USA oficjalnie opuściły Światową Organizację Zdrowia

Kategorie: 

Źródło: Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Donald Trump właśnie zrealizował jedną ze swoich gróźb. Amerykańskie media donoszą, że Stany Zjednoczone oficjalnie wychodzą ze Światowej Organizacji Zdrowia, a co za tym idzie, wstrzymają również finansowanie na rzecz tej organizacji.

 

Prezydent USA już od dłuższego czasu twierdzi, że Światowa Organizacja Zdrowia jest pod pełną kontrolą Chin, choć to właśnie Stany Zjednoczone wpłacały dotychczas największe składki spośród wszystkich państw członkowskich – około 450 milionów dolarów rocznie. Donald Trump mówi również, że to Chiny są odpowiedzialne za pandemię koronawirusa, a WHO nie tylko przymykała oko, ale też jest współodpowiedzialna za obecną sytuację na świecie.

Decyzja w sprawie opuszczenia Światowej Organizacji Zdrowia w trakcie pandemii została przesłana do sekretarza generalnego ONZ w poniedziałek, 6 lipca. Proces wyjścia ze struktur tej organizacji potrwa rok. Przeciwnicy Trumpa już zarzucają mu brak odpowiedzialności i uważają, że sytuacja w kraju w związku z trwającą pandemią może się znacząco pogorszyć. Natomiast stacja CNN wskazuje, że ewentualna porażka Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich może spowodować nawet anulowanie wniosku.

 

Stany Zjednoczone to kraj najbardziej dotknięty z powodu koronawirusa. Potwierdzono tam już ponad 3 miliony zakażeń i ponad 133 tysiące zgonów, a sytuacja jest bardzo trudna do opanowania. Dla porównania, Chiny, przynajmniej według oficjalnych danych, znacznie lepiej poradziły sobie z koronawirusem. Według oficjalnych statystyk, w Chinach zaraziło się ponad 85 tysięcy ludzi, a ponad 4,6 tysiąca zmarło.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika keri

"Około 2,9 miliona ludzi

"Około 2,9 miliona ludzi umiera każdego roku w SZA z różnych przyczyn. Miesięcznie suma ta waha się od około 220 000 latem do ponad 280 000 zimą.

Średnia dzienna liczba zgonów od grudnia do marca wynosi ponad osiem tysięcy.

W marcu 2020 odnotowano 4053 zgonów z powodu COVID-19. Jest to więcej, ale tylko 1,6%, wszystkich zgonów niż w marcu 2019 r. [...]. Całkowita liczba zgonów wzrosła o około cztery tysiące od marca 2018 do marca 2019”. Jednak wzrost procentowy liczby zgonów w 2020, wobec liczby zgonów w 2019, jest niezwykle podobny do wzrostu liczby zgonów w 2019 roku wobec liczby zgonów w roku 2018 (co wskazuje, że liczba zgonów w USA wzrasta, zapewne z powodu starzenia się społeczeństwa)."

https://telewizjarepublika.pl/kto-tak-naprawde-kreuje-pandemie-i-wywoluje-chaos,94667.html

Portret użytkownika Stanlley

Apropos agitacji wyborczej -

Apropos agitacji wyborczej - czemu nie juda?

- by korporacje nie miały tak szybko przepychanych ustaw. Przynoszą mu ustawę o 8:00 a przed obiadem podpisana - super szybkie czytanie, nie ma co.

 

Dla niedowiarków - ostatnie wyczyny którymi cham się jeszcze chwalił - obniżenie VAT na zupki chińskie i cytrusy z izraela, za to VAT na maxa na drewno opałowe - zbliża się zima a nie znam przypadku by drewno importowano... no super sprawa!

​​​​​​​https://youtu.be/C_bPkvLZi6M?t=67 , https://youtu.be/C_bPkvLZi6M?t=323 - przemówienie z okazji chanuki

Portret użytkownika ARTUR

On czy też żona nie są

On czy też żona nie są talmudystami więc nie mamy prawa odmawiać im czegokolwiek jeśli nie działają przeciw Lachom . Przeciwnik natomiast będzie płacił odszkodowania talmudystom , wprowadzi obowiązkowe szczepienia a za jego pobytu u władzy opodatkowano produkty dla dzieci jak wysokodochodowy przemysł czylu 23 % .Spójrzmy wstecz abyśmy nie byli głupi i po szkodzie którą obecna opozycja z przestępcami brukselskimi zafundowała nam przez 8 lat .

Portret użytkownika Koniecpolski

chyba kolega nie zrozumiał -

chyba kolega nie zrozumiał - jak prezydent będzie z innej opcji a sejm z innej to korporacyjne ustawy nie będą tak szybko przechodzić...

 

prezydent ma następujące kompetencje :
- podpisywanie ustaw
- ułaskawienia (np  Juda ułaskawił pedofila)
- inicjatywa ustawodawcza - więc nawet jak Rafau zostanie prezydentem i zdobędzie się na zgłaszannie ustaw LGBT - to pewnie pisowski sejm odrzuci Wink

Strony