USA ogłosiły plan integracji robotów bojowych z siłami zbrojnymi

Kategorie: 

Źródło: General Dynamics

Od dawna wiadomo, że Stany Zjednoczone zamierzają w znacznie większym stopniu polegać na uzbrojonych maszynach. Teraz znalazło to potwierdzenie w oficjalnym dokumencie armii, który opisuje wizję przyszłych zrobotyzowanych sił zbrojnych. Dowiadujemy się w nim, że w ciągu jednej dekady, wyposażone w broń zaawansowane roboty staną się integralną częścią wojska.

 

Jak wskazuje Sekretarz US Army, Mark Esper, robotyka może fundamentalnie odmienić charakter wojny i każdy, kto wprowadzi autonomiczne systemy bojowe, będzie miał unikalną przewagę w walce z przeciwnikiem. Jest to fakt, któremu ciężko zaprzeczyć. Powodów jest wiele – robotyzacja oznacza mniejsze straty w ludziach, mniejsze koszty utrzymania oraz zwiększenie skuteczności działań. Zamiast wysyłać ludzi na wojnę i narażać ich na śmierć, wystarczy zająć się masową produkcją robotów. Żołnierze będą mogli zostać w bazie, a „ginąć” będą maszyny.

 

Już od dawna możemy obserwować ogromne zainteresowanie robotami bojowymi. Stany Zjednoczone od wielu lat korzystają z tej technologii w postaci dronów, którymi można sterować z bezpiecznej odległości. Jeśli maszyna zostanie zestrzelona – to nic, można przecież wyprodukować kolejną.

 

Nic więc dziwnego, że robotyzacja jest wręcz pożądana przez największe mocarstwa na świecie. Stany Zjednoczone ujawniły swoją strategię na następne 10 lat i dowiadujemy się, że przyszła amerykańska armia będzie w dużym stopniu polegać na autonomicznych i półautonomicznych robotach bojowych. Będą przede wszystkim walczyć i wspomagać żołnierzy, ale też dostarczać różnego rodzaju sprzęt. USA chcą zintegrować wojska lądowe z robotami.

Robot Gladiator – US Army

Jak wynika z wypowiedzi Marka Espera, Stany Zjednoczone będą kładły ogromny nacisk na rozwój bezzałogowych systemów bojowych – zarówno latających, jak i naziemnych. Zaznaczył również, że człowiek nadal będzie sprawował pewną kontrolę nad maszynami. Do 2028 roku, roboty zostaną na stałe wcielone do armii i z ich pomocą, Stany Zjednoczone chcą wygrywać wszystkie przyszłe wojny.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ktokolwiek

Autonomiczne roboty bojowe,

Autonomiczne roboty bojowe, witaj sztuczno inteligencjo, technokracjo ... terminatorze (lucyferze). Czy ludzie kiedyś się obudzą ... Btw. wydaje mi się że 2028 rok jest dosyć odległym terminem, już teraz to wprowadzają.

Portret użytkownika Misiek1006

Wszystkie filmy fantastyczne

Wszystkie filmy fantastyczne ktore ogladalem jak chodzilem do podstawowki sie spelnily.Czas na Terminatora nadchodzi.Jestem rocznik 1971.Pozdrawiam tych co byli kiedys w podobnym mi wieku i ogladali filmy fantastyczne.

Portret użytkownika Ha$s

No i nie będzie generałów

No i nie będzie generałów zdolnych do przeprowadzenia zamachu stanu jak władza zejdzie do poziomu nieakceptowalnego przez resztę społaczeństwa. Zostaną technicy i pryszczaci operatorzy ( a i oni będa do zastąpienia przez programyi algorytmy). A wtedy to naprawdę wąska grupa będzie mogła sprawować władzę na planecie. Teraz ta grupa chcąc nie chcą władzą się musi dzielić i działąć w ramach jakichś ,,norm,, ale po robotyzacji ,,aparatu przemocy,, ...nie bedzie już kontroli nad władzą. INastanie prawdziwa era lucyferiańska Sad

Portret użytkownika Zenek ;)

"Znana antropolog Nancy

"Znana antropolog Nancy Shepper – Hughes, dyrektor instytutu medycznej antrologii Na Uniwersytecie Berkley w Kalifornii prowadziła długoletnie śledztwo w sprawie globalnej siatki handlarzy organami. Odkryła że światową stolicą tej potwornej działalności jest Tel Awiw w Izraelu. W 2009 roku złapano kilku wpływowych rabinów nowojorskich handlujących organami z Izraela. Niedawno złapano kolejnego żyda we Włoszech który oferował organy dzieci. Na terenach okupowanych przez Izrael znikają dzieci. Co roku znika bardzo dużo dzieci w Syrii, Arabii Saudyjskiej, Libanie, Egipcie, Libii, Maroku, Tunezji, Sudanie, Jemenie . Tysiące dzieci zniknęło podczas wojny w Iraku. Mówi się coraz częściej o wyspecjalizowanych strukturach wojsk USA które miałby zajmować się porywaniem dzieci dla organów na obszarach konfliktów w jakich biorą udział Amerykanie. Bardzo dużo organów dzieci sprzedawała ISIS, oczywiście przede wszystkim swoim sponsorom : Żydom i Amerykanom oraz klinikom przeszczepów i różnym organizacjom. Żywych ludzi sprzedawano bogatym zwyrodnialcom, sadystom, psychopatom, organizacjom religijnym i masońskim dla rytuałów i obrzędów. To był wielki handel, korporacje żydowskie i amerykańskie przekazywały broń ISIS oraz wielkie pieniądze za organy oraz za żywych ludzi przeznaczonych na organy. Tu macie cennik organów jaki obowiązywał i obowiązuje :

Cennik kobiet i dzieci :
dziewczynki do 9 roku życia – około 165 USD za sztukę
dziewczynki do 20 roku życia – około 124 USD za sztukę
kobiety powyżej 20 roku życia – około 90 USD za sztukę
chłopcy do 14 roku życia – około 130 USD

Cennik organów :
para oczu – 1525 dol.
skóra głowy- 607 dol.
czaszka z zębami- 1200 dol.
ramię- 500 dol.
tętnica wieńcowa- 1525 dol.
serce- 119 000 dol.
wątroba- 157 000 dol.
dłoń i przedramię- 385 dol.
jednostka krwi- 337 dol.
śledziona- 508 dol.
żołądek- 508 dol.
jelito cienkie- 2519 dol.
nerka- 262 000 dol.
pęcherzyk żółciowy- 1219 dol.
skóra (za cal kwadratowy) – 10 dol.

https://www.haaretz.com/1.5127094

Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 19 czerwca 2018 at 17:09 "
(KODŁUCH...)

A TERAZ SIĘ PRZENOSZĄ Z BIZNESEM DO POLIN...
ZAGŁĘBIA DARMOWYCH NERECZEK KATOLIŃSKICH DZIECI....

Portret użytkownika SAJANIN

a co czyzby pejsy obiadly sie

a co czyzby pejsy obiadly sie amerykancami i palestynczykami, chyba nie nadarmo palestenczycy nazywali ich dzieciobojcami teraz biora sie za czystych etnicznie bo lepiej smakuja a polacy sie mnoza jak glupki i niedlugo zacznie sie dyskusjia ile ja mialem dzieci 5 czy 4 a znieba bedzie padal deszcz kwetiapiny!

Portret użytkownika okd

Wszystko "fajnie i pięknie"

Wszystko "fajnie i pięknie" opisane, tylko coś ceny się nie zgadzają. Nerka+serce=262tys.+119tys.= 381tys. $, a przykładowo "cała" kobieta jest warta ok.124$, choć wg. miary organów byłaby warta conajmniej kilka tysięcy, nawet biorąc pod uwagę, że najdroższe nienadawałyby się do dalszej sprzedaży.

Problem handlu oraganami istniał i będzie istaniał, gdyż nie ma rozwiązania prawnego owego tematu, a popyt na towar jest. Błędem jest niedopuszczenie "obrotu" organami na regulowanym rynku, przez to powstają szare strefy, czarne rynki itp. i ktoś zamiast mieć zapłacone za organ dostaje przepustkę do raju, nieba, jak kto woli.

Portret użytkownika Zenek ;)

Bo pewnie cennik osób jest

Bo pewnie cennik osób jest dla "kolorowych" czyli z trenu wojen a części zamiennych z "białych" albo "kolorowych" po prze tworzeniu i doliczeniu koszernej prowizji. Kiedyś odnośnie utylizacji Ukraińców na części w pozorowanej tam wojnie na Donbasie pisano iż z jednego "poborowego" można wyroić do 2 milionów dolarów... więc..... przebicie jest jak się trafi na ZGODNOŚĆ TKANKOWĄ albo ZŁAPIE FRAJERA jaki sobie porobił TESTY DNA... tak zachwalane w nazistowskiej prasie.

Portret użytkownika Zenek ;)

Są także BUSY jakie porywają

Są także BUSY jakie porywają osoby po wsiach czy łowią naiwne siksy na "pigułkę gwałtu" po dyskotekach a potem kroją pod lasem..... Prasa o tym pisała już ze 5 lat temu, o takich... "lekarzach otwartych granic".... Tak jak pisała, iż wojskowe lotnisko pod Wrocławiem to CENTRUM obrotu takim towarem... międzynarodowe centrum.. Ile masz zaginięć w tamtym rejonie?

Portret użytkownika artamator

Interesujący i  przerażający

Interesujący i  przerażający artykuł, bo wiadomym celem każdego konfliktu zawsze ale to zawsze celem ostatecznym pozostanie człowiek, bowiem to on zawiaduje działaniami tychże maszyn i robotów. Chyba że wojna to będzie taka zabawa w bitwy robotów, prawda, że śmieszne. Dlatego to już na tym etapie należy natychmiast wydać międzynarodowe komunikaty omawiające idiotyzm powyższych działań i zagrożenia. Wydaje się jednocześnie, że systemy władzy zapętliły się do tego stopnia, że nie są już samodzielnie zapobiegać narastajacemu złu, dodajmy satnistycznemu złu..Ktoś powinien mieć odwagę powiedzieć, że tak I oraz II WŚ była wywołana dla celów depopulacji i zdegenerowania pokoleń o kilka stopni w dół, tak teraz Armagedon dzieje sie na naszch oczach. 

Portret użytkownika Adrem

Czyli zbliża się czas, gdy

Czyli zbliża się czas, gdy ludzi bez identyfikatorów ( czyli wolnych, nie będących własnością korporacji) będą ścigać i zabijać roboty.

Skądś już to znamy, czyżby "Terminator" i "Matrix" w jednym !?

Skomentuj