USA rozpoczną szkolenia syryjskiej opozycji "do walki z terroryzmem"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Nikt chyba nie spodziewał się, że rząd Baszara al-Assada i jego żołnierze będą w stanie tak długo walczyć z Państwem Islamskim oraz z tzw. opozycją, która stale jest dozbrajana przez USA, Arabię Saudyjską i Izrael. Stany Zjednoczone ogłosiły właśnie konkretny plany szkolenia i dozbrajania syryjskich rebeliantów, którzy będą mogli walczyć z "terrorystami".

 

W mediach wciąż słyszymy, że syryjska opozycja i terroryści to dwie osobne frakcje, które walczą ze sobą, niczym opozycja i armia Assada. Jednak w przeszłości nieraz pojawiały się informacje, że Państwo Islamskie, niektóre organizacje określane jako terrorystyczne i "umiarkowana" opozycja współpracowały ze sobą a nawet wspólnie przypuszczały ataki na tereny, kontrolowane przez syryjskie wojska.

 

Tego oczywiście nie dowiemy się z zachodnich "wolnych" mediów ale wszędzie wypomina się, że Baszar al-Assad jest zbrodniarzem wojennym i to przez niego kraj został zrujnowany. Również wojska Assada oskarżane są o użycie broni chemicznej, choć już od dawna wiadomo, że tzw. opozycja była w posiadaniu gazów bojowych.

Teraz przyszedł czas na zastosowanie kolejnego rozwiązania w sprawie Syrii. Już na wstępie zapewnia się nas, że chodzi wyłącznie o wojnę z terroryzmem. Stany Zjednoczone chcą wysłać kilkuset żołnierzy, którzy będą szkolić i dozbrajać syryjską opozycję. Szkolenia te mają odbyć się już w marcu w bazach w Arabii Saudyjskiej, w Turcji i w Katarze. Kraje te dodatkowo pomogą w treningu.

Plany zakładają aby w ciągu jednego roku wytrenowć ponad 5 tysięcy rebeliantów a same szkolenia potrwają 3 lata. Jak wiadomo, rebelianci nie są w stanie samodzielnie walczyć z armią Syrii, a amerykańskie władze oskarżane są o celowe utworzenie organizacji terrorystycznej ISIL, która pozwoli ostatecznie obalić Baszara al-Assada poprzez szkolenia opozycjonistów.

 

Ciągle informuje się nas, że pokonanie terrorystów jest możliwe tylko poprzez wprowadzenie wojsk lądowych. USA nie mają zamiaru wysyłać swojej armii ale chcą szkolić syryjską opozycję do walki z terroryzmem. Oczywiste jest to, że wyszkoleni i uzbrojeni rebelianci będą mieć większe szanse w walce z wojskami Assada.

 

 

Na podstawie: http://www.usatoday.com/story/news/nation/2015/01/16/400-us-troops-will-deploy-to-train-syrian-opposition/21848307/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syriues

a ja pewnego dnia zrobilem

a ja pewnego dnia zrobilem ciekawe zdjecia chmur powstalych z cieknacych samolotow,lub jak inni nazywaja chemtrails.Ogony chemiczne.Czasem mis ei wydaje,ze naukowcy w ten sposob chca jakos zbadac ten teren i wysnuc wnioski celem pozniej stosowania tych atomow lub sztucznej atmosfery w innym krajobrazie kosmicznym,innymi slowy planety.Trudno jest mi to wszystko zrozumiec,ale po co im to aluminium w atmosrefze i srebro.Pewnie po to by badac pole elektrostatyczne lub czymbardziej elektromagnetyczne.Jedni mowia pisza wypowiadaja sie w rozny sposob ,ale ja sadze ze jest cos na rzeczy.Nie chce wierzyc w jakies brednie,ale dziwie sie ludziom ,ktor\y  mysla ze nic sie nie dzieje.Jezeli znacie ciekawa strone gdzie mozna to wkleic z mila checia podziele sie nowosciami,ktorych moze niektorzy niewidzieli.Wiem,ze z czyms z przesadzili i powstaly im nienaturalne kolory.Nie badzmy bezinteresowni,ale to co chcielibyscie zobaczyc troche was zdziwi.
Takze,z checia sie podziele ciekawym materialym sporzadzaonym wysokiej jakosci aparatem.

Portret użytkownika Surun

Sojusznicy USA z Syrii

Sojusznicy USA z Syrii planują ataki na Zachodzie?

USA razem z Europą Zachodnią uzbroiły watażków w celu obalenia Baszszara al-Asada.
Sojusznicy szkoleni wyposażeni przez Zachód zaczęli szerzyć "demokrację" w Syrii.
Głównie polegało to na mordowaniu ludności cywilnej. Obcinanie głów i gwałty to były wystarczające rekomendacje żeby z tych zbirów powołać rząd. W tym celu zrobiono nawet konferencję w Europie a media okrzyknęły ich konstruktywną opozycją. Oczywiście nic z tego nie wyszło bo zaczęli mordować się nawzajem.

Jednak nadal USA zrzuca broń tym "dobrym" islamistom. Po doniesieniach że broń otrzymują ci "niedobrzy" islamiści pojawiła się następuja seria artykułów "Amerykanie przez pomyłkę zrzucili broń dżihadystom"! Nigdy jednak nie "pomylili" się żeby zaopatrzyć wojska Baszszara al-Asada.

A teraz przysłowiowa wisienka na torcie!

Po krwawym ataku w Paryżu Andrew Parker szef brytyjskiego kontrwywiadu MI5 powiedział:

"Bojownicy Al Kaidy w Syrii przygotowują ataki mające spowodować masowe ofiary w ludziach na Zachodzie, najprawdopodobniej chodzi o ataki na systemy transportowe lub tzw. kluczowe cele!"

Mnie bardzej interesuje co Andrew Parker nie powiedział!
Skąd się wzięła Al Kaida na terenie Syrii kto ją uzbroił i wyszkolił!

Al Kaidy nie ma terenach kontrolowanych przez Baszszara al-Asada!
Jakby Baszszar al-Asad kontrolował cały kraj w Syrii nie było by Al Kaidy!
Jest natomiast na terenach Syrii kontrolowanych przez sojuszników Zachodu!

Chodzi tu o co innego Syria ma się kojarzyć europejczykom z terroryzmem.
Jest to kolejny pretekst żeby uderzyć w Assada. Ma powstać przekonanie skoro Al Kaida działa na terenie Syrii to trzeba zmienic Assada bo sobie nie radzi!

Szef MI5 dodał że do Syrii wyjechało około 600 brytyjskich ekstremistów.
To są tylko obywalele Wielkiej Brytanii którzy posłuchali wezwania władz które zachęcają do walki z "reżimem" Baszszara al-Asada! Skoro przywócy europejscy chcą usunąć Assada to oni przyłączyli się to tej walki! A że chłopcy tak się rozkręcili że obcinanie głow w Syrii już nim nie wystarcza chcą tego samego w Europie.
Nie mogą tylko tego zrozumieć dlaczego jak mordują w Syrii to jest "szerzenie demokracji" a jak w Europie to terroryzm!

Chyba w końcu jakiś europejski polityk powinien to w końcu wyjaśnić!
Może media w tym temacie się wypowiedzą. Jak to się dzieje że ci sami chłopcy jak są granicach Syrii to są ci dobrzy a jak w europie to ci niedobrzy.
Robią to samo tu i tu.

Terroryści którzy zagrażają teraz Europie są finansowani z naszych podatków!

Więcej na ten temat tutaj.
Terroryzm jest finansowany z twoich podatków

Gregory Gorenzay

Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń.
Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku
 
artykuł ze strony : http://polskiportal.net/classifieds/3852/794/sojusznicy-usa-z-syrii-planuja-a

Portret użytkownika FRQWEQ

Nie wiem o co CI chodzi ale

Nie wiem o co CI chodzi ale wyglądada na to, że jesteś kolejny pro amerykańskim wielbicielem Smile no nic, powiem Ci tylko tyle, że zostałeś oszukany. Jak większość ludzi, więc się nie martw, nie jesteś sam. A gość wyżej ma rację, wydarzenia po France False Flag 2015 (w Twoim języku: atak terrorystów w Paryżu) bardzo przypominają wydarzenia po WTC. 
Oskarżenie bin Ladena/przywódcę Al Kaidy - oskarżenie Assada/przywódcę ISIS
Dziwne śmierci polityków itp - dziwne śmierci polijantów 
Kontrola społeczeństwa - większa kontrola społeczeństwa/internetu
Pranie mózgu terrozyzmem - pranie mózgu islamistami/terrorystami
Codziennie straszenie społeczeństwa kolejnymi atakami - to samo
AL Kaida powstała z powietrza - IS powstało z powietrza
Wysłanie wojsk do Iraku i innych krajów - no zobaczymy, ale dużo na to wskazuje
Po lewej WTC, po prawej gazetka.
I to są fakty, a nie "teorie spiskowe". Słowo "spisek" zostało zaprogramowane w głowach, aby było zawsze wyśmiewane, odrzucane. I tak jest, są ludzie, którzy jak słyszą inną wersję wydarzeń niż mówią media to wpadają dosłownie w szał i przybijają Ci szaleństwo. Ludzie już zapomnieli co to myślenie krytyczne. Winę wg mnie ponoszą media i szkoła. Ludzię są już tak długo w iluzji/matrixie, że zapomnieli o tym. Myślą, że świat jest wolny, że nie to koniec wojen, że nie te czasy, 21 wiek, że Szatan nie istnieje, przestali wierzyć w Boga i zwrócili się ku technologii/nowoczesnemu szajsowi. Niech sobie ludzkość odpowie teraz czy w niedalikiej przyszłości, nie było warto? 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kazek12

Czy tzn. rząd USA będzie

Czy tzn. rząd USA będzie szkolił rebeliantów przeciwko rządowi Asada i Syrii ?  Z tergo by wynikało, że dotychczasowe działania tytch rebeliantów nie były skuteczne, mimoi, ze wspierali jestr rebelianci Arabii Saudyjskiej. 
To wszystko działania przeciwko Rosji i dla utrzymania hegemonii dolara.

Skomentuj