USA ograniczają udział w manewrach wojskowych Defender-Europe 2020 z powodu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 znacząco utrudniło życie wszystkich mieszkańców Europy. Okazuje się, że pandemia negatywnie wpłynęła również na trwające obecnie manewry wojskowe pod kryptonimem Defender-Europe 2020. Stany Zjednoczone zadecydowały o ograniczeniu swojej roli w ćwiczeniach NATO.

 

W obawie przed koronawirusem, od 13 marca, USA całkowicie wstrzymały transport wojsk i sprzętu do Europy. W związku z tym wprowadzono kluczowe zmiany w harmonogramie manewrów Defender-Europe 2020. Przede wszystkim anulowano powiązane ćwiczenia Dynamic Front, Joint Warfighting Assessment, Saber Strike oraz Swift Response.

 

Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy (ABCT), który stacjonuje w Europie, weźmie udział w mniejszych ćwiczeniach Allied Spirit, lecz pozostałe amerykańskie wojska zostaną odesłane do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie już teraz zapowiadają, że w związku z pandemią koronawirusa, przyszłe ruchy wojsk do Europy również mogą ulec zmianie.

Defender-Europe 2020 to największe od 25 lat manewry wojskowe w Europie, których zadaniem jest między innymi szybkie rozmieszczenie sił zbrojnych i wsparcie krajów członkowskich NATO przed potencjalną agresją ze strony Rosji. Jest to także pokaz siły, w którym Stany Zjednoczone miały odgrywać kluczową rolę. Do Europy Wschodniej miało docelowo trafić około 20 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

 

Okazało się, że logistyka wcale nie była największym wyzwaniem. Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, manewry wojskowe zostaną znacząco ograniczone. Wcześniej anulowano również manewry NATO w Norwegii oraz ćwiczenia lotnicze w Izraelu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika angelus

Wycofanie się usrańców z

Wycofanie się usrańców z Europy, to najlepsze co może nas spotkać. Czas pojednać się po 1500 latach z naszym sąsiadem na Wschodzie i dopierdolić anglosasom...Watykańskie SZATAŃSKIE bydło zdechnie na koronowirusa i nastaną nowe czasy.. Bez złudzeń, przetrwają najsilniejsi duchem, za to cała syjoniostyczna hołota legnie w ziemi a ich popioły rozniesie wiatr... NIE BĘDZIE NUKLEARNEJ WOJNY, ALE BEZ WOJEN SIĘ NIE OBĘDZIE!

Portret użytkownika Trup

A ja się teraz zastanawiam,

A ja się teraz zastanawiam, czy aby nie jest tak, że jak znalazł się skuteczny sposób na covid19 to czy czasem własnie dlatego przerwali całe to fałszywe defender 2020. Chwilę przed nami służby dowiedziały się że jest na tą broń biologiczną sposób i przez to porzucili swój dalszy nikczemny plan, bo bez pomocy wirusa by się nie dało go zrealizować. A ten niby chory minister nasz na covid i że trump też to złapał to zwykły blef aby się z tego jakoś wyłgać. (takie mam zwyczajne myśli). 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Max 1983

Pisz swoje głupawe teorie

Pisz swoje głupawe teorie spiskowe i je zmieniaj w zależności od tego jak kolejne z nich będa się w gówno zamieniały.To już nie zginiemy wszyscy??Miliardy nie będą umierać na ulicach?Już widzisz że to trochę zmodyfikowana grypa ,zdrowi ludzie co najwyżej kataru dostaną ??To teraz musimy wymyślać kolejne durne teorie ?Od początku wam mówiłem kretyni że to zwykły wirus powodowany brakiem higienny i jedzeniem zwierząt których człowiek jeść nie powinien ,na brudnych targach.Gdyby w 21 wieku ktoś nam chciał "Sprzedać"zarazę od ktorej byśmy padali milionami to by to zrobił.Jak niewydolna jest służba zdrowia większosci krajów swiata to widać nawet na przykładzie tej "grypy" .Jak idiotyczne jest zachowanie części ludzi też widać  (choćby ostentacyjnie całujące się młode pary, bo oni tu cytat są młodzi i nigdy nie umrą")puścili by porzadną zarazę, a nie mam żadnych wątpliwości że by byli wstanie taką stworzyć i połowy ludzkości nie ma w kilka tygodni.Zresztą pewnie by zaczeli od Afryki, bo z wielu powodow tam najlepiej by to się rozprzestrzeniało .Mogli by też coś wrzucić do tych obozów wszystkich z uchodźcami ,jakby tam sie panika zaczeła to tego cyrku by nikt nie zatrzymał.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Tnazab

Witam, moze troche nie w

Witam, moze troche nie w temacie. Przed chwila w Polsat News ok godz 18.30, jedna z informaxji dotyczyla systemy obserwacji obywateli w Izraelu, wypowiadal sie jakis ichniejszy specjalista - ze to wszystko dla ich bezpieczenstwa,, tzn Izraelskich obywateli. Dla przykładu podal człowieka ktory uciekl z Warszawskiego szpitala i dzieki systemowi, udalo sie go szybko złapać Smile ktos wie gdzie moge znalesc to nagranie? 

Strony

Skomentuj