USA mogą współpracować z Rosją i Iranem w sprawie Syrii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych wypowiadali się między innymi na temat wieloletniej wojny w Syrii. Barack Obama i Władimir Putin wzajemnie się krytykowali ale wiele wskazuje na to, że ostatecznie może dojść do porozumienia między dwoma mocarstwami.

 

Prezydent USA utrzymywał, że wojna w tym kraju wybuchła przez Baszara al-Assada którego wojska brutalnie tłumiły protesty w 2011 roku i strzelały do ludzi. Jego zdaniem Assad nie może brać udziału w odrodzeniu Syrii a francuski prezydent w pełni popierał jego słowa. Obama stwierdził jednak, że bez względu na to jak potężny jest jego kraj, USA nie mogą same rozwiązywać problemów na świecie.

 

Z kolei Władimir Putin potępił dozbrajanie syryjskich bojowników i powiedział wprost, że w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie kontynuowany jest "eksport demokratycznych rewolucji". Prezydent Rosji wezwał USA do współpracy z syryjską armią, która jest realną siłą przeciwko Państwu Islamskiemu. 

Tuż po debacie, Obama i Putin odbyli dość długie dwustronne spotkanie, które ma podobno przynieść nadzieje na rozwiązanie konfliktu w Syrii. Przywódcy obu państw nie są zgodni co do przyszłości Assada, lecz mogą rozpocząć współpracę przeciwko organizacji zbrojnej ISIL. Stany Zjednoczone, Rosja, Syria, Iran i Irak musiałyby koordynować swoje działania.

 

Trudno powiedzieć czy jesteśmy coraz bliżej czy też coraz dalej rozwiązania tego syryjskiego konfliktu, lecz warto wspomnieć wypowiedź Obamy w kwestii Ukrainy. Przywódca USA powiedział, że nie możemy nie reagować gdy suwerenność i integralność terytorialna jest w rażący sposób naruszana - gdy dzieje się to bez jakichkolwiek konsekwencji na Ukrainie, to samo może przydarzyć się każdemu państwu na świecie. Może ewentualnie dojść do sytuacji, w której Stany Zjednoczone zostawią Syrię i przestaną wspierać tamtejszych terrorystów, natomiast Rosja przestanie ingerować w wojnę na Ukrainie.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/2015/09/29/world/middleeast/un-general-assembly-syria-isis-refugees.html?_r=0

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Ważny artykuł Thierry

Ważny artykuł Thierry Meyssana - 28.09.2015 r. na portalu voltairenet.org został opublikowany artykuł Thierry Meyssana, który jest już dostępny w polskim przekładzie:
Trzeciej wojny światowej nie będzie http://polski.blog.ru/218641411.html
Z artykułu tego jasno wynika, że Obama już w połowie 2012 r. porozumiał się z Putinem co do podziału wpływów na Bliskim Wschodzie, a wojna w Syrii toczyła się potem dlatego (pochłaniając 200 tys. ofiar), że Obama "nie mógł dotrzymać danego słowa", gdyż nie był "panem samego siebie". Dopiero po reelekcji Obama przechwycił inicjatywę i zlikwidował spisek wewnątrz swojego własnego rządu, który prowadził Stany Zjednoczone prostą drogą do III wojny światowej. Obalenie Janukowicza i wojna na Ukrainie też były efektem tego spisku.
Obecnie Obama i Putin ściśle już ze sobą współpracują, czego dowodem jest realizacja porozumienia Mińsk 2, wprowadzenie wojsk rosyjskich do Syrii i pogawędki przywódców USA i Rosji na forum ONZ.
Wojna w Syrii była więc "ustawką", bo Rosja wspierając Asada wspomagała de facto (i przede wszystkim) ubezwłasnowolnionego częściowo (i do czasu) Obamę.
Szkoda tych dzieci, które tam w efekcie zginęły i będą jeszcze ginąć nadal.

Portret użytkownika wsciekła

watpie by Iran bedzie chciał

watpie by Iran bedzie chciał sie spoufalic z jankesami ,po tym jak zdradzili Pahlavich zmuszając do detronizacji i migracji do Egiptu i ,to jakos cienko to widze..a widze to z perspektywy rodziny szacha ,która zyje we Francji i Polsce ..
całe szczescie ze cesarzowa zyje i ma moc , rzad migracyjny jest gotowy podjac te trudna decyzje ,ku oczywiscie nieszczęsciu zarówno Izraelowi jak i jankesom. 
 
 

Portret użytkownika achiles

Pomniki radzieckich żołnierzy

Pomniki radzieckich żołnierzy zbezczeszczone w Szczecinie

W Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostały zdewastowane groby i pomniki radzieckich żołnierzy. Złodzieje ukradli pięć metalowych gwiazd, policjanci poszukują sprawców, podaje Radio Szczecin.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pomniki-radzieckich-zolnierzy-zbezczeszczone-w-szczecinie/7el415
 i komentarz pierwszy z góry:
 kto bezcześci czyjeś groby lub pomniki zmarłych, bez względu czyje one są, to wandal, hiena cmentarna, moralny śmieć.

w moim mieście, w centralnym punkcie starego cmentarza miejskiego jest pomnik, płyta z nazwiskami oraz symboliczne mogiły żołnierzy radzieckich, którzy polegli w trakcie walk o miasto i przejęcie go od Niemców. na cmentarzu byłem w ostatnią niedzielę. miejsca zadbane, wysprzątane, przed pomnikiem serce z kwiatów. byłem dumny z tego, że w moim mieście tak dba się o mogiły. mam nadzieję, że i z tego Rosjanie sobie zdają sprawę. 
TAK SPRZEDAJNE NASZE SZMATY U KORYTA ROZPĘTAŁY WRAZ Z MEDIALNYMI MIERNOTAMI TĄ SZALEŃCZĄ MACHINĘ PROPAGANDOWĄ, PRZECIW ZWYKŁYM ROSJANOM, ŻE DLA ROSJAN, JAK JUŻ TU JEDNAK WJADĄ, może, nie być zmiłuj, dla NAS ZWYKŁYCH POLAKÓW ( Bogu ducha winnych, tego szaleńczego OMAMU ). 

 

Portret użytkownika achiles

Używaj sobie banderowcu,

Używaj sobie banderowcu, używaj jeszcze tylko, to wam pozostało. Tylko to już wam pozostało. Padliście i zostaliście sami, a kasa, na wasz instytut TYMY, już jest na wykończeniu i nowej, już, nie będzie, jest to postanowione, ponoć. Spotyka was taki los, na jaki całkowicie zasługujecie, za to co zrobiliście NASZYM RODAKOM na WOŁYNIU w czasie II Wojny Światowej i za to co zrobiliście i nadal robicie waszym współobywatelom w DONBASIE!!! Nigdy dobrze się nie kończy BESTIALSKIE MORDOWANIE BEZBRONNYCH KOBIET, STARCÓW I DZIECI BEZBRONNYCH i wcześniej, lub później, za to ZEZWIERZĘCENIE, NALEŻY PONIEŚĆ KARĘ. Więc macie już początek tej kary, na jaką " punkty " zbieraliście, od LAT, TAK WIELU I NIEWIELU. Przyjmij to na klatę wraz ze swoimi banderowskimi ziomalami i z NASZYMI ZDRADZIECKIMI WŁADZAMI, które to was tak ochoczo popierały, plujac, na mogiły NASZYCH WSPÓŁBRACI PRZEZ WAS NIEGDYŚ BESTIALSKO POMORDOWANYCH.  

Portret użytkownika MiterMan

ja moze dojsc porozumienia

ja moze dojsc porozumienia jezeli rosja imestuje strukturalnie oraz technologicznie z syria...... wysyla wojska do obrony a do tego inwestuje w wojne z sisi ktorego usa z wladza izraelska wspiera..... wzajemne wydawanie kasy przeciwko sobie i w jednym glownym celu to wspolpraca ? propagande to w tych w czasach wsziedzie sie lyka....ale trzeba i splunac.... czasami nawet rzygac ale gowna lykac nie mozna.....

Strony

Skomentuj