USA mogą wysłać wojska lądowe do Syrii. Rosja grozi konsekwencjami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Rosja przejęła inicjatywę w syryjskim konflikcie co oznacza, że wieloletni plan obalenia Assada może zakończyć się porażką. Stany Zjednoczone postanowiły właśnie zmienić swoją dotychczasową politykę. Prezydent Barack Obama, który był przeciwny kolejnej interwencji amerykańskich wojsk na Bliskim Wschodzie, może wysłać żołnierzy do Syrii.

 

USA ogłosiły właśnie nową strategię walki z terrorystami z ISIS. Jest to oczywiście traktowane jako działania ukierunkowane wobec Rosji. Do Iraku mogą trafić helikoptery Apache oraz kilkuset dodatkowych żołnierzy, którzy będą pełnić rolę wspierającą. Jednak Stany Zjednoczone rozważają wysłanie pierwszych jednostek bojowych. Oficjalnie mówi się zatem o interwencji wojskowej w Syrii.

 

Taka rywalizacja między USA a Rosją może zakończyć się tragicznie. Biały Dom powiadomił, że amerykańscy żołnierze zostaną wcieleni do tzw. umiarkowanych rebeliantów i sił kurdyjskich. W tym samym czasie pojawił się ostry sprzeciw ze strony Rosji która stwierdziła iż interwencja ta będzie nielegalna i ostrzegła przed "nieprzewidywalnymi konsekwencjami".

 

Jest to zrozumiałe z dwóch powodów. Po pierwsze, Rosja rozpoczęła operację zbrojną przeciwko ISIS i wysłała tam swoje wojska ale najpierw otrzymała zgodę od syryjskich władz, które zresztą same poprosiły o pomoc. Drugi powód jest bardziej oczywisty - skoro rosyjskie myśliwce, według USA, nie potrafią odróżnić terrorystów od opozycji oznacza to, że ataki z powietrza mogą dosięgnąć także amerykańskich wojskowych. Co się stanie, gdy Rosja niespodziewanie zabije żołnierzy z USA, jest raczej oczywiste.

 

 

Na podstawie: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-28/us-ground-troops-syria-illegal-big-mistake-russia-warns-obama-unpredictable-conseque

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Noob

Tak czytam ten artykuł. I w

Tak czytam ten artykuł. I w oczy mi się rzuciła jedna rzecz.

Skoro amerykańcy zostaną wcieleni do ISIS (czy jak ich tam zwał), to zgodni z prawem międzynarodowym, nie będą dłużej wojskiem amerykańskim.
Zatem ich likwidacja nie powinna stanowić żadnego problemu.

Portret użytkownika Zenek :)

Tu chodzi o to by "ISIS (w

Tu chodzi o to by "ISIS (w ten sposób) stało się wojskiem amerykańskim" co jest kolejnym krokiem żydostwa w rozpętywaniu globalnego konfliktu amerykańsko-rosyjsko-chińskiego (te trzy kraje napuszczane są przez środowiska anglosaksońskich nazi z angli wzajemnie na siebie i każde jest kupczone udziałami w post-świecie czyli za królowania żydowskiego nazizmu zwanego NWO). Żydostwu i to temu rabinicznemu ze wszelkich sił zależy na tym by w Syrii odbyła się walka (rzeź) pod Megido bo wierzą iż to sprawi iż na świecie pojawi się ich demoni bękart, świniopas mashiach jakiego usilnie wszelkimi sposobami w tym "na CERN" usiłują do tego świata przyzwać. A że będzie to przyczynkiem do wymarcia świata w atomowej zawierusze tych psycholi od jehowy to nie obchodzi bo oni są przekonani iż 144 tysiące z nich i tylko spośród nich zostanie wzietych do nieba..... bo tak im ich schizofrenia paranozydalna podpowiada w ich bluźnicach.

Portret użytkownika Zenek :)

"WOLF Użytkownik

"WOLF Użytkownik anonimowy
Nie wyszło na Krymie, na Ukrainie to pozostaje wciągnąć Polskę wykorzystując rusofobię wielu Polaków do wojny z Rosją. Myślą że upieką dwie pieczenie na jednym nomen omen ogniu. Kombinują by wojna zatrzymała się na terenie Polski. W tym czasie Niemcy zrewidują swoje granice by przywrócić stan sprzed 1939 r. Ukraina pała nienawiścią Polski i też ugra swoje w ramach nieuzasadnionych roszczeń albo krwawej zemsty. Rosja odegra się za głupotę Polskich animozji a jest to zasługa wszystkich 26 letnich tzw, rządów. które pracowały na zagładę Polski w ramach polityki posłusznego kundla USA i Niemców. Te decyzje zapadły w bankach wiele lat temu. Ten kraj jako Polska nie ma prawa istnieć w tej formie. Jest zbyt bogaty i obfity by go zostawiono Polakom. To ziemia obiecana. Rosja odpłaci za niewdzięczność, za kłamstwa historyczne, za dewastacje ich miejsc pamięci ale te zachowania to efekt celowej "polityki" tzw. rządów by nadać kierunek przyszłej zagłady Polski. Po to wybrano tzw. polskiego Papierza, po to stworzono solidarność, po to komuna oddała "wadzę", po to były stadiony i Euro 2012 i narzucona, wymuszona "przyjażn"do Ukrainy po to są poniżenia Polaków w Polsce, wygnanie 3 milionów by nie stanowiły zagrożenia w realizacji tego zbrodniczego planu. NATO -ich tu nie będzie. Wywiozą tylko na czas tych co do tego doprowadzili i ich rodziny na my zostaniemy zwierzyną do odstrzału. Tyle tylko. że czasem "COŚ" wymknie się spod kontroli i z siłą rykoszetu uderzy w tych co to zaplanowali i rozleje się jak potop nie oszczędzając nikogo. "
(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wsj-nato-rozwaza-rozmieszczenie-dodatkowych-wojsk-blisko-rosji/w81ghc)

Portret użytkownika jozin z bazin

Wiecie czym rozni sie Polski

Wiecie czym rozni sie Polski samobojca od islamskiego samobojcy? Polski jest juz pozbawiony wiary, a islamski ma wiary wlasnie po pachy... (w Polsce popelnia samobojstwo ponad 6tys ludzi rocznie) wam tez sie przykro zrobilo? Przecierz to jakas paranoja umyslowa! Kto pisze programy dla tego swiata?! Zycie odbiera bezsilnosc, a daje nadzieja (nie wazne czy prawdziwa) Pozdrawiam.

Portret użytkownika tak jasne

Gdyby te 6 tysiecy rocznie -

Gdyby te 6 tysiecy rocznie - rozumiało iż ma zabrać ze sobą jednego PO to w 2  następne 6 tysiecy jużby się nie zabijało bo polska była by wolna od skorumpowanych PO oraz mieli by nauczkę że nie są bezkarnii ... Pozdrawiam i rozdaje pod rozwagę - pozatym to przykro umierać samemu za cudze grzechy  i cwanictwo !

Portret użytkownika 85r

To ju dużo nie trzeba do 3

To ju dużo nie trzeba do 3 wojny światowej "oficjalnej w mediach"
Butność i chamstwo usraela nie zna granic, zakończyć się to może tylko tragicznie czyli rozj... ameryki. Chinczyków też prowokują przy ich granicy. Niewiem ile chiny i rosja wytrzymają zanim im żyłka pęknie, ale coś widzę że to lada chwila.
A w polsce mamy antyruski pis. Ostro pogrywają usraelici.

Portret użytkownika maxi172

Natychmiastowo musisz się

Natychmiastowo musisz się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy twój post niewłaściwie wystosowany zagraża naszemu życiu lub zdrowiu. A na resztę waszych noobowych postów odnośnie retoryki wojennej nawet nie odpisuje. Wam się w du*ach poprzewracało od tej demokracji. Potrzebujecie ponownie lat 80 i wczesnych 90. O ile ktoś z was gimbusy i postgimbusy jeszcze je wogóle pamięta, I ZNA.

Portret użytkownika dąb

Ruscy dokonali rozbiorów

Ruscy dokonali rozbiorów Polski na 126 lat , po II wojnie okupowali nas 45 lat , od upadku Złotej Ordy gdy Księstwo Moskiewskie wyzwoliło się od tatarów zaraz zaczęło wojny z sąsiadami czyli Litwą a w konsekwencji z Polską (1500r) , która uratowała Unią w 1569 Litwę od całkowitej klęski . Przez stulecia napadali nas , mordowali , niszczyli naszą gospodarkę. Skoro ty o tym nie wiesz i dalej popierasz ruskich to jesteś albo szkolny głąb albo ruski trol . Ty nie widzisz różnicy jak USA krytykowało ruskich jak weszli do Syrii a jak to robią teraz ruscy do USA? Ty nie widzisz tego że jak Polska zapowiada jakieś zbrojenia obronne to ruscy protestują i starszą nas atomem ? Czy ty nie widzisz ruskiej prymitywnej podłości ?   Przynajmniej USA jak są podli to z klasą , suptelnie , oni cię nie zabiją jako jeńca a ruscy najpierw cię wykastrują a później zabiją . Będziesz miał szczęście jak cię żywcem nie zakopią jak robili w 1920r z rannymi Polakami.

Portret użytkownika U_P_Adlina

dąb, skąd ty żeś wyskoczył?

dąb, skąd ty żeś wyskoczył? Amerykańce sa podli z klasą? Kilkadziesiąt wojen i agresji na suwerenne państwa, smierć milonów ludzi, torturowanie jeńców na terenie obcych państw, użycie bomb atomowych na bezbronne miasta to dla ciebie klasa? Przeciez ty jesteś idiotą! Albo trolem reżimowym! W pierwszym przypadku idz się lecz, w drugim jesteś tylko godny pogardy!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj