USA mogą zbombardować Syrię za rzekomy atak chemiczny, który spowodował śmierć wielu ludzi

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wczoraj w nocy, w Syrii doszło do kolejnego domniemanego ataku chemicznego, który przyczynił się do śmierci wielu cywilów. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Wiadomo jednak, że ani organizacje ani media nie potwierdzają doniesień o zastosowaniu gazów bojowych, zaś Stany Zjednoczone już wiedzą, że to syryjskie wojska miałyby dokonać kolejnej masakry.

 

Rzekomy atak chemiczny nastąpił we Wschodniej Gucie – ostatniej enklawie kontrolowanej przez rebeliantów i terrorystów. Niektóre źródła podają, że śmierć poniosło co najmniej 41 osób, zaś terrorystyczna organizacja Jaish al-Islam, która kontroluje enklawę wskazuje na około 500 zabitych. Zdjęcia ofiar szybko pojawiły się na portalu społecznościowym Twitter. Problem w tym, że nikt nie jest w stanie potwierdzić autentyczności tych informacji.

Jest to kolejna taka sytuacja, w której ktoś postanowił skorzystać z gazów bojowych, aby zabijać ludność cywilną. Rząd i tzw. umiarkowani rebelianci wzajemnie obrzucają się oskarżeniami. Islamskie ugrupowanie Jaish al-Islam, które w 2013 roku w mieście Adra zabiło kilkadziesiąt cywilów paląc ich żywcem i ścinając głowy narzeka, że „krwawy reżim” znów gazuje ludzi.

Reakcja na domniemane mordowanie cywilów również jest identyczna. Stany Zjednoczone natychmiastowo ustaliły winnych – są to oczywiście Syria i Rosja. Władze USA chcą jak najszybciej omówić tę kwestię i wymierzyć „sprawiedliwość”, która prawdopodobnie będzie polegała na odpaleniu kilkudziesięciu rakiet, co naturalnie przyczyni się do śmierci kolejnych ludzi.

Dziwnym zbiegiem okoliczności prezydent USA zapowiedział niedawno, że amerykańska armia wkrótce opuści Syrię. Najnowszy atak chemiczny może stać się dobrym pretekstem nie tylko dla trwałej okupacji tego kraju i zwalczania irańskich wpływów w regionie, ale także dla zbombardowania wojsk syryjskich. Warto również odnotować, że za pośrednictwem dyplomacji rząd Syrii i „rebelianci” uzgodnili niedawno ich ewakuację z tej enklawy.

 

Nie wiadomo co dokładnie wydarzyło się we Wschodniej Gucie. Podczas gdy USA już mogą przygotowywać się do bombardowań, Rosja twierdzi, że najnowszy atak chemiczny jest kłamstwem wykreowanym przez finansowaną z nieznanych źródeł obronę cywilną znaną jako Białe Hełmy, która posiada potwierdzone związki z terrorystami. Władze Syrii mówią o sfabrykowanym ataku chemicznym. Z kolei media i organizacje monitorujące działania wojenne w Syrii nie potwierdzają doniesień o zastosowaniu gazów bojowych. Oczywiście w przeszłości przekonaliśmy się, że Stany Zjednoczone nie potrzebują żadnych dowodów ani potwierdzeń, aby dokonać uderzenia i tak też może być w tym przypadku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz Cieszyk

Niekiedy tak jest że musi być

Niekiedy tak jest że musi być wojna. Do niedawna łudziłem się że może uda jej sie uniknąć, dziś już nie mam wątpliwości. Wojna jest nieunikniona, nie wiem kiedy i gdzie sie zacznie, jeżeli jutro o tej porze będziemy żyli to będzie to już taki mały/duży sukces Smile Ale widać wyraźnie czym jest zachód i ich "zwierzęca dyplomacja" Porównajcie dyplomację Ławrowa z tą kretynką amerykańską w ONZ, która mówi że "Rosja nie będzie nigdy naszym przyjacielem i jak będzie trzeba to ją skarcimy" he he, no ludzie, przecie dyplomacja i w ogóle cywilizacja na zachodzie jest na poziomie neandrtali z maczugami. Albo jak nazywają Asada "Animalem"... Rosja i wschód stoi o wiele wyżej, o wiele. Dlatego będzie wojna. Na 100%. Ile może rosyjski niedźwiedź znieść tego okładania kamieniami przez neandertali z zachodu, no ile? Niedługo skończy się dyplomacja i za Ławrowem i jego propozycjami swiat zatęskni. Prawda neandertalów w ogóle nie interesuje, nie chcą śledztwa w sprawie Skripala, w sprawie "afery chemicznej" w Syrii, w ogóle o czym można rozmawiać z neandertalem który wymachuje maczugą? Anglosasom leci piana z pyska i nic więcej... nie da sie rozmawiać z nimi w sposób cywilizowany, no po prostu sie nie da. Ktoś ma jakieś wątpliwości po tym co odwalili choćby ostatnio w Syrii, a  wcześniej na Ukrainie? Wietnamie, itd? To że Rosja starała się jakoś odwlec ten konflikt, to pewnie tylko po to żeby się lepiej uzbroić, zyskać trochę czasu. Ale Ławrow już tą misję wykonał, poszło mu dobrze, szacun dla tego człowieka. Ale treraz uważam, że neandertale z zachodu zapłacą za swoje.

