USA ulepsza broń umożliwiającą atak na irański podziemny zakład wzbogacania uranu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak donosi Wall Street Journal, Stany Zjednoczone udoskonaliły swoją największą bombę penetrującą MOP (Massive Ordnance Penetrator), która będzie w stanie zniszczyć irański podziemny zakład wzbogacania uranu Fordow, znajdujący się w pobliżu miasta Qom.

 

Dziennik cytuje dyplomatówm, którzy powiedzieli, że amerykańscy urzędnicy udostępnili materiał wideo zainteresowanych zagadnieniem Żydom. Pokazano im wcześniejsze wersje bomby penetrującej i wyjaśniono nowe zaawansowane funkcje. Przedstawionio również film pokazujący uderzenie bomby w ziemię, którą dopiero po penetracji odpalono, wywołując potężną podziemną eksplozję.

 

Udoskonalona bomba penetrująca MOP waży prawie 14 ton, jej długość wynosi 6.2 metra a szerokość 80 centymetrów. Została wyposażona w skorygowane bezpieczniki w celu zmaksymalizowania mocy zagnieżdżania, zmodernizowane systemy naprowadzania by zwiększyć jej precyzję oraz zaawansowane urządzenia technologiczne, które pozwolą na uniknięcie irańskiej obrony powietrznej. Raport dodaje, że dzięki tej bombie Zachód otrzyma dodatkową siłę negocjacyjną w rozmowach o irańskim programie nuklearnym.

 

Amerykańscy urzędnicy powiedzieli, że bomba MOP pozwoli przekonać Izrael, by wstrzymać atak na Iran i dać Waszyngtonowi więcej czasu na próby dyplomacyjne, które mają zneutralizować irański program nuklearny, ciągle uważany za zagrożenie. Uważa się, iż Izrael nie jest w stanie sam przeprowadzić ataku na Iran tym bardziej, gdyż nie posiada on tego typu bomby. W kooperacji ze Stanami Zjednoczonymi, podziemny zakład wzbogacania uranu Fordow zostanie z powodzeniem zniszczony właśnie dzięki tej udoskonalonej broni.

 

Sekretarz obrony Chuck Hagel powiedział, że Waszyngton przedyskutuje opcje militarne po irańskich wyborach prezydenckich, do których ma dojść 14 czerwca. Obecny prezydent Mahmud Ahmadineżad nie może już ubiegać się o trzecią kadencję. Ajatollah Ali Chamenei twierdzi, że należy uważać, żeby wybory nie uderzyły w bezpieczeństwo narodowe i w tym wypadku może mieć rację - zależy kto zostanie nowym prezydentem Iranu i jakie będzie mieć podejście do ich programu nuklearnego.

 

 

Źródło: http://www.jpost.com/Iranian-Threat/News/US-upgrades-bunker-buster-to-thwart-Israel-strike-on-Iran-311953

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lofek44

Jako ludzka rasa i tak mamy

Jako ludzka rasa i tak mamy prze*rane. I nie ma co się bawić w obstawianie kiedy to nastąpi bo to...już trwa. Zatruwają Ziemie i nas samych na każdym kroku, co chwilę wybuchają nowe konflikty a do atmosfery dostają się takie świństwa że lepiej byśmy o tym nie wiedzieli. I co? Umieramy, karłowaciejemy i degenerujemy się. Nasze dzieci i wnuki "wypasione" na GMO nie dożyją 30-tki a w wielu miejscach globu już wkrótce powstaną "strefy śmierci" gdzie przebywanie będzie grozić szybkim zejściem. Cieszmy się chwilą, bo w obecnej sytuacji wytyczanie planów nawet na tygodnie do przodu to spora ruletka.

Portret użytkownika Dr Piotr

Nie, no fajne

Nie, no fajne negocjacje...jesteśmy mega silni, mamy mega bombę, więc nie macie szans i teraz słuchajcie co Wam każemy robić!
Szkoda, że Iran nie ma albo nie chce "wyjąć żadnego asa z rękawa" w stylu...a my mamy taką o broń i jak nas zaatakujecie, to wyparujemy Wam dowolne miasto w sekundę, więc się odwalcie i dajcie nam spokój!
Echhh...cała ta gadka o pilnowaniu pokoju i ładu na świecie...jaki to ład, skoro światem chce rządzić jeden amerykański osiłek.

Portret użytkownika jaron

Dziś podano, że Izraelskie

Dziś podano, że Izraelskie lotnictwo zaatakowało magazyny broni w Syrii. Był to atak zbrojny na sąsiednie państwo! W tym momencie Iran i Syria powinny odpowiedzieć zbrojnie i nikt niepowinien mieć żadnych pretensji do nich. izrael rozpoczął wojnę i jako agresor powinien ponieść pełne konsekwencje ze strony spoleczności międzynarodowej.

Portret użytkownika Zenek

Przecież to jest cel tego

Przecież to jest cel tego nazistowskiego bydła z telavivu by sprowokować wojnę. Najpierw nalot a potem agresja w ramach "cwiczeń rezerwy" by wymusić na National Atlantic Terroristic Organization wkroczenie do Syrii.
 
 

Portret użytkownika Pulsar

@Zenek Radziłbym zmienić

@Zenek
Radziłbym zmienić słownictwo na mniej obraźliwe w stosunku do żydów.
Nie chce straszyć, ale żebyś czasami nie skończył jak Angelus Maximus Rex, do którego zapukała Policja, która zamiast łapać złodzieji i morderców bawi się w łapanie internautów piszących niepoprawnie o żydach.

Portret użytkownika ojciec

Pytam się jakim prawem USA i

Pytam się jakim prawem USA i żydzi dyskutują publicznie o "zniszczeniu zakładu wzbogacania uranu" w pełni suwerennego, pokojowego państwa? Czy to, samo w sobie, nie jest pogwałceniem wszelkich zasad, etyki i moralności?
Czekoladowe joe doe z białego domu, chyba największy morderca w historii USA, winien śmierci setek tysięcy kobiet i dzieci w Iraku i Libii, a ostatnio i w Syrii, odznaczony za to pokojową nagrodą nobla, ze stoickim spokojem przymierza się do wprowadzenia destabilizacji w kolejnym kraju na Bliskim Wschodzie. Oby mu rak dupę wyżarł razem z mózgiem i to przy maksymalnych cierpieniach. Wstrętny mieszaniec wyznaczony do wprowadzenia NWO w imię "pokoju" i "demokracji".
Przeklinam ten chory kraj i wszystkich grubasów w nim mieszkających i żyjących jak wrzód na dupie świata cudzym kosztem. Rozbijających się w tych swoich ciężarówkach palących tyle ropy ile nasze autobusy (bez kitu) żeby się grubas mógł przejechać dla zabawy albo odwieźć swoje półtonowe dziecko do szkoły.
To przez ten kraj biedę cierpi wyzyskiwana Afryka. Zobaczcie jak dzieci w Afryce i Indiach gołymi rękami, bez masek rozpylają pestycydy na uprawach, zobaczcie jak maluchy garbią się pod workami z ziarnem kakaowym dla korpoli amerykańskich, dojrzyjcie jak się pracuje za 1 dolara dziennie, żeby te świnie mogły się taplać w swoim dostatku.
Mam nadzieję, że im Chiny za to sprezentują tysiąc bomb penetrujących i drugie tyle obrzezańcom w innym "pokojowo nastawionym" pseudo państwie utworzonym na cudzych, zagrabionych ziemiach i utrzymywanym z ciągle płynącej krwi młodych Palestyńczyków.
Poddałbym się reżimowi chińskiemu lub dowolnemu innemu który z nimi zrobi porządek na zawsze. To jest zło całego świata i przyczyna 95% konfliktów i problemów.
I wiecie kiedy się to skończy? Gdy upadnie pieniądz jako cel i sens istnienia dla większości zapędzonych w kieracie ludzi, uzależnionych od złodziejskich, lichwiarskich banków walących czosnkiem na kilometr. W tym jest jedyna nadzieja. Trzeba coś wymyślić, aby pieniądz przestał się liczyć. W ten sposób obetniemy hydrze łeb i nie będzie miała żadnej kontroli nad nami.
Tak czy nie?

Portret użytkownika euklides

A jakim prawem państwo

A jakim prawem państwo dyskutuje publicznie jak zniszczyć pokojowo nastaionego obywatela, który po prostu nie chce współpracować z państwem? Ten sam wzorzec przemocy powtarza się po prostu na wyższym poziomie. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że nie można drugiego człowieka do czegokolwiek przymuszać to będą wojny. Jeśli jest akcpetacja na inicjowanie przemocy wobec pojedynczego człowieka to czemu jedno państwo ma nie zagrozić drugiemu? Najbardziej destruktywną częścią osobowości ludzkiej jest owa sadystyczna chęć podporządkowania sobie kogoś innego.

Portret użytkownika ojciec

O czym ty w ogóle do mnie

O czym ty w ogóle do mnie rozmawiasz, człowieku? Słowotok nie mający kompletnie związku z tym co napisałem i próba odwrócenia uwagi. Pytam się raz jeszcze: jakim prawem rozważa się bezczelnie i publicznie akcję zbrojną przeciwko SUWERENNEMU PAŃSTWU? A może tak podyskutujemy o ataku na Izrael albo USA? Od razu się rzucą z pyskiem, że terroryzm, itd.
Co to, Iran jakiś gorszy jest? Państwo z legalną władzą, wysoko rozwinięte gospodarczo i naukowo, uniwersytety, przemysł, rolnictwo i wszystko inne. Jakim prawem ktoś chce to niszczyć w imię wydumanych "zagrożeń"? Prawdziwym zagrożeniem i terrorem jest USA, specjaliści od wprowadzania "demokracji" gdziekolwiek wywęszą surowce naturalne.
Oj dostaną w dupę w końcu.

Portret użytkownika euklides

No to może inaczej. Pewien

No to może inaczej. Pewien ogrodnik sadzi sobie w swoim ogrodzie konopie indyjskie i normalny wysokomorfinowy mak. Nikomu nie szkodzi, po prostu sobie uprawia takie rośliny i wykorzystuje je do własnych potrzeb. Nagle w telewizji władza państwowa ogłasza, że tylko organizacje którym ona wyda pozwolenie mogą uprawiać konopie i mak. Człowiek ten nie zgadza się z tą decyzją i postanawia nadal uprawiać rośliny. Władza zaczyna zatem grozić, że obywatele którzy nie podporządkują się tej decyzji "dobrowolnie" będą mieli same nieprzyjemności. Żeby zyskać poparcie oskarża ogrodników uprawiających w ogródku mak i konopie o wspieranie przestępczości, szerzenie narkomanii itd. Ogrodnik nie ugina się i nadal uprawia konopie i mak. W końcu przyjeżdża policja, niszczy uprawę, urządza strzelaninę, a postrzelonego ogrodnika zamyka w więzieniu.
Teraz rozumiesz? USA bawi się w światowego policjanta, a Izrael jest jak ten polityk co wydał zakaz uprawy maku i konopii. Ponieważ funkcjonowanie społeczeństw opiera się na takich, a nie innych zasadach to ten sam schemat ujawnia się na poziomi międzypaństwowym. Ten kto uzurpuje sobie władzę ten ustala prawa i reguły gry.
 

Strony

Skomentuj