USA stawiają ultimatum – Rosja musi zniszczyć zakazane rakiety w ciągu 60 dni

Kategorie: 

Domena publiczna

Stany Zjednoczone mogą już wkrótce przystąpić do wycofania się z układu rozbrojeniowego INF. Sekretarz Stanu Mike Pompeo ogłosił, że jeśli Rosja w ciągu 60 dni nie zacznie przestrzegać traktatu, USA rozpoczną przygotowania do produkcji zakazanych pocisków.

 

Przypomnijmy, że układ rozbrojeniowy INF dotyczy całkowitej likwidacji pocisków balistycznych i manewrujących średniego (500-1000 km) i pośredniego zasięgu (1000-5000 km) wraz z lądowymi wyrzutniami. Traktat zakazuje również ich produkcji, składowania i używania. Jedynym wyjątkiem są pociski odpalane z morza i powietrza.

 

Rosja i USA wzajemnie oskarżają się o łamanie postanowień tego układu. W październiku, Donald Trump po raz pierwszy zapowiedział, że Stany Zjednoczone mogą odejść od porozumienia. Wywołało to niemałe zamieszanie w Europie, gdyż traktat INF zapewnia względny pokój na naszym kontynencie. Zerwanie umowy będzie skutkowało nowym nuklearnym wyścigiem zbrojeń, który narazi nas na poważne niebezpieczeństwo.

Warto zauważyć, że władze USA obwiniają Rosję, ale jednocześnie wskazują na Chiny, które nie są stroną tego traktatu i nie obowiązują ich żadne ograniczenia. Trump powiedział wcześniej, że Stany Zjednoczone pozostaną przy traktacie rozbrojeniowym, jeśli jego treść zostanie zmodyfikowana w taki sposób, aby uwzględniał także Chiny.

 

Rosja twierdzi, że podejmie szereg strategicznych decyzji, jeśli USA odstąpią od układu INF. Moskwa może np. przywrócić bazę wojskową na Kubie. Jednak większość działań najprawdopodobniej będzie skupiała się na Europie – Stany Zjednoczone i Rosja rozpoczną rozmieszczanie pocisków, których zakazuje traktat i tym samym będziemy o kolejny krok bliżej od wybuchu wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Syryjski Janusz

Największy bandyta w historii

Największy bandyta w historii tego świata może poza Tyranozaurem żyjącym w tym padole mówi Rosji co ma robić heh, jeszcze się nie nauczyli że coraz to większą część świata gwiżdże na wuja sama a co dopiero Rosja. Szczyt hipokryzji został już wielokrotnie pobity tym razem również. 

Nie jestem żadnym agentem rusofilem ani rusofobem po prostu obiektywnie uważam że Rosja pokazała w Syrii tym dziadom za dolara gdzie powoli jest ich miejsce i że nic nie trwa wiecznie. 

Portret użytkownika epuzer

„Bo dzieło zniszczenia

„Bo dzieło zniszczenia

W dobrej sprawie jest święte, Jak dzieło tworzenia”

(Rozumiem, że wieszcz mówi o zniszczeniu wszelkiego despotyzmu [kościelnego, aszkenazyjskiego, żydowskiego w ogóle, amerykańskiego, bankierskiego, masońskiego i innych])

„Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze.

Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze”

(Kiedy wiara i resztki wolności, które nam Polakom i Słowianom w ogóle pozostały)

„Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona

Obleją, jak Moskale redutę Ordona„

(Po upadku żydokomuny dzieją się właśnie takie rzeczy jak podstępne oklejanie żydoamerykańskim gównem Słowian, a wobec tego Wielki Puttin)

„Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute,”

… wysadzi cały Zachód, jak Ordon redutę.

Słowianie wszystkich krajów łączcie się.

 

Portret użytkownika Solo8o

LEN-IN, STAL-IN. PUT-IN 

LEN-IN, STAL-IN. PUT-IN 

Żyd Nostradamus mówił o fałszywym zbawcy, ktory oszuka całą ludzkość. Nie były to jakieś tam wizje, tylko on znał cały plan, a udawanie, że to jakies wizje to zwykła ściema, żeby dodać do tego wszystkiego taką nutkę mistycyzmy i planu bożego, którego żydzi są kluczem. Zanim mnie tutaj oplujecie to wiedzcie, że jestem przeciwny wojny z Rosją i nie mam zamiaru podnosić ręki na jakiegokolwiek Rosjanina. My Slawianie jednym głosem musimy mówić NIE wojnie i uświadamiać swoich wrogów jak tylko się da. Tylko nie żołnierzy NATO bo oni mają gówno zamiast mózgu, a jedynie zwykłych obywateli. Szukać wspólnych poglądów, które nas łączą nie dzielą. Narracja, że każdy polityk to złodziej i kłamca zawsze wszystkich łączyła i łączy. Bo jest najprawdziwszą prawdą. Wszyscy mają kąta pootwierane w Szwajcarii/kraju Jezuitów i mają tam w pizz...du szmalu.  Nie powstrzymamy upadku cywilizacji i realizacji masońskiego planu jak będziemy dawac się szczuć swoim "Panom". Podział jest tylko jeden GÓRA i DÓŁ, zrozummy to w końcu. W Polsce dawno można by coś było zrobić gdyby ludzie nie słuchali tych bandytów z PO i PiSu. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika posppolity

bardzo ładna grafika dwie

bardzo ładna grafika Smile dwie wojny światowe finansowała jedna strona... tzw "POTWORY Z JEKKYL ISLAND" połączeni kablem trans-atlantyckim ze swoim najlepszym przyjacielem bardzo miłym panem rotshildem, by on mógł wszystko nadzorować...nawet takie coś jak zatonięcie titanica było ustawionym czynem.... była to reakcja obronna ze strony banksterów amrykańskich by powstrzymać płynących do nich banksterów europejskich... ale jak by co to była to góra lodowa nie torpeda bo przecież FILM z największą ilością oscarów wzruszył już tak wiele osób... hollywood - centrum psychomanipulacji... miejsce gdzie odzielnną walutą jest krew dziecięca za która załatwisz sobie główną role w filmie. HOLLYWOOD - Święte Drzewo... kto ma święte drzewo i stoji na wielkiej skale ten niechaj przemawia....

Portret użytkownika Lommo

I I II wojna to były

I I II wojna to były najzwyklejsze kalkulacje wielkiego kapitału głównie w USA . Ambasador Polski w USA w 1939 prowadził różne rozmowy za oceanem i zauważył że politycy nie mieli jednego zdania ale przedstawiciele kapitału byli zainteresowani wybuchem wojny. Gdy im mówił że przecież zginie wielu ludzi i będą wielkie zniszczenia to powiedzieli mu wprost że wiedzą ale zarobi się raz na zbrojeniach  a dwa na odbudowie. Przy okazji się zbombardowało fabryki konkurencyjnych przemysłowców w Europie , no filie amerykańskich zakładów w czasie bombardowań Niemiec były przeważnie nie ruszone. A dziś to przecież i ci wielcy kapitaliści  zdają sobie sprawę że jakby doszło do wojny mocarstw to nikt by nie wygrał ani na niczym już by się nie dało zarobić. Zawsze wieksze wojny zaczynały się od drobniejszych konfliktów. Prawdę mówiąc to artykuł nie mówi precyzyjnie jakie środki bojowe mają być zniszczone przez Rosję, czy głowice nuklearne do środków przenoszenia krótkiego i średniego zasięgu , czy same te nośniki głowic. Chyba tylko głowice atomowe bo przecież nikt nawet by nie bral pod uwagę włącznie z USA że ktoś się pozbędzie samych systemów rakietowych.

Portret użytkownika maniek II

...;a czemu trampek nie

...;a czemu trampek nie skontroluje izrahella?...maja pare tysiecy glowic i nie podpisali zadnych ukladow...

Poniżej lista rezolucji ONZ, z których Izrael się nie wywiązał. Zauważmy, że Izrael nielegalnie dorobił się broni nuklearnej. Sytuacja jest dużo gorsza niż mogłoby się wydawać, dotyczy poważnego zniekształcenia oficjalnych zapisów Rady Bezpieczeństwa przez rozrzutne korzystanie Stanów Zjednoczonych z prawa weta. Odmowa Izraela idzie od samego początku. Ten zbiór rezolucji krytykujących Izrael jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym państwem, gdyż Izrael narusza więcej rezolucji ONZ niż jakikolwiek inne państwo na Ziemi.

Lista rezolucji ONZ przeciwko „Izraelowi” w latach 1955-1992:

106            potępia Izrael za atak na Gazę

111           potępia Izrael za atak na Syrię, zginęło 56 osób

127           zaleca by Izrael zawiesił ‚strefy niczyjej’ w Jerozolimie

162           ponagla Izrael by dostosował się do decyzji ONZ

171           określa rażące przypadki łamania prawa

228          krytykuje Izrael za atak na Samu (Zach. Brzeg), wówczas pod kontrolą Jordanii

237          ponagla Izrael by zezwolił na powrót nowych uchodźców palestyńskich z 1967 roku

248     potępia Izrael za atak na Karameh w Jordanii

250     wzywa Izrael do zaniechania parady wojskowej w Jerozolimie

251     wyraża głębokie zaniepokojenie izraelską parada wojskową w Jerozolimie na przekór rez.

252     unieważnia przepisy Izraela ws. unifikacji Jerozolimy jako żydowskiej stolicy

256     potępia izraelskie ataki n a Jordan jako głębokie naruszenie

259          ubolewa nad odmową Izraela ws. akceptacji misji ONZ w celu zbadania okupacji

262           potępia izraelski atak na lotnisko w Bejrucie

265           potępia izraelskie ataki na Salt w Jordanii

267     krytykuje Izrael za przepisy administracyjne zmieniające status Jerozolimy

270           potępia izraelskie naloty na wioski w płd. Libanie

271           potępia niestosowanie się do rezolucji ONZ w Jerozolimie

279           domaga się wycofania sił izraelskich z Libanu

280           potępia izraelskie ataki na Liban

285           domaga się natychmiastowego wycofania izraelskich sił z Libanu

298           krytykuje izraelską zmianę statusu Jerozolimy

313           domaga się zaprzestania ataków na Liban

316           potępia Izrael za wielokrotne ataki na Liban

317           krytykuje izraelską odmowę uwolnienia Arabów uprowadzonych w Libanie

332          potępia wielokrotne ataki izraelski na Liban

337           potępia Izrael za naruszenie suwerenności Libanu

347           potępia izraelskie ataki na Liban

425           wzywa Izrael do wycofania swoich sił z Libanu

426           wzywa do dokończenia wycofania się z Libanu

444     krytykuje brak współpracy Izraela z siłami pokojowymi ONZ

446     określa izraelskie osadnictwo „poważną przeszkodą” do pokoju i wzywa Izrael do

przestrzegania IV Konwencji Genewskiej

450          wzywa do zaprzestania ataków na Liban

452     wzywa do zaprzestania budowy osiedli na terytoriach okupowanych

465            krytykuje osadnictwo i wzywa wszystkich członków do nieudzielania pomocy w programie osadnictwa

466            mocno krytykuje izraelską interwencję w Libanie

467            wzywa do odwołania nielegalnych wypędzeń dwóch palestyńskich burmistrzów i sędziego oraz umożliwienie ich powrotu

469       mocno krytykuje niestosowanie się do wytycznych rady ws. nie wypędzania Palestyńczyków

471            wyraża głębokie zaniepokojenie niestosowania sie do IV Konwencji

476             ponawia stanowisko, że roszczenie do Jerozolimy jest

477             w ostrych słowach krytykuje za roszczenia wobec Jerozolimy

484       wyraża konieczność pozwolenia na powrót dwóch deportowanych burmistrzów palestyńskich
487       mocno potępia izraelskie ataki na ośrodek nuklearny w Iraku

497       decyduje, że aneksacja Syryjskich Wzgórz Golan jest nieważna i żąda by Izrael odwołał

swoją decyzję

498       wzywa do wycofania się z Libanu

501       wzywa do zaprzestania ataków na Liban i wycofania wojsk

509       żąda wycofania wojsk z Libanu

515       domaga się zakończenia oblężenia Bejrutu i zezwolenie na dostawy żywności

517       krytykuje za niestosowanie sie do rezolucji ONZ i domaga się wycofania wojsk z Libanu

518       żąda pełnej współpracy z siłami ONZ w Libanie

520       potępia ataki na zachodni Bejrut

573       potępia za zbombardowanie Tunezji w ataku na siedzibę AWP

587       zauważa poprzednie wezwania do wycofania wojsk z Libanu

592       mocno potępia mord palestyńskich studentów przez izraelskich żołnierzy na Un. Bir Zeit

605       mocno krytykuje izraelską politykę i praktyki pozbawiania Palestyńczyków praw człowieka

607       wzywa do zaprzestania deportacji Palestyńczyków i stosowania sie do IV Konwencji

Genewskiej

608       głęboko ubolewa nad deportacją palestyńskich cywilów

636       głęboko ubolewa nad deportacją palestyńskich

641       krytykuje dalsze deportacje Palestyńczyków

672       potępia przemoc wobec Palestyńczyków w Haram al-Sharif / Wzgórze Świątynne

673       potępia odmowę współpracy z ONZ

681       potępia wznowienie deportacji Palestyńczyków

694       krytykuje deportację Palestyńczyków i wzywa do zapewnienia im bezpiecznego i

natychmiastowego powrotu
726       silnie potępia deportację Palestyńczyków

799       silnie potępia deportację 413 Palestyńczyków I wzywa do ich natychmiastowego powrotu

https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/22/lista-rezolucji-onz-przeciwko-izraelowi-w-latach-1955-1992/

cyt...

W dniach od 31 sierpnia do 7 września 2001 roku w południowoafrykańskim mieście Durban miała miejsce międzynarodowa Konferencja do Walki z Rasizmem, zorganizowana pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. W konferencji rządowej wzięły udział delegacje 153 państw, a w odbywającym się jednocześnie Forum organizacji nierządowych (FOP) uczestniczyło 6000 delegatów i dziesiątki organizacji z całego świata. Poparcia moralnego dla konferencji udzielił papież Jan Paweł II, który 27 sierpnia br. potępił zjawiska rasizmu i agresywnego nacjonalizmu, określając je jako “grzechy przeciwko Bogu”. “W ostatnich dziesięcioleciach, które charakteryzowało dążenie do globalizacji świata, byliśmy świadkami niepokojącego odrodzenia agresywnego nacjonalizmu, przemocy na tle etnicznym i dyskryminacji rasowej”....

https://palestyna.wordpress.com/2010/12/29/durban-rasizm-zydowski-zdemaskowany/

https://palestyna.wordpress.com/2011/05/23/czesciowa-lista-lamanych-przez-izrael-zasad-prawa-miedzynarodowego-oraz-rezolucje-onz/

 

...a tak na marginesie - to gra do jednej bramki...i nie ma czym sie podniecac...moze wreszcie czas zaczac te wojne - jak tak bardzo chca!...pocieszam sie tym,ze i tego plugastwa bedzie mniej - tez!

https://lh3.googleusercontent.com/-uC4BpTQVRSk/Vr224uYNBvI/AAAAAAAASpI/jOj6F8FQYYg/s640/blogger-image--341038485.jpg

 

 

 

 

Portret użytkownika jol

w geopolitycznym, militarnym

w geopolitycznym, militarnym i gospodarczym ujeciu - dostep do morza to podstawa kazdego imperium, im wiekszy dostep do morza tym wiecej mozliwosci,

wg Sztuki Wojny, suma szczegolowych zadban badz tez zaniedban decyduje o klesce lub zwyciestwie

Propaganda, poprawność polityczna, socjotechniki są tak stare jak ludzkość.

Portret użytkownika halibut

Który to juz raz okazało się,

Który to juz raz okazało się, że porozumienie spisane z rosją nie jest warte papieru na jakim go zawarto. To jak rozmowa z głuchym bandytą aby przestał cie nękać. Zmilitaryzowali Kalinigrad i jak myslicie w kogo wycelowali rakiety ? Między innymi w nas.  

Strony

Skomentuj