USA kontra Rosja – kto na tym traci?

Kategorie: 

Depositphotos

Michael Hudson jest światowej klasy badaczem ekonomii na uniwersytecie Missouri w Kansas City. W swoim ostatnim opracowaniu przygotował świetne podsumowanie wydarzeń, które obecnie zachodzą na świecie.  Poniżej zamieszczam jego tłumaczenie na język polski. 

 

Artykuł wg mnie jest trochę zbyt prorosyjski, ale pokazuje zarówno manipulacje Stanów Zjednoczonych oraz ich negatywny wpływ na kraje europejskie. Mimo, iż z częścią poglądów Hudsona się nie zgadzam, to jego analiza jest wyjątkowo wartościowa.

 

Według tez postawionych przez Hudsona skokowy wzrost zadłużenia na poziomie rządowym przygotował grunt pod nowy krach na obligacjach państwowych. Problem uwidocznił się już w 2009 roku w Grecji, po czym rozprzestrzenił się na kraje Europy południowej. Niestety wraz z finansowym kryzysem pojawił się polityczny faszyzm. Ekstremalnym tego przykładem jest ślepe posłuszeństwo komisarzy europejskich względem ich mocodawców zza oceanu. Ostatecznym rozwiązaniem, do którego dąży USA będzie zapewne kolejna wojna.

 

Hudson przeanalizował kompleksowo sytuację rozbijając ją na 5 głównych wątków.

 

1. Stany Zjednoczone tracą wpływy na arenie międzynarodowej.

Ruchy w światowej geopolityce, handlu czy sojuszach wojskowych zmieniły się radykalnie w czasie ostatniego roku. Stany Zjednoczone usilnie starały się izolować Rosję na arenie międzynarodowej. Ta w odpowiedzi obrała azjatycki kierunek w handlu gazem, ropą i technologiami wojskowymi. Media wciąż opisują złą sytuację gospodarczą w Rosji, silnie naciskając na eskalacje sankcji. Praktycznie bez ustanku podkreślany jest fakt wyrzucenia Rosji z grupy G8 oraz zdegradowania jej do poziomu państwa-bandyty.

 

Próba separacji Rosji jednak się nie powiodła, podobnie jak w przypadku Iranu 3 lata temu. Mimo iż gospodarka Iranu odniosła poważne straty, kraj ten zacieśnił współpracę ze wschodem oraz co bardzo ważne z Turcją (członek NATO). Efektem polityki dziel i rządź, stosowanej szeroko przez USA, było szybsze zacieśnianie sojuszu krajów BRICS. Dodatkowo, kraje azjatyckie utworzyły Shanghai Cooperation Organization (SCO) będące alternatywą dla NATO. Podjęto również bardziej zdecydowane ruchy w kierunku marginalizacji dolara.

 

Najsilniej przeciwko dolarowi występuje Rosja. Kraj ten spłaca swoje zobowiązania denominowane w dolarze i nadwyżki handlowe lokuje w złocie. Chiny natomiast działają w kierunku marginalizacji Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego. W tym właśnie celu utworzono Azjatycki Bank Inwestycyjno – Infrastrukturalny, w którym głównym fundatorem są właśnie Chiny.

 

Bolesne reformy gospodarcze (tzw. austerity measures) wymuszane przez MFW okazały się totalną klapą. Otwartą walkę z MFW oraz Komisją Europejską podjęła ostatnio Grecja. Zerwanie zagranicznych relacji z Rosją, narzucone przez USA zmieniło Europę w martwą strefę. Na początku grudnia grupa wiodących niemieckich polityków, dyplomatów i ikon kultury napisała list otwarty do Angeli Merkel protestując przeciwko jej proamerykańskiej i antyrosyjskiej polityce.

 

Przeceniając swoje siły oraz prowadząc politykę rodem z zimnej wojny USA traci sojuszników w całej Europie. Dobrym przykładem jest Turcja, która nie będąc członkiem UE stała się nowym gospodarzem rurociągu South Stream (nazwanym teraz Turk Stream). 

 

Kolejnym krajem, który zacieśnia współpracę z Rosją są Indie. W zeszłym miesiącu podpisano kolejne umowy dotyczące dostaw gazu oraz uzbrojenia. Kraje BRICS, poszerzone o Turcję oraz Iran ewidentnie postawiły na współpracę gospodarczą, całkowicie ignorując wytyczne nakreślane przez Waszyngton. Dla odmiany Obama forsując ekstremalnie szkodliwy pakt handlowy (TTIP) izoluje Amerykę od Europy oraz Azji.

 

Rola dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej kurczy się z każdym rokiem. Pośrednio zagrożona jest także Turcja, w której dolara używa się równie często jak i lokalnej waluty. Turcja jednak wyjątkowo skutecznie lawiruje między Wschodem i Zachodem. Będąc aktywnym członkiem NATO kraj ten chce współpracować z SCO (Shanghai Cooperation Organization),  sojuszem obronnym BRICS skierowanym właśnie przeciwko USA.

 

2. Pucz Ukraiński jako metoda na Rosję.

W amerykańskich mediach ostatnimi czasy unika się tematu geopolityki. Pasmo porażek nowej zimnowojennej retoryki forsowanej przez neokonserwatysów odsłania słabość rządzących elit. Dzieje się tak od momentu, gdy dwa lata temu Rosja zablokowała inwazję na Syrię, która była krokiem do podporzadkowania sobie Iranu.

 

Wojna ukraińska i próby izolowania Rosji przez odcinanie jej kanałów dystrybucji paliw są słabymi strategiami na globalnej szachownicy. Pucz Kijowski zaprojektowany przez USA ma za zadanie spowodować zmniejszenie wymiany handlowej między UE i Rosją.

 

Waszyngtońskie think thanki i neokonserwatyści dążą aktualnie do zmiany reżimu w Rosji na kolejny w stylu Jelcyna. Drogą do tego jest spowodowanie kryzysu ekonomicznego. Uwidacznia to jednak porażkę amerykańskiej strategii i planowania, gdyż dzisiejsza Rosja jest silniejsza, niż były ZSRR.

 

Europa starała się wypracować model współpracy, w którym Rosja dostarczała surowce energetyczne. Niemcy ze swojej strony patrzyli na Rosję jak na rynek eksportowy. Pozostałe państwa oparły wymianę handlową o produkty rolne i technologie wojskową. Zmierzch zimnej wojny pomagał w integracji ekonomicznej Rosji oraz Europy przynosząc wymierne korzyści dla obu stron. Wybuch konfliktu na Ukrainie w zasadzie pogrzebał osiągnięcia wypracowywane przez lata.

 

3. Plan izolacji gospodarczej Rosji.

Neokonserwatywne elity USA próbowały przerwać wymianę handlową między UE i Rosją. Plan polegał na izolacji Rosji i zatrzymaniu Europy w handlowej strefie wpływów Stanów Zjednoczonych. Zamysł był taki, by eksportować gaz z łupków do Europy i wyprzeć Rosję z rynku paliw niszcząc jej bilans handlowy.

 

Taktyka żelaznej pięści wdrażana przez rząd USA za pomocą stanowiska zwierzchnika NATO doprowadziła do militarnej konfrontacji z Rosją, rezultatem było wbicie klina w relacje między USA i Europę.

 

W ostatniej przemowie Putin otwarcie stwierdził, że negocjacje z europejskimi politykami nie mają sensu, ponieważ ci zwyczajnie wykonują rozkazy płynące z USA, jako zwierzchnika NATO. Przez podążanie do nowej zimnowojennej konfrontacji prowadzonej przez Waszyngton kraje europejskie działają przeciwko swojemu własnemu interesowi ekonomicznemu.

 

Zastosowany trzeci pakiet energetyczny przyniósł odwrotny rezultat od zamierzonego. Zniechęcił Rosję do sprzedawania gazu ziemnego do Europy. W efekcie to właśnie Europa musi się teraz starać o uzyskanie dostaw gazu z Turk Streamu. Doprowadziło to do sytuacji, w której znacznie wzrosło ryzyko wyjścia z NATO Turcji, a następnie Niemiec.

 

4. Trzeci Pakiet Energetyczny.

Plan USA polega na przejęciu kontroli nad rurociągami, którymi transportuje się gaz do Europy. Powstał pomysł by nałożyć dodatkowe opłaty na Rosję za korzystanie  z rurociągów, aby tym samym ograniczyć zyski Rosji z eksportu paliw.