Portret użytkownika Odważniak

Znacznik, kto jakie media

Znacznik, kto jakie media wciąga, komu wierzy, jak z k8m rozmawiać, bo z zahipnotyzowanymi telewizją, szkoda nawet zaczynać rozmowę, bo tam jest wzorzec zakrzyczeć inne zdanie. Zauważyliście, że jak jest trzy osoby w tw, to wszyscy krzyczą w pewnym momencie? Czasem probuje obejrzec jakis cytat z tv i musze wyłączyć. Szczególnie tak, gdzie rozmawiają kobiety nie da rady, jaki jazgot na wysokich tonach, no i jak się trafi na taką zahipnotyzowaną duszę, to nawet nie da się argumentu przedstawić, bo jest od razu zakrzycz.

Głęboko wierzę, że Dobry Bóg, pozwoli złym stać się Dobrymi, albo przestaną istnieć.

Trzeba sprzątać. Plastik zbierać po złych, trawników strzec, by nie mordowali. Tymi kosiarkami to generują fale wkurwie  nia, infradzwiękują życie na netr wgłąb. Wyobraźcie sobie, jak jakiś by jeździłby ci kosiarką po suficie raz na tydzień, tylko gorzej, bo twoje maleńkie uszy poddają się i strzelają samoistnie, śpisz sobie, a tu sąsiad kosi kołdrę. Biedne mróweczki pracujące ciężko nad porządkowaniem i czyszczeniem świata... 

Zdelegalizować kosiarki!! A czy wiecie, ze w USA za trawe 3 incze zbyt długą dają mandaty? Łelkam tu demokracy. Aparat uciskowy, rozbudowany subtelnie, i wszyscy potulnie bulą, wytrząsając kosiarkami myśli z głowy, wierząc, że to na nowe drogi, mimo, że dziura na dziurze. Moja nadwrazliwosc naddźwiękowa mówi, że to niedobrze tak warczeć na świat. Era warczenia. Warczące tatuaże, samochody polują na przechodnia, warczą telewizorem, smartfony nieustannie warczą, warczy z gniazdek, nie ma skrawka świata, gdzie nie warczy. Pora naprawić trawniki.

 

Portret użytkownika Eva11

Świetnie napisane.

Świetnie napisane.

Jakbym czytała samą siebie ,też nie cierpię kosiarek i tych ciągłych warczacych odgłosów ...

Dlatego cały plac przed domem gdzie była zasilana trawa obsadzilam roślinkami...

Nie muszę kosić ,a mogę podziwiać piękne kwiaty i krzewy ...Wczoraj pierwszy Bąk przyleciał aby się posilić ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Medium

A military source said that

A military source said that Israeli F-15 fighter jets on Monday dawn fired several missiles from the Lebanese airspace on the T-4 Airport in Homs eastern countryside as the Syrian air defenses intercepted them and downed a number of them.

https://sana.sy/en/?p=133588 

Teharan, SANA – Iranian Foreign Ministry Spokesman, Bahram Qassemi, said that the allegations of using chemical weapons in Douma of Damascus countryside and the accusations against the Syrian Arab Army are inconsistent with the facts on the ground, adding that all those fabrications are a conspiracy against Syria and its people.

https://sana.sy/en/?p=133578 

@John Moll, 

panią Sophie McNeill można zaliczyć do dezinformatorów.

Portret użytkownika PrawySierpowy

Już podają, że znowu

Już podają, że znowu zgrillowali ruskich. Na ale jak mają taki "parasol ochronny" w postaci s-400 to nie ma co się dziwić, że nie nadążają gruz 200 do "jedynego kraju miłującego pokój" zwozić.

Portret użytkownika U_P_Adlina

A ty jak zwykle możesz się

A ty jak zwykle możesz się tylko pocieszać bredniami z żydo-meNdialnych ścieków. 

"9 kwietnia, 03.23-03.53 (MSK), dwa izraelskie samoloty F-15 wystrzeliły 8 pocisków kierowanych na lotnisko T-4. Syria zestrzeliła 5 pocisków, a 3 dotarły do zachodniej części lotniska nie wyrządzając większych szkód. Izraelskie samoloty nie dostały się do syryjskiej przestrzeni powietrznej."

I tyle.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

szatan będzie chciał wywołać

szatan będzie chciał wywołać wojnęby szybciej zrobić hybrydy i zaczipować ludzi ! Szkopskie enwuostwo tak sięboi Maryi Dziewicy że na widok Matki Zbawiciela dostaje szału ! "XIII-wieczna figura Matki Bożej miażdżącej stopami pogaństwo i judaizm wzbudziła w Niemczech niemałe poruszenie. Władze katedry, w której rzecz odkryto, natychmiast się od niej zdystansowały, zrzucając „winę” na „dawne przekonania”. Ostatecznym efektem odkrycia niepoprawnej rzeźby jest czterostronicowa broszura, którą władze katedralne opracowały razem z muensterskimi Żydami oraz Towarzystwem Współpracy Chrześcijańsko-Żydowskiej. Dodatkowo od teraz we wszystkich nowych publikacjach o katedrze będzie się opisywać maryjną figurę. Wreszcie w opracowaniu jest multimedialna prezentacja, z którą zapoznać będą się mogli w pobliżu wejścia do katedry odwiedzający świątynię.Według przewodniczącego Żydowskiego Wspólnoty w Muenster, Sharona Fehra, zajmowanie się takimi tematami jest dziś, „w obliczu przybierającego na sile antysemityzmu”, bardzo ważne. „Antyżydowskie” przedstawienia figuralne są „także dziś bardzo raniące”, powiedział Fehr. http://www.pch24.pl/niemcy-boja-sie-figury-matki-bozej--uwazaja-ja-za-symbol-wrogosci-wobec-zydow,59439,i.html#ixzz5C9kxj6tQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj