USA przemieszczają do Polski myśliwce F-16

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do polskich 48 samolotów wielozadaniowych F-16 dołączy 12 takich samych amerykańskich maszyn. Samoloty oficjalnie przyleciały na ćwiczenia na poligonie w Łasku - w centralnej Polsce. Wraz z nimi znajdzie się tam 300 amerykańskich żołnierzy.

 

Realokację wojska do Polski zauważają zagraniczne portale w tym wiele rosyjskich. Wszyscy zauważają, że to kolejne wzmocnienie siły ognia Amerykanów w naszym regionie świata. Przypomnijmy, że przed dwoma dniami na Morze Egejskie wpłynął amerykański lotniskowiec USS George HW Bush. Zawinął do portu w Pireusie, a to oznacza, że chwilę tam pozostanie.

 

Potem może się udać na Mirze Czarne. Pojawiły się już nawet informacje, że Turcja wyraziła zgodę na przepłynięcie przez cieśninę Bosfor, dużego amerykańskiego okrętu wojennego. Spekulowano, że mimo traktatu z Montreux na Morze Czarne wpłynie amerykańska grupa bojowa. Wygląda jednak na to, że mogło chodzić o niszczyciel rakietowy USS Truxtun. Oczywiście tradycyjnie jest to rutynowa realokacja, która była planowana. Podano, że okręt ma wziąć udział w ćwiczeniach.

USS Truxtun - źródło: wikipedia commons

Ostatnio polskie F-16 widziane były kilkukrotnie nad Lublinem, a w sieciach społęcznościowych zaczęto sledzić ruchy wojsk na terenie Polski. Rzeczywiście miejscami wygląda to na jakiś "cichy stan gotowości".

 źródło: Twitter.com

Szef polskiego MON, Tomasz Siemoniak, na temat obecności amerykańskich F-16 w Polsce stwierdził, że odbywa się to na prośbę Polski i pierwsze myśliwce przylecą w poniedziałek. Oczywiście 12 samolotów nie robi różnicy, ale jak stwierdził Siemoniak, porozumienie z USA daje możliwość przylotu do Polski znacznie większych sił i to w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

Bandera-Nazis ciąg

Bandera-Nazis ciąg dalszy...
Kto potrafi po germańsku, i angielsku wstawiam link do wydawnictwa prasowego KOPP w niemczech, którego to strona informacyjna przedstawia nowe dowody na reaktywację UPA i Banderowców, i w jaki sposób dokonali wspieranego przez zachód przewrotu. Są tam również poszlaki i informacje na temat snajperów. Na tej samej stronie bardzo arcyciekawy filmik BBC z wydarzeń na Majdanie z wywiadami z tymtejszymi nazistami, którzy marzą o jednej rasie pod przewodnictwem ukraińskich nazistów.
Ponawiam moje stwierdzenie, czy się komu podoba czy nie, że kto wspiera nazistów, sam nim jest.  Nam nie wolno do tego dopuścić, by ta straszny choroba umysłowa znowu rodziła się na granicach Polski, tym razem na wschodzie. 
Mamy obowiązek zapytać nasz rząd, w imię tych co polegli w walkach z nazistami, i w imię tych co zginęli z rąk bandy UPA i Banderowców - co jest grane i dlaczego ich wspierają.
Pozdrawiam.
http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/f-william-engdahl/beweis-dass-die-nato-beim-putsch-in-der-ukraine-bandera-scharfschuetzen-nutzt.html;j...

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

Straszenie wojną ma na celu

Straszenie wojną ma na celu straszenie obywateli świata Putinem i Rosją.
Przypuszczam mocno, że wojny nie będzie, a to co mamy jest tylko wojną propagandową. Trzeba bowiem zdyskredytować Putina do tego stopnia, by był osaczony i osamodzielniony.
Ten plan może nie wypalić, ponieważ w ostateczności Chiny, także i Turcja która w podobnych okolicznościach zrobiła porządek na Cyprze, staną po stronie Rosj. Prezydent Turcji i Putin są ze sobą zaprzyjeźnieni, a u słowian i turczyna przyjaźń ma trochę większe znaczenie niż w europie zachodniej. 
Jak wiadomo, pani Merkel wymianiła przyjaźń do Putina na przyjaźń do prawicowych bojówek w Kijowie.
Unia zaczyna właśnie rozumieć, że stoi na straconej pozycji. W dzisiejszych dziennikach w germanii burzy się przemysł, ponieważ zerwanie stosunków gospodarczych z Rosją miałoby poważne skutki uboczne dla wielu dziedzin gospodarki, także negatywny wpływ na rynek pracy. Jest kilka stoczni, które produkują statki i okręty dla Rosji, jest przemysł samochodowy, który zainwestował w Rosji ciężkie pieniądze. Jest potrzebny gaz i inne surowce, sprowadzane z Rosji a których nie da się w szybkim tempie zastąpić.
Wygląda na to, że ton będzie łagodniejszy i bardziej rzeczowy. Ten przewrót w Kijowie był bardzo źle przygotowany, za dużo jest wycieków, a zachodnie strony i blogi opozycyjne aż się uginają pod wpływem dowodów lub poszlak wskazujących na to, że ten przewrót przygotowany i popierany był także przez zachód. Prawie nic o tym w tzw wolnej prasie. Nikt nie odważa się jeszcze na zadawanie zbyt niebezpiecznych pytań, chociaź opozycja - lewica - domaga się postępowania w sprawie snajperów na Majdanie. 
Wydaje się, że przynajmniej w tym wypadku Pan Gysi - przywódca lewicy - może sprawić rządzącym spore kłopoty.
Jak już pisałem gdzie indziej, przechwycono nie tylko rozmowę dotyczącą snajperów, ale także majle Kliczki z prośbą o kasę oraz z prośbą o pozwolenie na zaostrzenie sytuacji w majdanie. Czy te majle są prawdziwe - jeszcze nie wiadomo, wygląda na to że tak.
Panowie Kliczko posiadają swoją Korporację handlową i zainteresowani są tym, by Ukraina weszła do Unii. 
Ukraina jest jednak nic nie warta, a bez Krymu jeszcze mniej... Zachodzi obawa, że wysiłek finansowy dla Unii, która i bez Ukrainy jest zadłużona po uszy, moóe być za wielki. Dlatego ta walka o Krym. Nie chodzi wcale o to, kto jaką granicę przekroczył, kto gdzie ma jakie interesy graniczne, kto ma rację a kto nie.
Demokratyczny zachód niejednokrotnie udowodnił, że suwerenność innych pańsw mają w doopie. Kapitalizm rządzi się piniądem, a nie sprawiedliwością. Wystarczy że gdzieś na świcie zagrożona jest grupka amerykańców lub ueraelczyków, by wielki wujek wysłał od razu lotniskowce. Na sfingowanych dowodach tworzy się prawo do agesji, ale dopiero po bombardwaniu.
Walka o Krym, to dla Unii europejskiej walka o przeżycie godpodarcze i finansowe, to być albo nie być, to dalszy ciąg Nzistowskego Drang nach Osten. Ten fakt skrytykwała także niedawno prasa francuska - więc nie piszę tutaj nic nowego.
Starszne będą kłopoty dla zachodu, jeżeli Krym rzeczywiście przyłączy się do Rosji. 
Sprawa jest tak poważna, że zachód nie wacha się wesprzeć nawet nazistów - jak się to u nas mówi, tonący chwyta się nawet brzytwy.
Czy Unia posunie się tak daleko, że podniesie zbrojną rękę na Rosję,  w to wątpię. Możliwy jest jednak przypadkowy wybuch wojny, jeżeli komuś zawiodą nerwy...
Stawiam na to, że w końcu się dogadają.
Wojna Ukrainy przeciw Rosji jest bezsensem, ale może być tak, że Ukraina tego kroku się dopuści, w nadzieji, że zachód wtedy stanie po jej stronie. To może być próżna nadzieja, bo Rosja dla zachodu ważniejsza niż Ukraina- poza tym, około 3 000 000 ukraińców pracuje w Rosji, przywozi do domu pieniądze, itd. Nie są zainteresowani wojną pomiędzy braćmi. 
Biorąc to wszystko pod uwagę, mam przeczucie, że będą wielkie problemy, ale nie będzie wielkiej wojny - potyczki możliwe.
Mamy tydzień czasu do referendum. Czyli tydzień czasu na razwiązanie konfliktu drogą polityczną.
Trwają polityczne próby zakwestionowania legalności autonomicznego rządu na Krymie. Tylko w jaki sposób nielegalny rząd w Kijowie ma obalić legalny rząd na Krymie, tego jeszcze nikt nie wie. Putin gra na zwłokę, bo po referendum sprawa będzie demokratycznie załatwiona. 
Pani Merkiel stwierdziła że referenduma na Krymie będzie nielegalne. Ale się okazuje, że albo babcia Merkel nie zna statutów Unii, albo uważa, że ten nummer jej przejdzie. Na nieoficjalnych ankietach aż 70 procent obywateli germanii nie chce Ukrainy w Unii, te ankiety są babci Merkel pewnie znane, dostaje je na śniadanie na talerzu. 
Statuty Unii mówią bowiem wyraźnie, że gdzie zbierze się milion podpisów, tam jest referendum możliwe. Na Krymie mieszka około 1.4 miliona Rosjan.
Do tego statutu musiałaby dostosować się i Ukraina, która przecież chce się do Unii przyłączyć.
Nie chodzi w tym sporze wcale o Ukrainę, ale w pierwszym rzędzie o przyszłość Unii Europejskiej, jej gospodarcze przeżycie. Unia musi sobie zadać pytanie, czy warto poświęcić gospodarcze stosunki z Rosją na wątpliwe gospodarcze korzyści z Ukrainy. 
Babciu Merkel - nie warto. Trzeba by było za jednym zamachem podbić Krym i Rosję i nią zawładnąć - to jest nierealne. Nikt nigdy nie zdobędzie Rosji, i wierzę w to, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Zdobycie Rosji byłoby równoznaczne z końcem tej cywilizacji.
Tylko ten wiecznie starodawny Brzeziński, który moim zdaniem powinien być skazany za podżeganie i doprowadzenie do wojen, ma jeszcze jakieś psychopatyczne zapędy. Ale jak na niego spojrzeć to widać po wyglądzie kim on jest. Moi przodkowie zwykli mówić, że charakter człowieka poznasz po wyglądzie. Tak jest.
Poza tym...
Mieszkańcy Unii mają już dosyć problemów z przybyszami z Rumunii i Bułgarii, więc kiedy pomyślą jeszcze o Ukrainie, włos jerzy im się na wszystkich częściach ciała...
 
-----
Dodatek Specjalny
Słowianie powinni trzymać do kupy, bo nas coraz mniej.
Słowianin nie jest z natury zaborczy, w przeciwieństwie do grabieżców napadających na sfingowanych dowodach na Irak, Afganistan, Libię....
Oczywiście w przeszłości mieliśmy wpadki typu Stalin, ale on był zboczony, podpusczony, i prymitywny. Ale Słowianin, którego nazwa wywodzi się od Sławienia - Stwórcy - nie jest z reguły agresywny.
Słowianin jest leniwy, zwleka z wszystkim do ostatniego gwizdka, olewa wiele rzeczy, jest wygodny i idzie na łatwiznę. Jesteśmy przeciwieństwem anglosasów a już całkowicie germanów. Oczywiście są wyjątki, ale mówię o ogółach.
My nie pasujemy w ten obraz świata, gdzie rządzić miałby pieniądz. Oczywiście jedziemy niekiedy do germańców, anglosasów, dorobić kasę, ale tak naprawdę nie potrafimy się do nich dostosować. Do ich dyscypliny - bo mamy ją w zasadzie gdzieś - do ich dokładności, do ich kapowania i donoszenia.
Nie chcemy w zasadzie tych anglosaskich zdobyczy typu legalizacja ślubów pedałów, że wolno im adoptować dzieci, chłopczyków, budować meczety w każdym mieście. 
A oni wiedzą, że my wiemy, że oni wiedzą, że mamy ich gdzieś. Dlatego te próby osaczenia Rosji, zlikwidowania słowiańskiej rasy - głupich nie brakuje. Ich to boli, że jesteśmy jacy jesteśmy. Oni patrzą na nas jak krokodyl na sarenkę, która beztrosko pije sobie wodę na skraju rzeki. 
Ale jak ktoś tak koniecznie chce przestać być słowianinem, to życzę szczęścia w tych europejskich osiągnięciach które wyżej wymieniłem. Zapomniałem jeszcze dodać GMO na które Unia się właśnie zgodziła. No i panowie zwolennicy Unijnych zdobyczy - obcinajcie już sobie kutasy, bo Unia zaczyna nauczać Islamu w szkołach. 
 
 
 
Pzdr.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika pies

Czy to mozliwe  ,wspulne

Czy to mozliwe  ,wspulne czwiczenia z amrykancami a naszych jest ponab5,5tys.... az tylu zawodowe wojsko liczy samobojcow chetnych na misje  wojenne ,czy wyciagli z lozek rezerwistow  na poligon ,no to od poniedzialku sasiedzi poligonu beda spac w stoperach plus kask  ew w piwnicy jesli kto taka posiada .. -

Portret użytkownika Surun

W dniu jutrzejszym ROMB

W dniu jutrzejszym ROMB skieruje następujące pismo wraz z projektem ustawy do Donalda Tuska i innych polityków w Polsce:

3 marca 2014 r.

Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów

Ruch Obywatelski Miłośników Broni jest ogólnopolskim stowarzyszeniem zrzeszającym strzelców sportowych, myśliwych, kolekcjonerów broni oraz wszystkie te osoby, które uznają, że posiadanie broni przez praworządnych obywateli jest ważnym elementem życia wolnego i demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.

Obserwacja wydarzeń na Ukrainie i kryzysu, w jakim znalazła się Europa, nakazuje mi zwrócenie się do Pana z apelem o wprowadzenie zmian w ustawie o broni i amunicji, które w sposób radykalny podniosą stan bezpieczeństwa naszego kraju. Doświadczenia społeczeństwa szwajcarskiego pozwalają uznawać z pewnością, że nasycenie społeczeństwa w broń palną stanowi istotny czynnik odstraszania potencjalnych agresorów. Społeczeństwo Szwajcarii, licząc niespełna osiem milionów ludzi, posiada do trzech milionów egzemplarzy broni palnej. Ten fakt nie pozostaje obojętny dla stanu bezpieczeństwa tego kraju i jest to oczywiste.

Rozumiejąc odmienność sytuacji Szwajcarii i Polski, w imieniu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni proponuję zmianę ustawy o broni i amunicji i wprowadzenie kategorii broni palnej w celu ochrony miru domowego. Taki rodzaj pozwolenia na broń mógłby być przyznawany osobom praworządnym (tj. spełniającym aktualnie istniejące warunki z ustawy o broni i amunicji, także w zakresie zdrowia oraz funkcjonowania psychologicznego), a dodatkowo posiadającym tytuł prawny do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na mieszkanie. Dla tego rodzaju pozwolenia niezbędne byłoby zdanie egzaminu z zakresu wiedzy teoretycznej o przepisach prawa regulujących zasady posługiwania się bronią palną, a także egzaminu praktycznego (tj. zasad bezpiecznego posługiwania się bronią i egzaminu strzeleckiego). Egzamin prowadzą organy Policji.

Aby nie poprzestać tylko na postulacie, prezentuję od razu konkretny projekt zmian ustawy o broni i amunicji, tak aby w pełni oddać intencję, jaka przyświeca niniejszej propozycji. Na marginesie nadmienię, że prezentowany projekt nie pociągnie za sobą żadnych kosztów dla finansów publicznych, a zwiększy wpływy budżetowe, co w uzasadnieniu projektu zostało szczegółowo opisane.

Z poważaniem
Andrzej Turczyn adwokat
wiceprezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni

Projekt

U S T A W A
z dnia

o zmianie ustawy o broni i amunicji

Art. 1. W ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 10 ust. 2 dodaje się punkt 9) w brzmieniu:
„9). ochrony miru domowego”;
2) w art. 10 ust. 3 dodaje się punkt Dirol w brzmieniu:
„8). posiadanie tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele mieszkaniowe – dla pozwolenia na broń do ochrony miru domowego.”
3) art. 10 ust. 4 dodaje się punkt Dirol w brzmieniu:
„8). do celów ochrony miru domowego - broni, o której mowa w pkt 1, pkt 2 lit b), d) i w pkt. 4) lit. a) – c)”
4) art. 10 ust. 8 otrzymuje brzmienie:
„8. Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich, pamiątkowych lub do ochrony miru domowego bez zgody właściwego organu Policji.”

Art. 2. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Portret użytkownika jj

panie adwokacie, pozwoli pan

panie adwokacie, pozwoli pan ze powiem co mysle o tym panskim wywodzie, prosze nie brac tego jako personalny atak, biore pod uwage ze moge sie mylic...
1. nie rozumiem co ma pan na mysli pod: "demokratyczne spoleczenstwo obywatelskie", poza tym ze brzmi wykwintnie, nic mi nie mowi.
2. szwajcaria panie adwokacie nigdy nie dostanie w dupe w zadnej wojnie, i nie dlatego ze miejscowi maja pukawki, tylko dlatego ze to bank elit, tam jest trzymana cala kasa ludzi ktorzy tej wojny wlasnie chca. prosze poczytac info.
3.pozwolenie dla ludzi posiadajacych tytul prawny do lokalu....rozumiem ze pozwolenie nie byloby wydawane dla ludzi wynajmujacych? poza tym egzaminy, policja, badania psychologiczne... rozmazyl sie pan na maxa. budzet musialby dostac 60883857895940949874$ z kasy jewrouni na taka rewolucje.stek bzdur.
4.zadnych kosztow...a tak serio: lekarze na badania, placowki na egzaminy-teoria, strzelnice na egzaminy praktyczne, banda nierobow (czyt. urzednikow) do przerabiania tony podan, papierow z "tytulami prawnymi mieszkan" ??? wtf! egzaminatorzy, wynajecie sprzetu....itd. 
za to kocham prawnikow- ten zawod powstal tylko z 2 powodow:
1. zeby zrobic sobie jaja z systemu sprawiedliwosci-czego mamy dowod niemal codziennie-babcia traci rente bo ktos zabral pozyczke na jej ukradziony dowod,
a amber gold pije kawe z rudym po "ciezkiej walce na wokandzie".
2. zeby produkowac papier, tony papieru, miliony ustaw, licencji,pozwolen,zniewolen, owinietych w zawily jezyk tzw."legaleese" gdzie slowa znacza zupelnie co innego niz ludziom sie wydaje ( np. osoba...) 
art.15 poprawka 54566 do rozporzadzenia nr 98900544 z dnia.5-4-89 i tak dalej...
cale szczescie ze ludzie sie budza na swiecie i obala ten debilizm prosze drogiego pana. polska bedzie ostatnia, ale tez sie zalapie. 
 
....obrony miru, za pokazaniem tytulu....rozbawil mnie pan do lez, dziekuje.
out

Portret użytkownika Wojox

2. szwajcaria panie adwokacie

2. szwajcaria panie adwokacie nigdy nie dostanie w dupe w zadnej wojnie, i nie dlatego ze miejscowi maja pukawki, tylko dlatego ze to bank elit, tam jest trzymana cala kasa ludzi ktorzy tej wojny wlasnie chca. prosze poczytac info.
Jeden atomik i ich kasa znika. Właśnie to źródlo powinni pierwsze zdemontować. Ja bym zaczął od zmiany waluty na świecie i nikomu nie wymieniał starej. Uznalbym starą za źródło przestepcze... hehe..

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika stanlej

Jedno jest pewne>PUTIN

Jedno jest pewne>PUTIN uruchomil machine której już nikt nie zatrzyma.Już idą doniesienia że wojska Rosyjskie szykują aneksje Moldawi ,więc o co tu chodzi?? Jak myślicie?? bo napewno nie o nasze dobro szarych ludzi z Polski,Rosji,Ukrainy,Moldawi,Litwy, i nie wiadomo kogo jeszcze.Wszyscy możemy w niedługim czasie uczstniczyć w czymś co może przynieść śmierć nam i naszym bliskim.A dlaczego??? Ano dlatego aby jakimś tępym i zarozumiałym politykom bylo dobrze> gdyz oni zawsze znajdą miejsce aby się schować.I jedynie głupcy będą się ekscytować,napuszczać jednych na drugi, chwilą która moze nadejść i być tą chwilą ostatnią w ich i naszym życiu.PAMIĘTAJCIE że w czasie dzialań wojennych nie ma zwycięsców ani pokonanych są jedynie TRUPY!!!

Strony

Skomentuj