USA mogą użyć siły militarnej przeciwko Korei Północnej, powiedział Rex Tillerson

Kategorie: 

Źródło: Internet

Stanom Zjednoczonym nie znudziło się zaprowadzanie demokracji. Po Libii i Syrii może przyjść czas na Koreę Północną. Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson, przebywając w Korei Południowej ogłosił, że przez ostatnie 20 lat dyplomacja okazała się nieskuteczna i zachęca teraz swoich sojuszników do zastosowania nowego podejścia.

 

Tillerson nie wyjaśnił jaką strategię chce wykorzystać przeciwko Korei Północnej, ale dyskutował już w tej sprawie z Ministem Spraw Zagranicznych Japonii a obecnie znajduje się na terenie Korei Południowej. Wcześniej osobiście odwiedził Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną, która powstała w 1953 roku - jest to strefa o szerokości 4 kilometrów, która oddziela oba państwa. Znajduje się tam największe na świecie pole minowe.

Sekretarz Stanu USA powiedział, że środki dyplomatyczne okazały się jak dotąd nieskuteczne a jeśli północnokoreański program zbrojeniowy osiągnie pewien poziom, to Stany Zjednoczone będą rozważać nad uderzeniem prewencyjnym. Przypomina to określanie tzw. czerwonej linii, po przekroczeniu której USA dokonają inwazji. W przeszłości, w podobny sposób odnoszono się wobec Syrii i Iranu.

 

Rex Tillerson ma zamiar odwiedzić również Pekin, gdzie prawdopodobnie będzie domagał się zwiększenia nacisku na rozbrojenie Korei Północnej i nałożenia nowych sankcji. Chiny pozostają największym sojusznikiem Kim Dzong Una, choć w ostatnim czasie wyrażają się krytycznie na temat przeprowadzanych prób rakietowych i uważają, że testy pocisków balistycznych sprowadzają jedynie kłopoty.

 

W Korei Południowej wkrótce będzie funkcjonował amerykański system antybalistyczny THAAD. Aby zwiększyć nacisk na Chiny, Stany Zjednoczone mogą również powiększyć arsenał rakietowy, dostarczyć nową broń ofensywną dla Japonii a nawet zaopatrzyć swoich sojuszników w broń nuklearną.

Wkrótce we Wschodniej Azji może rozpocząć się wyścig zbrojeń. Chińczycy nie pozwolą sobie na to aby Amerykanie ściągali w ten region kolejne wojska i systemy zbrojeniowe. Być może jest to odpowiedni czas aby faktycznie doprowadzić do rozbrojenia Korei Północnej. W przeciwnym wypadku może dojść do destabilizacji tego państwa, na co Chiny podobno przygotowują się od kilku lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

największa niemiecka lewaczka

największa niemiecka lewaczka wszechczasów musiała prosić o podanie ręki albo wymusiła podanie ręki u Donalda Trumpa !! Taki tytuł powinien obec świat, bo szwabka i masonka pojechała do USA na wizytę ! "Kanclerz Niemiec Angela Merkel przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, która stała się okazją do pierwszego, oficjalnego spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem. Politycy poinformowali, że rozmowy dotyczyły kwestii polityki zagranicznej, współpracy między Berlinem a Waszyngtonem, a także wolnego handlu. Donald Trump z dużym dystansem podszedł do rozmów z Angelą Merkel, której jak wychwyciły kamery telewizyjne, nie chciał podać ręki podczas sesji fotograficznej.Komentatorzy polityczni obserwujący konferencję prasową i oficjalną, publikowaną w mediach część rozmów zauważyli, że podczas wspólnej sesji fotograficznej, Angela Merkel zaproponowała Trumpowi wspólny uścisk dłoni. Prezydent USA pozostał jednak niewzruszony i nie zareagował na propozycję niemieckiej kanclerz. http://www.pch24.pl/angela-merkel-z-wizyta-w-usa--donald-trump-zachowal-dystans-i-nie-podal-reki,50268,i.html#ixzz4beuZeTNP

Jak widać na zdjęciach szwabka jest jedyną ciągle i bez ustanku czarującą znakami magicznymi !

Jak widać na zdjęciach mamy do czynienia z czarownicą i czarami ! Jedyną nasząnadzieją na ratunek jest Jezuch Chrystus Pan i Zbawiciel ! Należy także się modlić do Ducha Świętego by nas ochraniał przed tymi czarownikami !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Eva11

bo to tak jest jesli jeden

bo to tak jest jesli jeden chory psychol daje pole do popisu innemu psycholowi!
 

i jak juz normalny czlowiek wie, usa ma swoja strategie ...

np.. pojawia sie jakas ofiar rezimu ,przewaznie w mediach usmanskich ...pozniej w kablowce na calym niemal swiecie,fejsie ..yb i innych masowych programach ...

i tak biedoki rycza nad jej losem ...i trach usa nagle ten kraj bombarduje ,bo jak tak ta biedna skosnooka z korei ma tak cierpiec ?

dwa dni temu ogladalam filmi ,jak biedna ofiara rezimu w korei uciekla do usa !
ja rozumiem ich cierpienie ,ale wielu nie rozumie co sie swieci dzieki takim farsom!
teraz jak zawsze ten wielki obronca swiata ,pojdzie na ratunek ,ale nikt nie zauwarzy tego 

ze ten obronca po drodze unicestwi rodzine tej biednej dziwczyny i polowe kraju ..

a kto wie ,co rozpeta ta interwencja ?

to jest tak jasne ,ze slepy zobaczy ....jak tyle milionow nie widzi ?

dlaczego reszta swiata nie szuka rozwiazania dla takich podlosci ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Vraukolaukas

Jakich podłości? Piszesz o

Jakich podłości? Piszesz o podłości reżimu w Korei, czy policjanta świata? Pierwsza nikogo tak naprawde nie obchodzi, na drugą nie ma silnego. 

Żeby doszło do interwencji najpierw Korea musi dać USA silny pretekst, bo bez poparcia opini publicznej byłoby to politycznym samobójstwem. A pretekstu tu i tam USA szuka, bo choć w Korei ropy nie ma, to na wojnie świetnie zarabiają ci, którzy w rzeczywistości trzymają w łapach władzę. A i tak pewnie najpierw znajdą "haka" na Iran

Eppur si muove...

Portret użytkownika amateur124

no jak je*nie to wszędzie na

no jak je*nie to wszędzie na raz. wojna USA-Chiny, święta wojna w Europie zachodniej, a u nas chociażby Ukraińcy, obce wojska i oczywiście ruskie wojsko na Białorusi... zastanawiam się tylko kiedy. wychodują muzułmańce to jedno pokolenie, czy wcześniej zaczną używać ukrywanej w meczetach broni?

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Oj kiepsko nadążacie, pewnie

Oj kiepsko nadążacie, pewnie redakcja już nietrzeźwa - zaczęło się picie wódki na umór. Dziś został wysrany nowy fejk - albo co gorsze testują nową broń ... na dzieciach.

Blue Whale Challenge

Sami sprawdźcie to zagadnienie. Internet podaje że źródłem tej informacji jest ''Radio Wolna Europa'' hahahha co za gówno, a jeśli to nie fejk to zapewne Soros stoi z tym eksperymentem socjalnym albo inne służby typu KGB CIA MoSSad. Eksperymentują nad manipulacją magnetyczną przekazywaną wprost do mózgu przez zwykłe monitory komputerów...

Portret użytkownika masakra

że ciebie jeszcze

że ciebie jeszcze permamentnie nie zbanowali:

takim sposobem portal ZnZ schodzi na psy , już

coraz więcej ludzi to dostrzega , trzymają takiego

trolla przez którego już mało kto pisze tutaj , bo zna

odpowiedzi na wszystko , bo pewnie ma kontakt z bazą

przez mocherową antenkę na beretce.

Strony

Skomentuj