USA pracuje nad bronią laserową, która będzie montowana na pojazdach naziemnych

Kategorie: 

Źródło: www.army.mil
Amerykańskie wojsko od dłuższego czasu rozwija zupełnie nową broń, rodem z filmów sci-fi. Chodzi oczywiście o broń laserową. Obecna technologia jest już na wystarczająco wysokim poziomie, aby z systemów laserowych mogły korzystać zarówno bezzałogowce jak i pojazdy naziemne.

 

Już w najbliższym czasie, marynarka wojenna USA umieści pierwszą broń laserową na pokład okrętu USS Ponce. System ten będzie w stanie zniszczyć bezzałogowce, małe łodzie i lekkie samoloty oraz chronić okręt przed nadlatującymi rakietami. Zasięg działania tej broni jest szacowany na 1,6 kilometra. Promień lasera może dosłownie spalić cel a na dodatek jest całkowicie niewidoczny.

 

Zwraca się również uwagę na koszty użycia broni laserowej. Jeden wystrzał szacowany jest na cenę jednego dolara, podczas gdy koszt rakiety przechwytującej jest nawet milion razy większy. Broń laserowa pozwala więc zaoszczędzić duże pieniądze i nie dziwi fakt, że Amerykanie chcą aby wszystkie technologie wojskowe korzystały z takich systemów.

 

Pod koniec zeszłego roku pojawiały się informacje, że przyszłe myśliwe szóstej generacji oraz bezzałogowce również będą korzystać z broni laserowej. W przypadku dronów będzie to zminiaturyzowana, lekka, podwieszana broń laserowa o mocy 150 kilowatów. Agencja DARPA ma nadzieję, że pierwsze takie systemy laserowe dla dronów będą gotowe do militarnego zastosowania już w tym roku.

 

Pozostaje również kwestia broni laserowej, która będzie montowana na pojazdach naziemnych. US Navy zapowiedziała, że pod koniec tego roku prowadzone będą testy nad laserem o mocy 10 kilowatów, natomiast w 2016 roku jego moc zostanie zwiększona do 30 kilowatów. Również firma Lockheed Martin pracuje nad 60-kilowatowym laserem włóknowym. Tak więc pierwsza broń laserowa już w niedalekiej przyszłości zagości w amerykańskiej armii a z czasem wszystkie maszyny wojskowe będą korzystać z takich systemów.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika KoFi

Jeśli użyją takich laserów na

Jeśli użyją takich laserów na ludzi to tylko przyspieszy decyzje o użyciu najgorszej broni atomowej jaka istnieje,  i bedzie koniec - choć i tak już jest koniec, tylko nie wiele ludzi sobie z tego zdaje sprawę - Fukushima robi swoje... : (

Portret użytkownika Mirek

Problemem jest cena. Systemy

Problemem jest cena. Systemy laserowe takie jak MTHEL moga byc wykorzystywane do zestrzeliwania pociskow mozdzierzowych, aryleryjskich, rakietowych z wyrzutni niekierowanych BM21 Grad (parasol ochronny nad nacierajacymi wojskami) na pokrycie chromem kazdego pociku artyleryjskiego nie stac nikogo. Mozna probowac stosowac takie wybiegi ale do zestrzelenia takich "chromowanych" rakiet mozna stosowac starsze tradycyjne systemy opl ktore pewnie towarzyszyly by swoim nowoczesnym laserowym systemom.

Portret użytkownika jaron22

Broń laserowa ma tą zaletę,

Broń laserowa ma tą zaletę, że dzieki systemom namierzania można będzie każdy strzał uznać jako celny. Obecni gdy żołnież strzela z karabinu to na dobrą sprawę jest mała szansa że któryś pocisk trafi przeciwnika, przylaserze ten problem zniknie całkowicie. Dwa pojazdy wyposażone w odpowiednie systemy celownicze i lasery będą mogły wyeliminować oddział przeciwnika, zanim ten zobaczy kto do niego strzela. Nie mówiąc już o wozach pancernych czołgach czy  rakietach. Armia któa pierwsza wproadzi tego typu broń na szeroką skalę uzyska ogromną przewagę na polu walki. Niestety może do doprowadzić do tego, ze przeciwnicy będą bardziej skonno do użycia broni atomowej  o dużej mocy rażenia, gdyż tylko w ten sposób będą mogli zabić przeciwnika dysponującego bronią laserową.

Portret użytkownika PiotrK

Niezwykła technologia? Otóż

Niezwykła technologia? Otóż jest ogromna, ale inna jeszcze, ukrywana przed światem, w rękach tych, którzy chcą zniewolić całą ludzkość (zob. na http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_conchiglia/PO_VATICANO.htm , jest tam dokument w pdf w zakładce WSTRZĄSAJĄCE OBJAWIENIE DOTYCZĄCE KSIĘGI RODZAJU )
 
Bóg Ojciec : Conchiglio… nadeszła godzina…
aby powiedzieć ci rzeczy… których nie powiedziałem Mojemu synowi Guido… ponieważ to nie był czas
I PONIEWAŻ TO TOBIE POWIERZYŁEM « TAJEMNICĘ KRÓLA »…
TO W TOBIE STRZEGŁEM « CENNĄ PERŁĘ »…
A PERŁA RODZI SIĘ Z MUSZELKI [ CONCHIGLII ].
Poczytajcie!
-ogromne podziemne bazy, gdzie jest miliony porwanych ludzi
-manipulacje genetyczne, hybrydyzacja człowieka, obcy
-technologia,która pozwala dotrzeć do głębi ziemi i oceanów w mgnieniu oka
-plan redukcji ludności świata do niezbędnego minimum
i wiele innych...
Chwalmy Pana, że nam to ujawnia, a wszystko zgodne z nauką Kościoła
+

Portret użytkownika locutus79

A lemingi ,owieczki i fani

A lemingi ,owieczki i fani Columbia Pictures ,gdzie od wielu lat normą jest pakowanie do każdej produkcji obrazów podprogowych ,którzy są zbyt ograniczeni żeby zakumać jakim wynalazkiem jest telewizja i jak dobrze spisuje się w kontroli tępej masy.Na tego typu informacje i tak zawsze będą reagować "co ty pier....sz  takie rzeczy to w filmach widziałem".W pizdu ,że tak wielu ludziom ciężko cokolwiek przetłumaczyć.

Portret użytkownika locutus79

Problem jest taki że maluczcy

Problem jest taki że maluczcy nie chcą mnie słuchać bo myślą że ja jestem jeszcze mniejszy.Ale nie tracę wiary ,dla mnie informacja ,nie zależnie od tego czy to prawda czy fałsz ,to tylko informacja to ja składam te informacje w logiczną całość.I wtedy jeżeli coś nie pasuje odpada ,wystarczy być otwartym ,mieć dystans do siebie i do ludzi i przede wszystkim nie można mówić ze cos jest niemożliwe.Jesteśmy superinteligiętnym gatunkiem z cząstkom boga w naszej świadomości.Wiem że czasami jestem zbyt agresywny w przekazywaniu informacji.Ale kiedy wszyscy to zrozumiemy wtedy będzie raj na ziemi.Bo ziemia powinna być rajem ,ale demony i wszelkie szumowiny z wszechświata z zadrości i zawiści nie chcą na to pozwolić.

Portret użytkownika Strażnik Czasu Ponury Żniwiarz

 Skąd przybyliśmy, dokąd

 Skąd przybyliśmy, dokąd zmierzamy ? Przybyliśmy tzn nasi dalecy przodkowie przybyli z przyszłości i założyli podwaliny początkowej cywilizacji. Dokąd zmierzamy ? Zmierzamy do przyszłości, aby wtedy wysłać ludzi do dalekiej przeszłości, celem ratowania i przedłużenia istnienia zagrożonego gatunku ludzkiego.

Strony

Skomentuj