USA mają plany "demokratyzacji" Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny z wielkim niepokojem przyglądają się konfliktowi między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi. Donald Trump powiadomił ostatnio, że jeśli Kim Dzong Un nie zmieni swojego nastawienia to powinien spodziewać się wojny. Ten jednak mówi "sprawdzam", ponieważ wielu obserwatorów twierdzi, że Trump może blefować. Oczywiście żaden z nas nie chce się przekonać co planują USA, ale wygląda na to, że wszystko zmierza w kierunku najgorszego.

 

Po ostatnich wzajemnych pogróżkach, w Stanach Zjednoczonych odnotowano wyraźny wzrost "zainteresowania" tzw. preppingiem. Właściciel sklepu Army Surplus w Detroit twierdzi, że ludzie wykupują praktycznie wszystko - sprzęt przeznaczony do przetrwania w trudnych warunkach, żywność, wodę, maski gazowe a nawet jodek potasu w obawie przed wojną nuklearną. Z kolei strona internetowa TopTierGearUSA.com odnotowała wzrost liczby zamówień aż o 1200%. Na terenie wielu amerykańskich stanów bunkry sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

 

Tymczasem na wyspie Guam rozpoczęto akcję edukacyjną na wypadek ataku rakietowego lub nuklearnego. Mieszkańcy otrzymują porady jak należy zachować się podczas bombardowania. Ostatnio Korea Północna powiadomiła, że rozważa "prewencyjny atak" na Guam, na której stacjonują amerykańskie bombowce strategiczne, które często wysyłane są na Półwysep Koreański.

Pentagon ujawnił zresztą plan, który zakłada zbombardowanie północnokoreańskich poligonów rakietowych właśnie z pomocą bombowców B-1. Prewencyjny atak jest obecnie postrzegany  jako "najlepsze rozwiązanie z najgorszych", które pozwoli zniwelować zagrożenie kontratakiem. Amerykańskie samoloty wojskowe często pojawiają się w pobliżu Korei Północnej a piloci mogą rozpocząć atak gdy tylko otrzymają sygnał od Donalda Trumpa. Zgodnie z planem, bombowce strategiczne B-1 otrzymałyby wsparcie ze strony dronów, myśliwców, samolotów przeznaczonych do walki elektronicznej oraz powietrznego tankowca.

 

Chiny oczywiście nie pozostaną bierne. Dziennik rządowy Global Times pisze, że jeśli Korea Północna jako pierwsza dokona ataku na Koreę Południową lub Stany Zjednoczone to Chiny pozostaną neutralne w tym konflikcie. Jeśli jednak Zachód przeprowadzi uderzenie jako pierwszy, Pekin stanie po stronie Una i wkroczy na terytorium Korei Północnej, a zatem obroni swojego sojusznika przed inwazją.

 

Donald Trump już od dłuższego czasu grozi wojną w odpowiedzi na program rakietowy i nuklearny Pjongjangu. Nie wiadomo jednak czy USA faktycznie zrobią to co zapowiadają, czy mają w tym inny cel. Wiadomo przecież, że Stany Zjednoczone potrzebują wrogów, aby istnieć. Amerykańscy prezydenci zawsze są na sznurku bogatych i wpływowych ludzi oraz wielkich korporacji. Ciekawostką jest, że wojenna retoryka Trumpa wpłynęła na akcje koncernów zbrojeniowych Raytheon, Northrop Grumman i Lockheed Martin, które ostatnio podrożały. Trump będzie mieć jeszcze niejedną okazję do wystosowania kolejnych gróźb, lub ich realizacji, ponieważ jak wynika ze zdjęć satelitarnych Korea Północna najwyraźniej przygotowuje się do próby rakietowej z udziałem okrętu podwodnego klasy Sinpo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika JackBB

Trump, Clinton, Un, Putin,

Trump, Clinton, Un, Putin, Tusk, Kaczynski... to sa tylko pionki na szachownicy. Ciezko wam to zrozhmiec ludzie? Ktokolwiek bedzie u wladzy w jakimkolwiek kraju to i tak nic nie zmieni! Bo ponad nimi sa ludzie ukryci w cieniu. Zawsze wyglada to tak samo... obietnice, programy, wizje... dochodzą do władzy a tu bum, przychodza do takiego prezydenckiego gabinetu smutni panowie, poslancy ludzi z cienia i mowia jak jest... i mowia jak ma byc, nie zastosujesz sie to Cie zmienimy, nie ma wyjscia... niektorzy sie sprzeciwili i jak skonczyli? Np. JFK. Tak jest na calym swiecie. Wszystko co nas otaczacz to jest tylko iluzja...

 

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Portret użytkownika qantex

Też mi nowina, przeciesz

Też mi nowina, przeciesz wiadome dlaczego amerykańce się ich czepiaja bo Korea nie chce przyjać " amerykańskiej demokracji". Dlatego że chce być niezależna a nie być pionkiem ameryki tak jak np. Polska.

Portret użytkownika charis

wojennego balonu nie można

wojennego balonu nie można pompować w nieskończoność, kiedyś on pęknie ... nie trzeba się bać śmierci i spotkania z Chrystusem -
"  Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie " - Ewangelia Jana rozdział 11 werset 25

Portret użytkownika rochel57

Wziąłem ten cytat z Twojej

Wziąłem ten cytat z Twojej strony i ździebko poprawiłem końcówkę na bardziej optymistyczną, w nawet ..bohaterską. Twoje:

Mięśnie nie dały mi pokoju ducha, nie wypełniły wewnętrznej pustki. A dzisiaj nie mam ręki, śledziony, nie mam zawodu żadnego, nie należy mi się zusowska renta, na dziś nie mam szans na żadne odszkodowanie powypadkowe, nie mam swojego mieszkania a jednak mam coś bezcennego - pokój ducha i niezawodną, prawdziwą nadzieję.

Moje:

Mięśnie nie dały mi pokoju ducha, nie wypełniły wewnętrznej pustki. A dzisiaj nie mam ręki, śledziony, nie mam zawodu żadnego, nie należy mi się zusowska renta, na dziś nie mam szans na żadne odszkodowanie powypadkowe, nie mam swojego mieszkania a jednak mam coś bezcennego - pokój ducha i niezawodną, prawdziwą erekcję. 

Ot, niby żart, ale lepiej cieszyć, niż smucić.

Portret użytkownika peterek68

Czyli tak jak wszyscy

Czyli tak jak wszyscy przypuszczali, Chiny nie opuszcza swojego kuzynka. Tak powinno byc w rodzinie, moze w koncu spuszcza baty tym usraelskim przestepcom. Chinczycy bardzo cierpilwy narod, nie narwance jak amerykany. Tylko czekaja a jak juz przyj..ia wraz z sojusznikami to sie caly swiat zatrzesie. Nosil wilk razy kilka w koncu ktos wyniesie wilka.

Portret użytkownika Balu65

No rzeczywiście, jak chiny

No rzeczywiście, jak chiny przyp... to sie ziemia zatrzęsie... ale u nich. Trzeba pamiętać, że amerykanie też mają sojuszników, a co najwazniejsze mają technologie która wyprzedza chinska o lata swietlne. Dlatego jeśli gdzieś ziemia sie zatrzesie to u chinczykow. Amerykanie nawet nic nie beda musieli robic, chinczycy sami sie zalatwia jak wyprowadza swoj sprzet(oczywiscie skopiowany od innych) na podworko i go uruchomia. xd także... twoje fantazje o upadlym usa sie nie spelnia, przykre, ale takie są realia Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

Realia to całkowicie

Realia to całkowicie zaprzeczają twoim bredniom. Ta uSSmania z tą "świetlną" technologią dostała bęcki w Syrii, jakich nikt nie spuscił jej od dekad. Wszyscy już widzą, że bandycki hegemon chyli się ku upadkowi i dlatego dotychczasowi "sojusznicy" robią zlewkę na zaoceanicznego bandziora. No i rzeczywiście dla degeneratów, którzy wspierają bandycką uSSmanię te realia mogą byc smutne. Dla prawych ludzi jednak problemy bandyty uSSmańskiego to dobra nowina.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj