USA ostrzega swoich obywateli przed trzęsieniem ziemi w Rumunii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Media rumuńskie z zaskoczeniem przyjmują fakt, że na stronie internetowej tamtejszej Ambasady USA wisi ostrzeżenie dla przybywających do tego kraju Amerykanów. Wynika z niego, że istnieje wysokie ryzyko trzęsienia ziemi w tym kraju.

 

Przedstawiciele Ambasady wskazują na rejestrowaną kiedyś i obecnie aktywność sejsmiczną w kilku miejscach Rumunii ze stolic, Bukaresztem włącznie. Co jeszcze bardziej uderza rumuńskie media jest tam napisane, że gdy do trzęsienia dojdzie rumuński rząd z pewnością nie będzie w stanie odpowiednio reagować.

 

Potem znajduje się wiele rad dla obywateli USA przebywających w Rumunii i sposobu postępowania na wypadek katastrofy. Przedstawiciele rządu amerykańskiego opisują wszystko w taki sposób jakby kolejne wielkie i niszczące trzęsienie ziemi w Rumunii było kwestią najbliższego czasu i to dodatkowo szokuje Rumunów.

 

Amerykańscy dyplomaci mają powody do formowania takich ostrzeżeń. Ostatnie wielkie trzęsienie ziemi, które w 1977 roku wystapiło w okolicy regionu Vrancea, miało 7,4 stopni w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały w Bukareszcie śmierć 1570 osób a raniły 15 tysięcy. Zniszczeniu uległo wtedy wiele pięknych zabytkowych budynków.

 

 

Źródła:

http://romania.usembassy.gov/acs/disaster_preparedness.html

http://www.antena3.ro/romania/ambasada-sua-ii-avertizeaza-pe-americanii-care-vin-in-romania-cu-privire-la-riscul-producerii-unui-cutremur-devastator-233321.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MonaLisa

["OMEN"] Taa... Kolejny atak

["OMEN"]
Taa... Kolejny atak HAARP?
[/quote]
---------------
Myślę, że tak. Rumunia już wkrótce ma być pełnoprawnym członkiem Unii, a więc - koniec z zakazem poruszania po Unii. Unia zachodnia obawia się najazdów Rumunów. NATO "zrobi" przy pomocy HAARP porządne trzęsienie, i Europa zagra na zwłokę z Rumunami: pojawi się problem zniszczenia gospodarki, i odciągną termin Rumunom na wejście do wolnego europejskiego rynku pracy. Ja to tak widzę.
A przy okazji - NATO będzie mieć przeprowadzony kolejny manewr wojskowy, takie sobie "ćwiczenia na wypadek wojny".
A ostatnio Ameryka ciągle do katastrof przygotowuje się. Dziwnie, nic nie mówią - ale coś wiedzą.Z pewnością.

Portret użytkownika CRUSADERS

Powiem krótko i bez ogródek:

Powiem krótko i bez ogródek: W BOGA WIERZĘ ! I na szczęście każdy rodzi się goły, bez zębów, robiący pod siebie - i to bez znaczenia czy król czy żebrak. I tak samo umiera - i to jest sprawiedliwe ! A tam już nikt nikogo nie oszuka - żadna łachudra nie będzie wstanie nikogo skrzywdzić !!!! Tam na łobuzów czeka tylko sprawiedliwość, a na ludzi prawych -miłosierdzie. AMEN !

Skomentuj