USA twierdzą, że Rosja odpowiada za zbombardowanie konwoju humanitarnego, który zmierzał do Aleppo

Kategorie: 

Konwój ciężarówek, przewożących pomoc humanitarną - źródło: SARC/CC BY-NC-ND 2.0

Po raz kolejny przekonujemy się, że Stanom Zjednoczonym nie zależy na pokoju - w ich interesie leży zagarnięcie całej Syrii i zlikwidowanie Assada. Syryjskie ugrupowania zbrojne nie przestrzegały zawieszenia broni a tzw. umiarkowana opozycja współpracuje z terrorystami. Ponadto, Stany Zjednoczone zbombardowały pozycje sił rządowych, zabijając ponad 60 żołnierzy, zaś Izrael dokonuje regularnych nalotów w południowej części Syrii. Mimo tego, to właśnie Assad miałby być rzekomo odpowiedzialny za zerwanie porozumienia.

 

Syryjskie Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych ogłosiło w poniedziałek, że zawieszenie broni dobiegło końca i wznowiono ofensywę między innymi w Aleppo. Władze nie powiadomiły, czy zgodzą się na kolejne negocjacje w sprawie zachowania pokoju. Zresztą Assad ogłosił całkiem niedawno, że jest gotowy wyzwolić cały kraj z rąk terrorystów.

 

Bojownicy islamskiego Frontu al-Nusra ostrzelali zachodnią część tego miasta, zaś wschodnia nadal pozostaje oblężona. Organizacje uznawane oficjalnie za terrorystyczne nie brały udziału w zawieszeniu broni, ale niektóre ugrupowanie rebelianckie również nie popierały jakiegokolwiek porozumienia, zaś Stany Zjednoczone od wielu miesięcy nie potrafią wpłynąć na swoich "opozycjonistów" aby zerwali współpracę z radykalnymi islamistami.

Doszło więc do sytuacji, w której to cała wina znów została zrzucona na Assada. John Kerry powiedział, że USA "ubolewają" nad śmiercią ponad 60 syryjskich żołnierzy, których zabiły podczas nalotów w Dajr az-Zaur, lecz w tym samym momencie dodał, że Assad jest przecież większym zbrodniarzem, bo rzekomo zabija ludność cywilną w swoim kraju.

 

Sytuację pogarsza fakt, że w poniedziałek wieczorem zbombardowany został konwój humanitarny w zachodniej części muhafazy Aleppo. Spośród 31 ciężarówek, około 20 pojazdów zostało zniszczonych. Podczas nalotów zginęło ponad 30 osób, w tym pracownicy Syryjskiego Czerwonego Krzyża. Obecnie nie wiadomo kto mógł dokonać tego ataku, lecz Stany Zjednoczone, "opozycja" i terroryści tradycyjnie wskazują na Rosję i syryjski rząd.

 

Jeden z amerykańskich urzędników stwierdził, że Rosja i tak jest odpowiedzialna za atak na konwój humanitarny, zniszczenie ciężarówek zawierających dobra dla ludności cywilnej oraz śmierć ludzi, nawet jeśli nie został on przeprowadzony przez rosyjskie samoloty. Uznano, że wszystko co dzieje się obecnie na terytorium Syrii, to wina tylko i wyłącznie Rosji. 

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=88500

http://edition.cnn.com/2016/09/18/politics/john-kerry-russia-syria-ceasefire/

http://www.unocha.org/top-stories/all-stories/syria-unsarc-convoy-hit-urum-al-kubra-northw...

https://www.theguardian.com/world/2016/sep/19/syria-ceasefire-is-over-says-countrys-military

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Danuta

Ta niewinna Ameryka musi

Ta niewinna Ameryka musi kogos winic. Przeciez Yenkis maja przekonanie ze sa oni narodem wybranym i nigdy nikogo nie skrzywdzili. Po jakims czasie czlowiek przestaje wierzyc Amarykanom i ich polityce. To jest przeciez najbardziej zaborczy kraj na swiecie. 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika hen

mówmy o tym co jest pewne, a

mówmy o tym co jest pewne, a pewnym jest, że USA wspomogło barbarzyńców z ISIS atakiem z powietrza bombami fosforowymi (zakazanymi) na wojsko syryjskie, co skutkowało wymordowaniem przez ISIS ponad 60 żołnierzy syryjskich, jednak USA wraz z ISIS nie osiągnęło swojego celu - tj. zdobycia i wymordowania obrońców enklawy Der Ez-Zaur.

Portret użytkownika N1KT

Tak na zdrowy chłopski rozum

Tak na zdrowy chłopski rozum - pomoc jak medykamenty potrzebne dla szpitala do ratowania ludzi itd. jak jedzenie, woda, środki czystości, śpiwory i inne duperele nie wymagają stosowania 4 osiowych ciężarówek które dźwigają ogromne ciężary. Mnie to wygląda na dostarczanie broni i amunicji. Pytania mam 2: czy jak Rosja to bombardowała to czy wystarczyła jedna bombka/rakieta a dalej to to samo się bombardowało ? I czemuż to jest tak starannie zakryte z wystawionym zdjęciem w kabinie i flagą dla odwrócenia prawdziwej wagi ?

Na wojnie - jak to na wojnie...

Portret użytkownika LordOfTheBots

false flag made in USA.

false flag made in USA.

Po za "zeznaniami" świadków nie ma żadnych dowodów na obecność jakiegokolwiek helikoptera; ani jednego nagrania. Natomiast nagrania i foty z następnego dnia po rzekomym nalocie ujawniają przestrzeliny z broni ręcznej (małokalibrowej).

Więc jak to było? Gasili ogień poprzez ostrzał z broni półautomatycznej w myśl zasady "ogień ogniem?

Przestrzeliny wskazują na ostrzał z zewnątrz więc nawet wersja o "eksplodującej amunicji wewnątrz pojazdu" od razu upada.

Portret użytkownika electricatom

Nie widziałem zdjęć więc mogę

Nie widziałem zdjęć więc mogę snuć domysły, jeżeli przestrzeliny widoczne są tylko z jednej strony to mogły zostać użyte ciężkie karabiny maszynowe ewentualnie broń przeciwlotnicza małego kalibru pociski po prostu przebijały cały pojazd na wylot

Strony

Skomentuj