USA oskarża Iran o destabilizację Bliskiego Wschodu

Kategorie: 

John Kerry - Źródło: Youtube.com
Sekretarz Stanu USA John Kerry i MSZ Arabii Saudyjskiej uważa, że Iran destabilizuje sytuację w krajach Bliskiego Wschodu. Stwierdzono, że kraj pomaga w wojnie z organizacją ISIL i próbuje przejąć Irak.

 

Wydawało się, że walka z terroryzmem jest dla Zachodu najwyższym priorytetem. Przecież Stany Zjednoczone wzywały Iran, aby kraj pomógł pokonać islamistów z organizacji ISIL. Jednak podczas niedawnego spotkania Johna Kerry'ego w Arabii Saudyjskiej mieliśmy okazję usłyszeć coś zupełnie innego.

 

Iran pomaga irackim siłom zbrojnym i szyickim bojownikom odbić miasto Tikrit. Minister Spraw Zagranicznych książę Saud al-Faisal wyraził z tego powodu zaniepokojenie i powiedział, że Iran "przejmuje kraj". Natomiast John Kerry stwierdził iż działania tego państwa w Iraku, Syrii, w Libanie czy Jemenie ma charakter destabilizujący.

 

Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska była wiele razy oskarżana o wspieranie sunnickiej radykalnej organizacji ISIL. W mediach wciąż słyszymy, że z terrorystami należy walczyć, jednak gdy Iran wspiera szyitów w tej wojnie, to jest źle. Można zatem dojść do wniosku, że utworzenie tzw. Państwa Islamskiego to nic innego jak kontynuacja wojny między sunnitami a szyitami.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-31732810

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

To właśnie USA destabilizuje

To właśnie USA destabilizuje wszystkie rejony świata, a oskarża innych.
Po co tam Stany Zjednoczone wchodza ze swoją polityką uzależnienia, dla swoich inbteresów, gdy każde państwo ma w regionie swoje interesy.Interesem USA jest pilnowanie interesów wokół Ameryki Północnej, a nie na Bliskim Wschiodzie, w Rosji, w Ameryce Południowej czy w Azji lub Afryce.

Portret użytkownika Hathor

Tak czy siak komuś zależy na

Tak czy siak komuś zależy na tym, żeby zniszczyć wszelkie dowody powstania naszej cywilizacji, bezcenne artefakty sumeryjskie i presumeryjskie stają się łatwym łupem bandyckich bojówek, wspieranych przez syjonistów i sunnitów. Ciekawe ile dóbr kultury wywieźli amerykanie, po ostatniej rozróbie w krainie położonej nad Efratem i Tygrysem.
Niestety Persowie są osamotnieni w tej walce, irańscy sojusznicy Rosja i Chiny są osłabiane z zewnątrz, Rosja - atak na ceny ropy, Chiny - próba dokonania przewrotów w HK. Dodatkowo sojusz chińsko-rosyjski może się okazać prowizorką. Amerykanie żeby wyprzeć Chińczyków z Afryki będą wspierać sunnitów, ponieważ Afrykę zamieszkują w większości sunnici. Sunnicka Arabia Saudyjska, która jest gwarantem stabilności petrodolara - ponieważ jest największym producentem ropy naftowej i kontroluje w dużym stopniu sytuację polityczną swoich sąsiadów, którzy również są producentami tego surowca,, a ci którzy nie chcą należeć do tego obozu stają się wrogiem - Irak, który był dwa razy pacyfikowany za niesubordynację.  Dodatkowo tak się złożyło, że interesy sunnickiej Arabii zbiegają się z interesami syjonistów, którzy znowu mają kontolę nad petrodolarem bo są jego emitentem i regulatorem. Powoduje to, że USA stała się narzędziem w tym całym zamieszaniu. 

Portret użytkownika Mat

"Sekretarz Stanu USA John

"Sekretarz Stanu USA John Kerry i MSZ Arabii Saudyjskiej uważa, że Iran destabilizuje sytuację w krajach Bliskiego Wschodu." Otóż John Kerry niczego nie uważa, tylko powtarza to, co mu każą. Przecież to konfrater Georga Debiliu Busha w tajnej organizacji Czaszki i Piszczele (to te same symbole, które m.in. były emblematem SS). Kiedy obaj przed laty stawali do rzekomo "ostrej rywalizacji" podczas wyborów prezydenckich, to obywatele nie mieli nawet wyboru między dżumą a cholerą. Którego by nie wybrali, to ten sam syf, tylko trochę inaczej przypudrowany. Jak młodszy Bush zrobił swoje dla pociągających za sznurki namiestników loży, to potem na arenę polityczną wrócił Kerry, który kontynuuje tamto zadanie. Bush rozpętał wojnę w Afganistanie i Iraku, Kerry urabia opinię amerykańską i światową do wojny z Iranem. Biznes się kręci, a plany destruktorów są stopniowo wprowadzane w życie.

Portret użytkownika achiles

UWAGA, UWAGA PRAWDZIWI

UWAGA, UWAGA PRAWDZIWI POLACY. PATRZCIE I PODZIWIAJCIE, KTO OBECNIE U NASZYCH BRACI UKRAIŃCÓW ( co nam media wmawiają i nasi pajace z nadania, przy korycie ).
Ukraińscy banderowcy obcinają głowę kukle Prezydenta Komorowskiego,
, przed konsulatem Polski, i wrzucają ją Polakom przez ogrodzenie.

Banderowcy zgromadzenii przed Ambasadą RP w Kijowie dokonali publicznej egzekucji kukły prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Według opisu i słów osoby z nagrania, egzekucja jest „karą śmierci” za wzbudzanie „antyukraińskiej histerii w Polsce”. „Tak będzie z każdym, kto będzie działał przeciwko ukraińskiej nacji i jedności narodowej” – powiedział lider akcji. Odciętą „głowę” z czerwonymi wstęgami symbolizującymi strugi krwi okazano zgromadzonym, po czym wrzucono za ogrodzenie ambasady. „To dla naszych polskich braci!”. Wzniesiono również banderowski okrzyk „Chwała Nacji! Śmierć Wrogom!”.

Wbrew dacie publikacji nagrania, pochodzi ono z lipca 2013 roku. W tym czasie odbywały się obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.
Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=3WucPfDXDQM
Rocznica utworzenia UPA będzie na Ukrainie świętem obrońcy ojczyzny [+VIDEO]
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rocznica-utworzenia-upa-bedzie-na-ukrainie-swietem-obroncy-ojczyzny-video

Portret użytkownika Zenek :)

Oficjalnie "zachodni świat"

Oficjalnie "zachodni świat" walczy z żydowską, nazistowską bojówką terrorystyczną zwaną ISIS czy ISIL a tymczasem niedawno wojska Iraku zestrzeliły 2 transportowce jakimi poddani jej zagrzybiałej dziwkarskości z bakingham dostarczały pomoc wojskową .... komu..... WŁAŚNIE RZECZONYM ŻYDOWSKIM NAZISTOWSKIM TERRORYSTOM z ISIS.
Tak wyglądają prawdziwe "intencje" szui "zatroskanych" o "światowe bezpieczeństwo". A Kerry sam jeszcze niedawno proponował Iranowi wspólne bombardowania pozycji tych żydowskich podżynających gardła chrześcijan terrorystów. Widać dostał nową kość i inne wytyczne do szczekania.... więc szczeka umożliwiając żydowskim terrorystom z ISIS działającym pod maską arabów iście drogą Nostradamusa bo żydowski terrorystyczny ISIS to WIELKI TALIBAN jaki ma najechać też Europe by i tu WYŻYNAĆ znienawidzonych przez żydów chrześcijan.
ISIS posłuży też jako proxy man w walce iSSraela z Iranem. Ale to za chwil kilka jak pożre wcześniej pożądane przez pustynnych nazi tereny swoich sąsiadów jakie ci od dawna pożądają w ramach projektu Wielki Nazistowski iSSrael.

Portret użytkownika Judeosłowianin

Znowu nie masz nic bardziej

Znowu nie masz nic bardziej interesującego niż swoje psychopatyczne kretyńskie wywody napisane w dodatku w bardzo głupim stylu? ISIS to wg ciebie żydowska organizacja?! Ty masz kolego głowę czy jedną wielką kupę stolca ze swastyką?! Co za brednie wyssane... no nawet nie z palca tylko z czyjegoś fajfusa! ISIS to terrorystyczny burdel wynaturzonych arabskich pomiotów walczący przeciwko Wolnej Ameryce i Żydostwu [...] ! Nie ma żadnego finansowania od strony USA! Jak można finansować wrogów? Może właśnie u ciebie to jest takie modne co? Takie kupowanie i sprzedawanie się nawzajem?
Bredzisz i grzeszysz niemiłosiernie [....].

Portret użytkownika Judeosłowianin

No proszę, kolejny

No proszę, kolejny młodociany zmanipulowany histeryk który naczytał się po internecie śmieciowych teorii spiskowych bo nie potrafi sobie poradzić z życiem takim jakim jest. Nie jestem żadnym opłacanym trollem tylko nawołuję do porządku, koryguję dezinformację i zwalczam lansowanie rasistowskich poglądów i oszczerstw. Twój guru Zenek znający się na temacie jak kret na kolorach wygłasza bluzgatorskie kazania nie podając ani jednego dowodu na to co bredzi, a ty mu bezkrytycznie przytakujesz. Kto tu jest zmanipulowany?

Portret użytkownika SurvivorMan

USA oskarża kogokolwiek o

USA oskarża kogokolwiek o destabilizację Bliskiego Wschodu? No nieee... Ci kretyni już nawet przestają być zabawni... To tak jakby pijany kierowca wjechał ciężarówką w przystanek i miał pretensje do zabitych że mieli czelność w ogóle być w tym miejscu!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj