USA mogą przerzucić sprzęt wojskowy z Afganistanu na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
NATO ogłosiło koniec wojny w Afganistanie, która wybuchła w 2001 roku. Po 13 latach "wyzwalania", Stany Zjednoczone chcą od stycznia przyszłego roku jedynie szkolić afgańską armię. Planuje się również przerzucić sprzęt wojskowy na Ukrainę.

 

Decyzja o dokonaniu przewozu amerykańskiego sprzętu na Ukrainę została skrytykowana nie tylko w Rosji, ale również w samym Afganistanie. Prezydent tego kraju Aszraf Ghani wezwał Baracka Obamę aby zmienił decyzję w tej sprawie. Stany Zjednoczone zapewniały wcześniej, że cały sprzęt oraz broń pozostanie w Afganistanie jako wsparcie dla tamtejszej armii, która będzie musiała zapewnić bezpieczeństwo w kraju.

 

Wygląda jednak na to, że Obama nie dotrzyma swojej obietnicy. Wojska ukraińskie mogą otrzymać amerykański sprzęt wojskowy z Afganistanu, który pomoże im w walce z separatystami. Generał Philip M. Breedlove, naczelny dowódca Sił Sojuszniczych w Europie nie wyklucza, że na Ukrainę może zostać również przerzucona broń.

 

Rosja ostrzegła, aby Barack Obama zmienił swoją decyzję. W przeciwnym wypadku, kraj może pójść tym samym krokiem, czyli wyśle sprzęt wojskowy i broń dla separatystów. Takie decyzje z pewnością tylko zaostrzą konflikt na Ukrainie.

 

 

Na podstawie:

http://rt.com/news/218067-us-afghanistan-ukraine-weapons/

http://www.bbc.com/news/world-asia-30616380

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika observer48

Czym mogą jeszcze kacapy

Czym mogą jeszcze kacapy postraszyć? Broń i pieniądze wysyłają popieranym przez siebie terrorystom od prawie roku. Amerykanie powinni przekazać cały sprzęt z Afganistanu Ukrainie. Niech Ukraińcy łoją kacapów, bo jedynie to do nich dociera.

Strony

Skomentuj