 

Celem trzeciego pakietu energetycznego jest zakazanie dostawcy paliw posiadania na własność rurociągów, do których prawa miałyby otrzymać lokalne władze danego terytorium. Oficjalnym celem jest blokowanie praktyk monopolowych. Oczywiście nikt nie wspomni o monopolu Rockefellera w przemyśle ropy utrzymywanym przez „7 sióstr”, czyli gigantów energetycznych stworzonych po przekształceniu Standard Oil.

 

Władze UE i USA chcą zwalczyć monopol Rosji, podczas gdy angloamerykański syndykat posiada monopol w bankowości inwestycyjnej dominując całkowicie rynek obligacji, walut czy derywatów.

 

Rosja inwestując ogromne kwoty w zbudowanie nitek rurociągów z własnych funduszy zwiększała swoje zyski, którymi nie musi dzielić się z innymi inwestorami. Gazprom mając pod swoją kontrolą wszystkie rurociągi dodatkowo zmniejsza możliwości podkradania gazu, z czym mamy do czynienia obecnie na Ukrainie.

 

5.  Konflikt światowy a NATO.

Obecnie zachodzi radykalna zmiana w dyplomacji w USA oraz UE. Hudson genialnie podsumował najważniejszą część problemu europejskiego teatru.

 

Degradacja ekonomii, polityki i organizacji wojskowych jest podsumowaniem nadrzędnego problemu. Stany Zjednoczone łatwo skolonizowały Europę pod flagą NATO. Większa część ze 100 mld $  mikrofunduszy została wykorzystana, aby korumpować przywódców państw europejskich. Hudson dochodzi do wniosku, że Europa kompletnie wypaczyła proces narodowej dyplomacji.

 

Zamiast opierać swoją politykę na interesach gospodarczych czy handlowych, europejscy przywódcy podporządkowali swoje decyzje pod dyktando USA. NATO przeistoczyło się w narzędzie do realizacji polityki zagranicznej, spychając na dalszy plan dyplomację czy gospodarkę.  NATO z przeciwwagi dla ZSRR zostało przeistoczone w globalnego policjanta. Europejska polityka została przebudowana i nastawiona przeciwko Rosji, co grozi przeniesieniem wojny z Ukrainy na cały kontynent.

 

Według starych prawideł kraje nie mają przyjaciół i wrogów, a wyłącznie narodowe interesy gospodarcze. Dzisiaj jednak w Europie niemiecki kanclerz Angela Merkel wydaje się ignorować interesy niemieckie czy europejskie. Miłość polityczna do Stanów Zjednoczonych, uznanych za naturalnego przyjaciela Europy, nie bierze pod uwagę, jak nowa zimnowojenna polityka podcina skrzydła Europie i pogarsza jej sytuację.

 

Stany Zjednoczone ze swojej strony przyjęły strategię Von Clausewitz’a mówiącą o tym, że wojna to tylko przedłużenie polityki zagranicznej w nieco innej ograniczonej formie. Wojna wydaje się jedynie dźwignią, której używają Stany Zjednoczone w polityce zagranicznej. Jeśli nie przeprowadzają konwencjonalnej inwazji z wykorzystaniem wojsk lądowych bombardując wybrane kraje, to niszczą ich gospodarki. Uczyniono tak w Iraku, Afganistanie, Libii. Inwazja w Syrii została zablokowana, ale USA aktywnie dozbraja rebeliantów, z którymi dla odmiany stara się walczyć na Ukrainie. 

 

Na podstawie www.michael-hudson.com

 

Źródło:

Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Independent Trader
Portret użytkownika Independent Trader

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Uważam, że trzeba być

Uważam, że trzeba być ostroznym w ocenie działań Stanów Zjednoczonych oraz syjonistów z Rothschildem i jego pomocnikami na czele, bo jeżeli jeden z Rothschildów jest doradcą ekonomicznym Chin, to moim zdaniem odbywa sie bardzo piętrowa gra sytuacja na świecie, własnie w interesie Rothschilda i jego pomocników, jak juz wiele znanych przypadków na świecioe sie zdarzyło, a mianowicie  pierwsza i druga wojna swiatowa, które przyniosły niesamowita koncentracje władzy , zysków niewielkiej ilości osób oraz zagarni ęcie prawie wszystkich b ogactw naturalnych, które są własnością całej ludzkości.
Toczy sie jakaś piętrowa gra na III wojne światową, która ma umozliwic zmniejszenie populacji światowej, to po pierwsze, a po drugie utworzenie rządu światowego, armii swiatowej, admionistracji światowej, jednej światowej religii  i wielu , wielu, wielu  swiatowych praw odbierających ludzkości wszelkie prawa, oczywiście dla dobra całej ludzkości tj.utworzenie niewolnictwa na wzór ZSRR , a moze jeszcze bardziej.
Jednak te plany nie zostana ziszczone z uwagi na wiele grup działających wewnątrz tego skorumpowanego systemu, ktyóre jak widać nie pozwola na realizacje takich planów , dla dobra całej populacji i zmiany tego skorumpowanego systemu, jaki w tej chwili dochodzi do zenitu i nastapi jego nagły upadek, bo znaczna liczba przerdstawicieli ludzkości w końcu nie pozwoli na utworzenie tego rodzaju systemu.

Portret użytkownika achiles

To jest dopiero szczyt

To jest dopiero szczyt głupoty i śmieszności HIMALAJE,  w wydaniu tego osobnika, który chce uchodzić za PREZYDENTA WSZYSTKICH POLAKÓW. Kraj mu płonie, rosną społeczne niepokoje( ROLNICY, GÓRNICY, POCZTOWCY, a od dziś i KOLEJARZE ), a ten niby nic, ni to z gruszki, ni z pietruszki, staje dzisiaj przed kamerami i wygłasza oświadczenie, co do swoich obaw, odnośnych dziś zakończonych MIŃSKICH POROZUMIEŃ, miedzy ( ROSJĄ, FRANCJĄ, NIEMCAMI I UPADŁĄ KRAINĄ ). Zupełnie jakby ten NASZ JEGOMOŚĆ, już zupełnie nie pamiętać się zdawał, że jego głos w tym co tam zostało ustalone i czy będzie respektowane, czy też nie, przestał się liczyć z dniem gdy wraz z CAŁĄ NIE NASZĄ HOŁOTĄ PRZY KORYCIE NASZYM zdradził swego dawnego przyjaciela PREZYDENTA JANUKOWICZA, zdradził prawdziwych UKRAIŃCÓW, opowiadając się za namową, po stronie BANDEROWSKIEJ DZICZY i wreszcie zdradził, NASZ KRAJ I NARÓD, zsyłając na niego potencjalny gniew NAJWIĘKSZEGO I POTĘŻNEGO, naszego sąsiada. O niepokojach u NAS SPOŁECZNYCH, nawet słowem, się nie zająknął . Należy o tym pamiętać, przy najbliższych wyborach i uświadamiać tych nieuświadomionych. 

Portret użytkownika achiles

Królowie? nadzy? a kim są

Królowie? nadzy?
a kim są ussamerykanie? są to potomkowie morderców Indian, których po dziś dzień trzymają w rezerwatach.
Są to potomkowie tych, którzy napalmem palili żywcem ludzi w Korei.
Są to potomkowie tych, którzy w Wietnamie zgwałconym zbiorowo kobietom wpychali do pochwy granat i przy pomocy linki go uruchamiali.
Są to potomkowie tych, którzy Bojowników VietKongu przywiązywali za nogi do dwóch przygiętych drzewek, by potem rozrywać tych jeńców w powietrzu drzewka uwalniając.
To są ci sami, którzy zalali Wietnam substancją o nazwie "agent orange", czyli trucizną, po której drzewa stawały się martwe, bezlistne, a ludzie do dziś rodzą się z takimi wadami genetycznymi spowodowanymi przez tą substancję, że wyglądają jak bezkształtne potwory niezdolne do samodzielnego życia. 
I ktoś taki ma czelność dyktować światu, jak ludzie mają żyć ?!?!???!!!

A Niemcy - czyimi są bezpośrednimi potomkami?
są oni potomkami tych, co w łapankach na ulicach Warszaw zbierali ludzi by ich torturować - wyrywać żywcem paznokcie, gwałcić, przypalać papierosami i łamać kończyny i wybijać zęby.
To są ci sami Niemcy, którzy pod egidą "zielonego" Josefa Fischera dokonywali razem z ussamerykańskimi zbrodniarzami nalotów na Jugosławię - po 500 nalotów dziennie!
I teraz ci sami Niemcy uważają, że mogą pertraktować z Serbami o przystąpieniu do faszystowskiej unii europejskiej!
To są potomkowie tych Niemców, którzy trzymali Leningrad w okrążeniu nie pozwalając na dostarczenie ludności cywilnej podstawowej żywności, w wyniku czego setki tysięcy ludzi umarło głodem straszliwym.
To są potomkowie tych Niemców, którzy w Auschwitz, Treblince i wielu innych obozach koncentracyjnych upadlali ludzi przez lata mordując ich na koniec.
I pomioty takich oprawców chcą nam mówić, co jest dobre a co złe?
I pomioty takich oprawców chcą nam dyktować, co mamy robić????!?

Ze wstydu i hańby powinni się dobrowolnie zapaść pod ziemię. Czyli poprosić o miejsce w piekle w ramach łaskawości dla nich samego diabła.

Doprawdy! ludzkość dojrzała już do tego, by mieć przywódców o lepszym rodowodzie!

P.S.
Istnieje coś takiego jak świadomość kolektywna. Podlegają jej wszystkie grupy narodowe i ta świadomość zbiorowa ma wpływ na postępowanie następujących w tej grupie pokoleń. 
Więc nie może dziwić, że Niemcom znowu przewraca się w głowach i zachciewa im się panowania nad Europą.
Według mnie, banderowcy to nie są Ukraińcy. Bo Ukraińcy to przecież potomkowie Słowian.
Więc jeśli na Ukrainie jest tylu banderowskich bandytów, oznacza to iż na Ukrainę Niemcy zdążyli na przestrzeni wieków ulokować swój faszystowski element i teraz chcieli się nim posłużyć chcąc przejąc Ukrainę w swoje łapska.
Słowianie/normalni ludzie z Donbasu zorientowali się w tym i się temu sprzeciwili, i stąd ich tragedia.

A gdy z tych "królów" spadły maski i chałaty, to zobaczyliśmy ich prawdziwe oblicze: zobaczyliśmy potwory pchające ludzkość ku zagładzie.

Portret użytkownika PatRIOTa

Amerykańscy eksperci uważają,

Amerykańscy eksperci uważają, że choć relacja Stanów Zjednoczonych z Rosją znalazła się w najgorszym punkcie od czasów Zimnej Wojny, to jak na razie Putin nie przysporzył Obamie większych kłopotów. Według nich, to „cisza przed burzą”... Putin zamierza uderzyć raz, ale za to porządnie. Rosja przygotowuje się do publikacji dowodów świadczących o powiązaniach amerykańskiego rządu i służb specjalnych z zamachem 11 września 2001. Wśród nich znajdą się zdjęcia satelitarne.
Opublikowany materiał może udowodnić udział rządu amerykańskiego w atakach z 11 września, oraz to, że manipulacja opinią publiczną po tym wydarzeniu okazała się niezwykle skuteczna. Zamach 9/11 zaplanowały amerykańskie władze, ale jego wykonanie zlecono siłom zewnętrznym, po to, by wyglądało to jak akt agresji terrorystów na Stany Zjednoczone i ich obywateli. Powodem tego i oszustwa, i, co gorsza, morderstwa własnych obywateli, były interesy amerykańskiego przemysłu naftowego.
 
Dowody Rosji wskażą jasno, że Ameryka nie stroni od tworzenia „operacji fałszywej flagi”, skierowanej przeciwko własnym obywatelom, tylko po to, by otrzymać zielone światło na interwencję militarną zagranicą. W przypadku zamachu z 11 września rozstrzygającym dowodem mają okazać się zdjęcia satelitarne.
 
Jeśli plan Putina się powiedzie, na światło dzienne wyjdzie nieoficjalna polityka amerykańskiego rządu związana z „walką z terroryzmem”. Wiarygodność władz amerykańskich zostanie podważona, a na ulice wyjdą tłumy protestujących.
 
A wtedy, jak będą wyglądać Stany Zjednoczone na arenie politycznej? Ich pozycja lidera w walce przeciwko terroryzmowi okaże się całkowicie niesłuszna. To z kolei, może okazać się korzystne dla islamskich terrorystów i różnych bandyckich krajów… W przypadku takiego rozwoju sytuacji, nie zapowiada się na szczęśliwy koniec – ostrzegają eksperci.

Portret użytkownika achiles

Też o tym myślałem i

Też o tym myślałem i słyszałem wcześniej, ale przy obecnej kontroli przez wiadomo kogo ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA i pomimo oczywistej siły na ZACHODZIE siły prawdziwego przekazu RASII TUDEJ, to i tak swym zmasowanym atakiem zaszczekają tego NIUSA ZACHODNIE SZATANY, robiąc tym razem z PUTINA SCHIZOFRENIKA, bo SZALEŃCA już z niego zrobili w głowach większości LEMINGÓW MASY. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że to się i tak i tak kiedyś, na światło dzienne wydostanie na MASOWĄ SKALĘ, tylko wówczas, może być już za późno, dla zmanipulowanych LEMINGÓW. Ale fajnie, że o tym tu dzisiaj przypomniałeś i ten temat poruszyłeś i oczywiście sam też trzymam kciuki, by się to przebiło wreszcie, bo i tak jest zbyt długo ukrywane, co prowadzić może, do znacznie bardziej ohydnych PLANÓW SZATANÓW WPROWADZANYCH W ŻYCIE, a docelowo, do zagłady większości LUDZI, NA KULI ZIEMSKIEJ. 

Portret użytkownika Zenek :)

  Ostatnio modne jest

 
Ostatnio modne jest straszenie Rosji odcięciem od systemu SWIFT:
 
1) to tylko system składania DYSPOZYCJI FINANSOWYCH a nie przelewania mamony, zlecenia można przesyłać nawet "czerwonym ambasadorowym faksem". Wszystko jest KWESTIĄ UMOWY tak jak i to iż w ZASTĘPSTWIE ROSJI ZLECENIA BY WYSYŁAŁ I PŁACIŁ ICH POŚREDNIK a oni z nim się prywatnie rozliczali.
 
2) odcięcie Rosji od SWIFTU to problem dla gejropy z zapłatą za rosyjską ropę czy gaz a to się przekłada na ZAGŁADĘ KILKU UZALEŻNIONYCH OD NIEJ GOSPODAREK w tym szwabskiej. Szczujący do wojny i sankcji angole mają "własne" zasoby więc oni będą gonić swojego usrańskiego kundla do rozkręcania spirali sankcji bo to IM GŁÓWNIE ZALEŻY NA WYBUDOWANI WIELKIEJ ŻYDOWSKIEJ NAZISTOWNI - NWO.
 
3) samoodcięcie się państw BRIKS a wraz z nimi innych od systemu SWIFT i nie zaproszenie do nowego systemu wszelkich pronazistowskich gejostanów - samowolnie OBALI ŻYDOWSKI FINANSOWY TERRORYZM. Europa nie ma surowców, musi je kupować. A technologie i tak już w większości są w Chinach. Tylko ktoś musi być GWARANTEM iż powstrzyma pustynne gestapowskie wymoczki od kolejnych bandyckich napaści na uciekające z żydowskiej finansowej piramidy kraje.
 
Świń jest stosunkowo niewiele w stosunku do terroryzowanych przez nie ludzi. WYSTARCZY ZŁAMAĆ UMYSŁOWE TABU I ZAMIAST PRZED NIMI KLĘKAĆ WRZUCIĆ JE WE WŁAŚCIWE MIEJSCE tj. koszernego ŚWIŃSKIEGO GNOJU. JEŚLI ODPOWIEDZIĄ ŻYDÓW NA WYZWALANIE SIĘ ŚWIATA Z MACEK ŻYDOWSKIEJ, NAZISTOWSKIEJ OŚMIORNICY BĘDZIE UKOCHANY PRZEZ NICH TERRORYZM TO WYSTARCZY WSZELKIE ŚWINIE WYŁAPAĆ I PUBLICZNIE OSĄDZIĆ TOPIĄC W ŚWIŃSKIM GNOJU (by nie poszły do raju) I PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE BO ZABRAKNIE NAJPIERW CHĘTNYCH TERRORYSTÓW A POTEM IM WALUT DO ICH OPŁACANIA (zostaną z bezużytecznymi banknotami już nieakceptowanymi jako środki płatnicze).
 

Strony

Skomentuj