USA stworzą armię robotów, aby przeciwstawić się rosnącej potędze Chin

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Przyszłość konfliktów zbrojnych została niedawno przedefiniowana przez jedno oświadczenie z Departamentu Obrony USA. Kathleen Hicks, Zastępca Sekretarza Obrony, oznajmiła, że w ciągu najbliższych lat USA planuje rozmieścić tysiące autonomicznych systemów uzbrojenia. Takie ogłoszenie wskazuje na to, że wojna przyszłości nie będzie już tylko domeną człowieka. Maszyny, precyzyjnie zaprogramowane i wyposażone w najnowocześniejszą technologię, stają się nieodłącznym elementem nowej taktyki walki.

Najnowsza inicjatywa, zwana "Replikator", stanowi wyraźną odpowiedź na rosnącą potęgę Chin na arenie międzynarodowej. Celem jest jednak nie tylko masowe rozmieszczenie tych robotów, ale też budowanie silnej współpracy z sektorem prywatnym, zwłaszcza z firmami technologicznymi i obronnymi. Zastosowanie najnowszych osiągnięć technologicznych ma zapewnić przewagę w ewentualnych konfliktach.

 

Dr Peter W. Singer, jeden z najważniejszych ekspertów w dziedzinie robotyki wojskowej, zauważył, że takie rozmieszczenie stanowi prawdziwy przełom. Jesteśmy na krawędzi nowej ery, w której maszyny, a nie ludzie, będą odgrywać kluczową rolę w walce. Taka ewolucja technologii wojskowej, która korzystała z postępu technologicznego, stała się kluczowym czynnikiem w strategii obronnej USA.

Ostatnia dekada była świadkiem niebywałego rozwijania się technologii robotów bojowych. Profesor Mary Cummings z Uniwersytetu Duke podkreśliła, że Program "Replikator" stanowi prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie, umożliwiając wdrożenie technologii autonomicznych na niespotykaną dotąd skalę.

 

Chociaż Rosja jest uważana za "zagrożenie", to jednak to Chiny stanowią największe "wyzwanie" dla USA. Potęga ludowa Chin w połączeniu z ich ciągłym postępem technologicznym sprawia, że zastosowanie technologii autonomicznej jest kluczowe dla zrównoważenia sił na arenie międzynarodowej. Generał John Hyten podkreślił, że wykorzystanie robotów autonomicznych będzie kluczem do utrzymania przewagi militarnej USA.

 

Ponadto, istnieją określone "gorące punkty" potencjalnych konfliktów, takie jak Tajwan, gdzie roje robotów mogą odegrać kluczową rolę w odparciu agresji. Ale to nie wszystko – dzięki programowi "Replikator", armia amerykańska będzie w stanie nieprzerwanie dostarczać żołnierzom nowoczesne technologie.

 

Inicjatywa ta nie jest tylko odpowiedzią na obecne zagrożenia. To wizja przyszłości, w której maszyny będą nieodłącznym elementem strategii obronnej, gwarantując, że USA pozostaną na czele technologicznej ewolucji w dziedzinie obronności.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Myślicie ze to żarty:

Myślicie ze to żarty:

Łukasza 21: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Najpierw  po roku przysyłają Leopardy 2 na Ukrainę,  a  teraz chcą wysłać F-16 , bo nie mogą wygrać z Rosją , poprzeczka jest cały czas podnoszona, myślicie ze Rosja odda Ukrainę USA NATO ?,  Tak jak USA nie pozwoliła na rakiety na Kubie z ZSRR tak Rosja nie pozwoli na rakiety NATO na Ukrainie i te całe NATO , chyba ze po III wojnie światowej , gdzie Londyn , Paryż,  Bruksela , Berlin, zostaną wypalone ! a wszystko idzie w tym kierunku !

Łukasza 21: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Do inzynier magister

Do inzynier magister

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+ 17  Umarli nie wysławiają Jah+ani żaden ze zstępujących do milczenia.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Izajasza 65: 21  I pobudują domy, i będą w nich mieszkać;+ zasadzą winnice i będą spożywać ich owoce.+ 22  Nie będą budować, aby ktoś inny mieszkał; nie będą sadzić, aby ktoś inny jadł. Bo dni mego ludu będą jak dni drzewa;+ i moi wybrani będą w pełni korzystać z dzieła swoich rąk.+ 23  Nie będą się mozolić na darmo+ ani rodzić na niepokój,+ gdyż są potomstwem złożonym z błogosławionych przez Jehowę,+ a wraz z nimi ich potomkowie.+ 24  I będzie tak, że zanim zawołają, ja odpowiem;+ kiedy jeszcze będą mówić, ja wysłucham.+ 25  „Wilk+ i jagnię będą się paść razem,+ a lew będzie jadł słomę tak jak byk,+ pokarmem zaś węża będzie proch.+ Nie będą wyrządzać szkody+ ani rujnować na całej mojej świętej górze”+ — powiedział Jehowa.

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Ty nie wiesz po co Jezusa Bóg Biblii Jehowa przysłał na Ziemie , aby odkupił to co pierwszy człowiek utracił a  co utracił?  życie wieczne w raju na Ziemi , i nie wierzysz w zmartwychwstanie tu na Rajskiej Ziemi

1 Koryntian 15: 22  Bo jak w Adamie wszyscy umierają,+ tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.+

Dzieje Apostolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.

Ale po co wam zmartwychwstanie skoro macie dusze nieśmiertelne a to nie są nauki Biblijne a Diabelskie

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

Rodzaju 3:19" Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.+ "

Tam nie ma nic ze Adam i jego potomkowie mają dusze nieśmiertelne :

Rodzaju 2: 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+

Psalm 103: 14  Bo on dobrze wie, jak jesteśmy ukształtowani,+pamiętając, żeśmy prochem.

 

 

 

 

Portret użytkownika ba19

Do pabloS

Do pabloS

Jak widzisz np. ławkę w parku od razu wiesz ze to dzieło człowieka,  a przecież nie znasz konstruktora ławki i nie widziałeś go na oczy, ale wierzysz ze to dzieło człowieka , i to jest poprawne logiczne myślenie, ale jak widzisz dzieła bilion razy bardziej skomplikowane oparte na KODZIE DNA to mówisz przypadek , samo powstało , czy to logiczne myślenie ???? daj naukowców 100 bilionów dolarów niech stworzą od podstaw nowe gatunki zwierząt , roślin w laboratorium od zera  i niech się powielają - rozmnażają  z pokolenia na pokolenie,  nie ma takiej opcji , Kod DNA jest tak skomplikowany,  ze naukowcy nawet za 1000 lat go nie rozszyfrują jak działa i funkcjonuje :

Rodzaju 1: 1  Na początku+ Bóg+ stworzył+ niebiosa i ziemię.+

Izajasza 40: 25  „Ale do kogoż mnie przyrównacie, żeby mnie z nim zrównać?” — mówi Święty.+ 26  „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy?+ Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu.+ Dzięki obfitości dynamicznej energii+ — jako że jest również pełen werwy w swej mocy — ani jednej z nich nie brak.

Izajasza 40:26  „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy?a Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu.b Dzięki obfitości dynamicznej energiic — jako że jest również pełen werwy w swej mocy — ani jednej z nich nie brak.

Psalm 147:   Określa liczbę gwiazd;+wszystkie je woła po imieniu.+

Przysłów 21: 30  Nie ma żadnej mądrości ani żadnego rozeznania, ani żadnej rady przeciwko Jehowie.+

Izajasza 40: 15  Oto narody są jak kropla z wiadra i są uważane za warstewkę pyłu na szalach.+ Oto podnosi wyspy+ jak drobniutki proch.

Jakuba 4: 14  a przecież nie wiecie, co jutro będzie z waszym życiem.+ Jesteście bowiem oparem, który ukazuje się na chwilkę, a potem znika.+

Psalm 8:   Gdy widzę twe niebiosa, dzieła twoich palców,+księżyc i gwiazdy, któreś ty przygotował,+   czymże jest śmiertelnik,+ że o nim pamiętasz,+i syn ziemskiego człowieka, że się o niego troszczysz?+

Dzieje Apostolskie 7: 48  Jednakże Najwyższy nie mieszka w domach wykonanych rękami,+ jak to mówi prorok: 49  ‚Niebo jest moim tronem,+ a ziemia moim podnóżkiem.+ Jakiż dom mi zbudujecie — mówi Jehowa — albo co jest miejscem mego odpoczynku?+ 50  Czyż nie moja ręka uczyniła to wszystko?’+

1 Kryłow 8: 27  „Ale czy Bóg naprawdę zamieszka na ziemi?+ Oto niebiosa,+ wręcz niebo niebios,+ nie mogą cię pomieścić;+ cóż dopiero ten dom,+ który zbudowałem!

Nehemiasza 9:  „Ty jeden jesteś Jehowa;+ ty uczyniłeś niebiosa+ — niebo niebios — a także cały ich zastęp,+ ziemię+ i wszystko, co jest na niej,+ morza+ i wszystko, co w nich jest;+ i ty zachowujesz to wszystko przy życiu; tobie się kłania zastęp+ niebios.

Powtórzonego Prawa 10: 17  Bo Jehowa, wasz Bóg, to Bóg bogów+ i Pan panów,+ Bóg wielki, potężny i wzbudzający lęk+ — który nikogo nie traktuje stronniczo+ ani nie przyjmuje łapówki,+

Jeremiasza 10: 10  Lecz Jehowa naprawdę jest Bogiem.+ Jest Bogiem żywym+ i Królem po czas niezmierzony.+ Z powodu jego oburzenia zakołysze się ziemia,+ a żaden z narodów nie ostoi się wobec jego potępienia.+ 11  Oto, co im powiecie: „Bogowie,+ którzy nie uczynili niebios i ziemi, znikną z ziemi+ i spod tych niebios”.

Skomentuj