USA opublikowały nową mapę, która przedstawia Wzgórza Golan jako terytorium Izraela

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kilka tygodni temu, Donald Trump postanowił uznać okupowane Wzgórza Golan jako własność Izraela, choć ruch ten spotkał się z silnym sprzeciwem na świecie. Teraz Stany Zjednoczone wprowadziły nawet nową mapę Izraela, na której Wzgórza Golan pokazane są nie jako terytorium okupowane, lecz jako część państwa żydowskiego.

 

Jason Greenblatt, negocjator Donalda Trumpa ds. Bliskiego Wschodu, udostępnił nową mapę Izraela za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter. Widzimy na niej kluczową zmianę – Wzgórza Golan, które zostały odebrane Syrii w 1967 roku podczas tzw. wojny sześciodniowej, stały się własnością Izraela.

Mapa pokazuje linię demarkacyjną, ustanowioną w 1974 roku, jako stałą granicę izraelsko-syryjską. Z kolei granica z Libanem nadal jest oznaczona jako linia demarkacyjna, która powstała w 1949 roku, a kwestia Zachodniego Brzegu Jordanu, którą okupuje Izrael, pozostaje niezmieniona. Region ten będzie zresztą tematem przyszłych negocjacji pokojowych, które docelowo mają zakończyć konflikt z Palestyńczykami i podobno pozwolą ustanowić niezależne państwo Palestyny ze stolicą w Jerozolimie.

 

Pomysł Donalda Trumpa o uznaniu Wzgórz Golan jako własności Izraela został w większości skrytykowany przez inne państwa, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Władze Syrii ogłosiły, że nie zrezygnują z próby odzyskania Wzgórz Golan i zastosują w tym celu wszystkie możliwe sposoby. Jedną z nich naturalnie będzie wywołanie wojny, gdyż Izrael, który ma wyraźne poparcie USA, nie odda tego strategicznego regionu dobrowolnie.

Warto w tym momencie przypomnieć o kontrowersyjnej obietnicy wyborczej Benjamina Netanjahu. Premier Izraela zapowiedział przyłączenie do państwa żydowskiego osiedli, które zostały wybudowane na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jest to wyraźny i kolejny zresztą sygnał, że Izrael zwyczajnie nie dopuści do powstania niezależnej Palestyny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika locutus79

Szanowni koledzy i koleżanki

Szanowni koledzy i koleżanki nie ma się co stresować. Tego typu zagrywki to część strategicznego zarządzania chaosem. Po komentarzach widać że chociaż wszyscy różnimy się w poglądach ,trochę mniej lub bardziej i każdy ma przecież prawo do własnego zdania ,to chyba trochę was poniosła fantazja. Oprócz BANDY ZAJE...NYCH TROLLI ,duża część odwiedzających ten portal informacyjny to inteligientni ludzie. Każdą informację należy traktować na chłodno ,pozwólcie waszym umysłom przefiltrować to wszystko ,spójrzcie na to jak na część większego obrazu i postarajcie się dostrzec wszystkie jego elementy ,to jak puzzle i każda kolejna informacja zbliża nas do poznania ich planów. A wy wpadliście w amok i żrecie się między sobą zbaczając z tematu. To tylko ussraelski wymysł a nie oficjalna mapa ,dupy tą mapą nawet bym nie podtarł. Panowie i Panie ,Angelus ,Kangur ,Upadlina ,Medium ,Sceptyk i reszta nie wymienionych przeze mnie stałych odwiedzających ,wielce cenię i szanuję wasze zdanie i poglądy i nie kieruje mną krytykowanie czy pouczanie a jedynie osobista opinia. Zastanówcie się czy nie przemawia przez was pycha i ignorancja. Nie możemy sobie na to pozwolić ,nie możemy teraz łykać każdego jadu którym faszerują nas "elyty" według jednej z wielu wielbionych przez nich zasad - Dziel i Rządż. Szczerze pozdrawiam wszystkich ,oprócz zasranych trolli rzecz jasna.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika 777

Blady strach padl na pisowcow

Blady strach padl na pisowcow ! "Macierewicz powiedział kilka słów o narodowcach. Dostało się Michalkiewiczowi i Braunowi: „Osłabiacie Polskę” W swoim cotygodniowym felietonie „Głos Polski” emitowanym na antenie TV Trwam i Radia Maryja Antoni Macierewicz przestrzegał przed dawaniem wiary wiary w kwestie dotyczące mienia bezspadkowego, a zwłaszcza w narrację na ten temat lansowaną przez środowiska, które „tradycyjnie były prorosyjskie”. W pewnym momencie były szef MON zwrócił się z bezpośrednim apelem do Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna.

Portret użytkownika Mojeimię44

No i wracający temat żydowski

No i wracający temat żydowski jak bumerang. 

https://www.google.pl/amp/s/aszdziennik.pl/amp/126269,duda-europa-ma-judeo-chrzescijanskie-fundamenty-komentujacy-judeo

Mam dosyć słuchania o tych żydach. Ile można słuchać i czytać o tym plemiennym narodzie, który nie miał swojego państwa a podobno całą Europę wybudował. To nie wszystko. Wczoraj czytałem, że w muzeum Polin trwa właśnie wystawa pt. Tysiąc lat historii Żydów w Polsce. Niedługo się okaże że słowo Polska pochodzi od słowa Polin a nie odwrotnie i to my mieszkamy na ziemii obiecanej będąc gojami dla rasy panów która była tu przed nami. To jakaś paranoja. Problemem szkolnictwa jest to, że historia nie uczy nas o losach Polski sprzed chrystianizacji dzięki temu żydzi mogą zaginać historię Polski. Ile to można kłamać? Raptem garstka żydów przywędrowała tu za czasów Mieszka a panoszą się jakby nasz kraj był krajem obojga narodów. Czy jestem anty żydostwu? Tak bo to najwięksi kłamcy i manipulatorzy na ziemi i przez nich wybucha najwięcej wojen. Nie jestem czystym rasowo słowianinem bo mam trochę krwi hiszpańskiej ale czuję się k....a Polakiem a nie Polskim Hiszpanem a te plemię żmijowe nigdy nie zrozumie, że mieszkając np. w Polsce od setek lat są Polakami nie żydami i za to ich skromnie pisząc nie lubię. W każdym państwie starają się stworzyć państwo w państwie w Polsce miała to być judeopolonia. Izrael im nie wystarcza. Ehhh.

Strony

Skomentuj