USA pomogą Gruzji w reformie militarnej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Silber_Mel/CC BY-SA 2.0

Pentagon jest gotów udzielić Gruzji wsparcia w kwestii wprowadzenia reformy militarnej.

 

Stwierdzenie to padło w liście szefa Pentagonu, Jamesa Mattisa, do Ministra Obrony Narodowej Gruzji – Levana Izoriego. Jego tekst został opublikowany przez biuro prasowe gruzińskiego MON.

„Miałem zaszczyt spotkać się z Państwem w lutym przy okazji szczytu NATO-Komisja Gruzińska. Podziwiam Wasze zaangażowanie w szerzeniu oraz bronieniu demokratycznych wartości, przy tym chyląc czoła poświęceniu gruzińskich żołnierzy przy okazji wspierania nas w Afganistanie,” napisał Mattis.

Podkreślał on również swój wielki szacunek do MON Gruzji z powodu planów jak i kształtu reformy militarnej.

„Oczywiście, są to reformy skomplikowane i niełatwe do wdrożenia, jednakże stanowią one istotny krok w integracji z Zachodem. Departament Obrony USA jest gotów pomóc Gruzji w tym niezwykle ambitnym procesie” - skierował Mattis w liście do swojego gruzińskiego odpowiednika.

Stany coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na terenie wpływów dawnego ZSRR, co mimo teoretycznie „dobrych” kontaktów Trumpa z Putinem musi być nie w smak temu drugiemu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

jak by się udało wygraćwybory

jak by się udało wygraćwybory i wprowadzićdo sejmu ruch narodowo radykalny to musimy zdelegalizować wszystkie organizacje sorosowców i enwuowców ! na razie trzeba zrobić marsz by rząd nie wprowadzał NWO i szczepień śmierci i innych GMO ! Temu muszą towarzyszyć modlitwy do Boga Jezusa by sięnad nami zlitował !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika U_P_Adlina

upadający hegemon odstawiony

upadający hegemon odstawiony w Syrii do kąta może sobie już tylko powspominać czasy, gdy bezkarnie rozsiewał wokół demo(no)krację. A trolle od tymy mogą sobie już tylko pojękiwać w swoich smętnych pościnach oderwanych w treści od rzeczywistości.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

i po co znów się ośmieszasz?

i po co znów się ośmieszasz? Rosja przeprowadziła na twojej upainie anty-demokratyczny zamach stanu? Ogarnij się trollino. Victoria Nuland sama przyznała, że na "zaprowadzenie demokracji " na upainie uSSmania przeznaczyła 6 mld dolarów. Po co ta błazenada, jeżeli fakty są ogólnie znane?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj