiłki w walce z kartelami, co może bezpośrednio wpłynąć na relacje tego państwa z Meksykiem. Nie można także wykluczyć interwencji wojskowej, podobnej do tej, jaką obserwowaliśmy np. w Syrii.

 

Władze Meksyku wskazują, że decyzje Donalda Trumpa prawdopodobnie mają związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które odbędą się w listopadzie 2020 roku i mogą być elementem jego kampanii wyborczej. Rząd zaznacza, że nie zgadza się na jakiekolwiek jednostronne działania Amerykanów, które mogłyby naruszyć suwerenność państwa, a uznanie karteli narkotykowych za organizacje terrorystyczne oznacza, że Meksyk będzie przedstawiany jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Normin

Jaki kraj taki wizerunek… ta

Jaki kraj taki wizerunek… ta ichnia flaga na zał. OPRasku świetnie odzwierciedla poziom ichniej MARAlności! … BRUTna… OPYluta… obyŻYG,ANa… dziuRAfa ody PETóff… miło popatrzeć… nadaje się tylko jako wyICEraczka do PUTóf…!!!

Jakiż miły widok… aż się SERCE raduje – brawa dla pomysłoDAWCÓW!!!

…. Aaaaa…. Całkiem przy okazji… kiedy te OSHOłomy zajmą się własnymi TERArystami ze SATANOwego ZIJOszontu?!!

_________________________________________________________________________

Poparcie i WOLNOŚĆ dla prawdziwych SEMITÓW... tych z okupowanej  i mordowanej PALESTYNY!!!

Na POHYBEL wszystkim mordercom, podjudzaczom i ANTYSEMITOM!!!  >>>

https://zmianynaziemi.pl/comment/503475#comment-503475                  

Portret użytkownika Kwazar

Zamiast wciąż "uznawać" 

Zamiast wciąż "uznawać"  janki powinny przestać mordować,kraść i krętaczyć i na prawdę zająć się wspólnie z Rosja zwalczaniem Terroryzmu.Dajcie Rosji rok prawdziwej przyjaźni z Meksykiem a po kartelach w Meksyku nawet słuch się nie ostanie.

Skomentuj