USA ostrzega inne kraje przed używaniem technologii 5G firmy Huawei z powodu ryzyka szpiegostwa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jeszcze w październiku rząd USA apelował do premiera Kanady o ponowne rozważenie zaangażowania firmy Huawei w budowę sieci 5G w kraju. Okazuje się, że Stany Zjednoczone ostrzegły również rządy innych państw przed korzystaniem z usług chińskiego giganta technologicznego.

Jak informuje Wall Street Journal, rząd USA skontaktował się m.in. z Niemcami, Japonią oraz Włochami, aby ostrzec państwa przed potencjalnym cyberniebezpieczeństwem w przypadku nawiązania współpracy z firmą Huawei przy budowie infrastruktury 5G.

Należy przypomnieć, że Huawei stracił przychylność rządu Stanów Zjednoczonych po tym, jak raport Kongresu z 2012 roku określił firmę jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Huawei miał rzekomo współpracować z chińskim rządem i udostępniać mu poufne informacje na temat swoich użytkowników. Przed tegorocznymi wyborami amerykańscy politycy dostali nawet wytyczne, by nie korzystać z urządzeń Huawei oraz ZTE.

 

Według informacji Wall Street Journal, amerykańscy urzędnicy mieli znięchęcać, zarówno rządowe, jak i komercyjne sieci do korzystania z usług Huawei. Oprócz współpracy z chińskim rządem, USA podkreśliło, że sieć 5G może być niezwykle podatna na cyberataki i szpiegostwo.

 

Wkrótce okaże się, czy inne państwa skorzystają z porad Stanów Zjednoczonych i pójdą śladem Australii, która zrezygnowała ze współpracy z chińskim potentatem pod zarzutem szpiegowania.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Te szpiegostwo i tak

Te szpiegostwo i tak się odbywa na wszystkich telefonach, zresztrą już niedługo powstanie w UE grupa uderzeniowa 10666, mówię wam że to będzie niebezpieczna jednostka, a Polska jest przygotowana na to bo uchwaliliśmy jako jedyni ustawę 10666 ! Właśnie o tym jest sensacyjny film pana Karonia ! Musicie posłuchać bo to jest szokujący materiał !!!

K. Karoń bez ogródek o skandalicznej koncepcji armii Unii Europejskiej dla Niemców 26 lis 2018

https://www.youtube.com/watch?v=KxrLqz9RHZ4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj