USA to upadające mocarstwo? Amerykańska młodzież jest otyła, uzależniona od leków, alkoholu i internetu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Każde mocarstwo kiedyś upada, a liczne badania sugerują, że potęga Stanów Zjednoczonych chyli się ku końcowi. Dzieci i młodzież to przyszłość państwa, a amerykańska młodzież stała się leniwa, otyła, uzależniona od internetu, alkoholu i leków.

 

W najnowszym raporcie organizacji RAND wskazano, że wśród 18 tysięcy losowo wybranych uczestników ze wszystkich gałęzi sił zbrojnych, niemal 66% osób ma problem z nadwagą lub otyłością. Już w 2015 roku wskazano, że jedna trzecia młodych dorosłych jest zbyt otyła i nie nadaje się do służby wojskowej, czego konsekwencją są problemy ze znalezieniem nowych rekrutów.

USA zmagają się z prawdziwą epidemią otyłości. Głównym problemem jest tu niezdrowa żywność typu fast food, którą, według danych rządowych, opycha się co trzeci dorosły mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, czyli około 85 milionów ludzi.

Inne badania, przeprowadzone przez naukowców z San Diego State University pokazują, że społeczeństwo jest uzależnione od internetu. W 2016 roku, przeciętny uczeń szkoły średniej poświęcał około 6 godzin dziennie na gry, serwisy społecznościowe i inne aktywności w sieci – to dwa razy więcej niż dekadę demu. Jednocześnie co trzeci nastolatek nie przeczytał ani jednej książki w ciągu 12 miesięcy od przeprowadzonego badania.

 

Najnowszy raport Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) alarmuje, że wśród mężczyzn w wieku 24-35 lat, nadużywanie leków wzrastało o ponad 25% każdego roku w latach 2014-2016, a w samym 2016 roku, niemal 50 na 100 tysięcy mężczyzn w tej samej grupie wiekowej zmarło z powodu nadużycia. Z kolei u kobiet w wieku 15-24 lat odnotowano coroczny wzrost nadużywania leków o 19% w latach 2014-2016.

Agencja CDC wskazuje, że w 2016 roku, choroba wątroby wynikająca z nadużywania alkoholu przyczyniła się do większej ilości zgonów wśród dorosłych w wieku 25-44 lat, niż HIV. Wśród mężczyzn i kobiet w wieku 25-34 lat, liczba zgonów spowodowanych chorobą lub marskością wątroby wzrastała odpowiednio o 11% i 8% rocznie na przestrzeni lat 2006-2016. Co więcej, samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród Amerykanów w wieku 15-24 lat i trzecią wśród ludzi w wieku 25-44 lat

 

Biorąc pod uwagę, że dzieci i młodzież to przyszłość państwa, warto zastanowić się, jak będą wyglądać Stany Zjednoczone za 10 lub 20 lat. Tym bardziej, że problemy związane z otyłością, chorobami i uzależnieniami dosłownie wymykają się spod kontroli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika henio

USA to kraj zarzadzany i

USA to kraj zarzadzany i kontrolowany przez "naród wybrany". 70% mediów, banków i wielkich firm jest w ich rękach. Długi są dla biednych, bogaci wybrną z nich tak, jak opisała to Ayn Rand w powieści "Atlas Zbuntowany".

Portret użytkownika Jerry

Nie jestem specjalistą od

Nie jestem specjalistą od makroekonomii (w skali mikro jakoś sobie radzę Smile ), zrobiłem proste obliczenie porównawcze. Wychodzi, że długi publiczne USA i Polski po podziale na mieszkańca mają się następująco: Mr. Smith jest w plecy na ok. 61 334 $, a Pan Kowalski na 25 732 zł, czyli ok. 6 930 $. Zdając sobie sprawę z potencjału gospodarki USA (nawet blednącego) i przyjmując, że oni zarabiają (o ile pracują, a nie są na zasiłkach) więcej od nas (może 3 x więcej), to i tak nie wyglądamy jakoś potwornie. Oczywiście, to tylko prosta matematyka, która nie koniecznie musi mieć coś wspólnego ze stanem faktycznym gospodarki ale takie są liczby Smile

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika 3plabc

Jak wziąść pod uwagę stan ich

Jak wziąść pod uwagę stan ich gospodarki, rozbuchane aspiracje imperialne, psychopate- oszusta Trumpa u władzy, dokładając na koniec stan społeczeństwa o czym w nagłówku to jak najbardziej są upadającym mocarstwem.... hehehe.... ciekawe kiedy FED jak opętany zacznie dodrukowywać $... hehehe... tylko czekać aż rozpętają kolejną wojnę dla ratowania gospodarki, jak ta po wybużeniu WTC...hmm... ciekawe czy to będzie Iran, Ukraina, Korea Północna... zgaduj zgadula...

https://www.youtube.com/watch?v=wuImncxUWPk

i niezmienia się nic...

Portret użytkownika Art7

Niestety 80-90% czarnych to

Niestety 80-90% czarnych to nieroby, kombinatorzy, brudasy z dwoma lewymi rekoma... sami nie szanuja wlasnego zycia i otoczenia ... kiedys robilismy remonty apartamentow w Newark, sami czarni praktycznie... do odnowionych mieszkan tych samych wracalismy po roku, remontowac je ponownie, bo lokatorzy byli wyrzucani za nieplacenie czynszu, a mieszkania wygladaly jakby tam ktos urzedowal z 10 lat, tragedia jakie to sa brudasy... a teraz taki motloch zasiedla powoli Europe... jesli w Polsce bedzie sie dzialo jak w Szwecji z tymi darmozjadami, to wielu bedzie sie zastanawiac nad powrotem... oni po prostu kochaja zyc z zasilkow, maja to juz we krwi

Portret użytkownika Lommo

Trudni się dziwić że

Trudni się dziwić że wyeuowulował taki typ ludzi . Jednak trzeba pamiętać że czarni zostali sprowadzeni do Ameryki na niewolników. A w takich okolicznościach przeżywają tylko kombinatorzy i nieroby. Tak jak w sowieckich łagrach przeżywali tylko kombinatorzy potrafiący udawać robotę ,oszukiwac normy czy najlepiej potrafiący załatwić sobie lekką robotę czy funkcję.

Portret użytkownika SurvivorMan

Przeciętny Amerykanin nie ma

Przeciętny Amerykanin nie ma niczego! A dlaczego? Bo wszystko ma na kredyt! A jak coś jest na kredyt, to należy do banku a nie do osoby obciążonej kredytem! Takie zadłużenie w jakim taplają się jankesi, jest nie do przyjęcia w żadnym innym kraju!
Zadłużenie przeciętnych obywateli USA, z tytułu samych tylko kredytów hipotecznych, gotówkowych i kart kredytowych, wyniosło w zeszłym roku ponad 13 000 000 000 000 USD i wciąż rośnie! Całościowo dług USA przekroczył
już 20 000 000 000 000 USD, a to suma zadłużenia, jaką możnaby obdzielić kolejne 10 państw świata!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika еuklidеs

A kto da kredyt niewolnikowi

A kto da kredyt niewolnikowi w Polin, jak wiadomo, że niewolnikowi w Polin wszystko i tak zabierze polinowskie państwo do którego należy ciało i dusza niewolnika, o dobytku nie wspominając...

W USA możesz kupić działkę, wydobywać na niej ropę i sprzedawać tą ropę. W Polin jak państwo znajdzie ropę na twojej działce to cię wyp... z twojej działki. Ot różnica.

Portret użytkownika MDG

Podnieciłeś się zadłużeniem

Podnieciłeś się zadłużeniem USA. Teraz zadaj sobie pytanie - a kogo to obchodzi? Bo na pewno nie USA, które mogą sobie w każdej chwili ten mityczny dług wyzerować. Kto im zagrozi? Nikt.

Po drugie ich gospodarka to ponad 24 biliony, a ten mityczny dług to 20 bilionów co oznacza, że stać ich na to.

Masz rację - na taki poziom długu może sobie pozwolić tylko Wszechameryka. Inne karły, nic nie znaczące kraje III świata jak Rosja, nawet nie dojdą do takiego poziomu zadłużenia bo nie stać ich na jakikolwiek kredyt.

Strony

Skomentuj