USA przygotowuje się do wojny. Bezprecedensowe ćwiczenia z udziałem 12 samolotów cystern do tankowania w powietrzu

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Dwanaście samolotów do tankowania w powietrzu typu KC-135 Stratotanker, wzięło udział jednocześnie w bezprecedensowych ćwiczeniach operacji dotankowywania bombowców strategicznych, które mogą zostać użyte podczas działań bojowych. Nietypowe masowe szkolenia rozpoczęły się na lotnisku Kadena Air Base, w Japonii. Wykonano szereg lotów podczas których KC-135 zatankowały w powietrzu 50 samolotów wojskowych. W sumie przepompowano 363 tony paliwa.

 

Eksperci wojskowi zwracają uwagę, że tak duże ćwiczenia przeprowadza się przygotowując wojnę. Eskadry bombowców i samolotów szturmowych będą mogły pokonywać dłuższy dystans, co może być bardzo ważną przewagą strategiczną w powietrzu przed kolejnym ciosem od potencjalnego przeciwnika.

 

Specjaliści od armii twierdzą, że ćwiczenia tego typu odbywały się w przeszłości, ale rzadko uczestniczył w nich więcej niż jeden samolot cysterna. Tak duża koncentracja tego rodzaju sprzętu celem przeprowadzenia ćwiczeń odbyła się po raz pierwszy w historii.

 

Nie wiadomo, jakie rodzaje działalności planowane przez USAF, wymagają tankowania w powietrzu na tak dużą skalę, ale analitycy zauważyli, że w ubiegłym tygodniu rozpoczął się ruch we wszystkich wojskowych bazach lotniczych Stanów Zjednoczonych na całym świecie. Rosjanie ćwiczyli ostatnio tyle razy, że nie ma się co dziwić, że robią to również Amerykanie.

 

Pytanie czy to tylko dobrze znany z przeszłości i najwyraźniej niezażegnana Zimna Wojna czy też mamy do czynienia ze zjawiskiem dużo groźniejszym, potencjalnie przygotowywaną konfrontacją z wykorzystaniem broni jądrowej. Militarne manifestacje obu stron jakimi byliśmy niedawno świadkami, wskazują, że wkrótce może dojść do tragicznej w skutkach eskalacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stalon1982

JESLI MYSLICIE I UMIECIE

JESLI MYSLICIE I UMIECIE LICZYC TO POLICZCIE ILE LUDZI ZYJE TERAZ NA ZIEMI ILE ZYLO 100 LAT TEMU TO WYJDZIE PEWIEN WYNIK DOTYCZACY PRZYROSTU NATURALNEGO LUDZKOSCI PO OTRZYMANIU TEGO WYNIKU DOSTANIECIE ODPOWIEDZ NA TEMAT GLOBALNEJ WOJNY NA SWIECIE I OCO CHODZI WLADZOM NA CALYM SWIECIE

I KIEDY TA WOJNA WYBUCHNIE A WYBUCHNIE NA PEWNO 

Portret użytkownika achiles

Kraje członkowskie NATO

Kraje członkowskie NATO przestają mówić w sprawie konfliktu na Ukrainie jednym głosem.Po tym jak poważne wątpliwości w sprawie obecności rosyjskich wojsk w Donbasie wyraziły już wcześniej Niemcy i Wielka Brytania, obecnie również Francja wyraża taką opinię. Szef francuskiego wywiadu wojskowego, generał  Christophore  Gomart poinformował, że nic nie potwierdza tezy jakoby na Ukrainę miały wkroczyć rosyjskie wojska. Z informacji posiadanych przez francuski wywiad wynika również, że nie zauważono też obecności jednostek rosyjskiego wojska na Ukrainie w trakcie wcześniejszych walk w Donbasie. Opinia francuskiego generała oparta na danych wywiadu wojskowego francuskich sił zbrojnych zaprzecza więc tezie przedstawionej niedawno przez dowództwo wojskowe sojuszu NATO, że Rosjanie w najbliższym czasie mają wkroczyć na Ukrainę:„Rzeczywiście okazało się, że Rosjanie nie tworzą ani punktów dowodzenia, ani obiektów logistycznych, w tym szpitali wojskowych, które pozwalają rozpocząć inwazję. W wyniku czego stało się oczywistym, że mieliśmy rację. Jeśli rosyjskich żołnierzy faktycznie widziano na Ukrainie, to był to raczej wybieg w celu wywarcia presji na prezydenta Ukrainy Poroszenkę, a nie próba inwazji”-powiedział generał Gomart w wywiadzie udzielonym na oficjalnej stronie internetowej  francuskiego Zgromadzenia Narodowego assemblee-nationale.fr.

Portret użytkownika Kazek12

To  wszystko  dla wywoływania

To  wszystko  dla wywoływania  strachu  wśród  populacji,  bo  uzycie ich  spowodowałoby  zniszczenia Ameryki doszczętne,  przy  zniszczeniu równoległym  Europy.  Elity  zeszłyby  pod  ziemie, ale czy to ich  uratuje ?

Portret użytkownika ben

A było tak pięknie jak cię

A było tak pięknie jak cię nie było nawet słoneczko wyszło za chmur aż pojawiłeś się ty  .Już już myśleliśmy że  Poroszenko  powołał cię do wojska po wizycie  pana Komorowskiego przecież  twoje wojska mają zielone światło!Po tych -9  na pewno poprawił ci się humor.

Strony

Skomentuj