USA już w przyszłym roku będą testować sieć 5G

Kategorie: 

Grafika: John Moll
Superszybka sieć 5G może pojawić się dopiero w 2020 roku, lub nawet później. Jednak Verizon Wireless, największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych powiadomił, że dzięki współpracy ze znanymi firmami będzie mógł rozpocząć testy sieci nowej generacji już w przyszłym roku.

 

Przyszła sieć 5G będzie wielokrotnie szybsza i pozwoli ściągać np. filmy w ciągu kilku sekund. Wprowadzeniem tej technologii zainteresowane są takie kraje jak Chiny, Korea Południowa, Wielka Brytania a nawet organizacja zwana Unią Europejską. Jednak to właśnie wspomniana firma Verizon Wireless rozpocznie testy superszybkiej sieci 5G jako pierwsza, wyprzedzając w tej kwestii Brytyjczyków o dwa lata.

Amerykański operator telefonii komórkowej będzie współpracował z takimi znanymi firmami jak Ericsson, Nokia, Samsung, Qualcomm, Cisco i Alcatel-Lucent. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Stany Zjednoczone jako pierwsze na świecie wprowadzą sieć 5G, co może nastąpić jeszcze przed 2020 rokiem.

 

Operator Verizon Wireless chwali się, że technologię 4G LTE wprowadził jako pierwszy około 6 lat temu, natomiast sieć nowej generacji będzie około 50 razy szybsza. Przypomnijmy jednak, że brytyjscy uczeni opracowali sieć 5G, która osiąga prędkość bezprzewodową 1 terabita na sekundę, a rekord prędkości przesyłu danych odnotowano w Danii i wynosił aż 43 terabity na sekundę.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/brytyjscy-specjalisci-stworzyli-siec-5g-ktora-pozwoli-sciagac-setki-filmow-w-ciagu-kilku-s

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj