USA grożą odebraniem pomocy finansowej państwom, które nie poparły ich w ONZ w sprawie Jerozolimy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone stały się praktycznie osamotnione w swojej decyzji dotyczącej uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. Zdecydowana większość państw zagłosowała na forum ONZ przeciwko USA, choć Donald Trump zbytnio nie przejmuje się odizolowaniem na scenie międzynarodowej.

 

21 grudnia Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wyraziło sprzeciw wobec decyzji Trumpa o Jerozolimie. Spośród 193 państw członkowskich ONZ aż 128 zagłosowało za rezolucją, która wzywa USA do anulowania tej decyzji. Są to przede wszystkim kraje muzułmańskie, ale także te z Ameryki Środkowej i Południowej, Afryki, Azji i Europy. Po stronie Stanów Zjednoczonych stanęło tylko 9 państw. Aż 35 krajów wstrzymało się od głosu - wśród nich znalazła się Polska.

Rzeczywisty wynik mógł być dla USA jeszcze gorszy, ponieważ Waszyngton groził odebraniem pomocy finansowej państwom, które zagłosują za rezolucją ONZ. Mimo tych gróźb Amerykanie całkowicie polegli. Izrael zdecydowanie liczył na większe poparcie a rząd prowadzi teraz negocjacje z władzami niektórych państw, aby zmieniły swoją decyzję.

 

Tymczasem Stany Zjednoczone ogłosiły ograniczenie swoich wydatków na ONZ. W kolejnym roku fiskalnym USA wpłacą o 285 milionów dolarów mniej niż w poprzednim. Waszyngton ma bardzo duży wkład w budżet ONZ - każdego roku wpłaca na tę organizację około 3,3 miliarda dolarów, tj. około 22% łącznej sumy. Donald Trump od początku chciał ograniczać wydatki na ONZ a teraz dokonano tego w związku z tym, że organizacja "narusza interesy" Stanów Zjednoczonych.

 

Teraz oczekuje się na ewentualną decyzję w sprawie państw, które zagłosowały przeciwko USA. Donald Trump przypomniał, że sojusznicy otrzymują miliony a nawet miliardy dolarów w ramach pomocy i jeśli opowiedzą się przeciwko niemu to nie otrzymają więcej żadnych pieniędzy. Prezydent USA stwierdził, że w ten sposób państwo sporo zaoszczędzi. Jednocześnie kwestia Jerozolimy pozostaje niezmienna mimo wielkiego oburzenia krajów muzułmańskich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Cezary

Takie pytanie kto nadał prawo

Takie pytanie kto nadał prawo jakiejś organizacji na roszczenie sobie prawa decydowania gdzie jakie suwerenne uznane na arenie międzynarodowej państwo chce mieć swoją stolicę? Kto nadał też im prawo do decydowania za inne państwa o czy mają prawo uznanie tej decyzji? A co do "przegranej" USA miałbym obiekcje ONZ to zamierający twór bez żadnej mocy prawnej dobił się tą decyzja bo teraz Tramp ma pretekst do odłączenia sie od tego lewicowego tworu i zobaczymy jak bedą śpiewac jak skończą sie pieniądze od pana Trampa.

Portret użytkownika euklides

O matko, a kto nadał prawo

O matko, a kto nadał prawo jakiejś organizacji na roszczenie sobie jakichkolwiek praw? Wszystkie państwa to organizacje terrorystyczne, które roszczą sobie prawa na zasadzie aktów przemocy. Wszelkie prawa tych organizacji, zwanych państwami, zostały narzucone siłą.

Portret użytkownika blondas

nalezy poprzec usa w tym

nalezy poprzec usa w tym temacie. Jerozolima od  Mojzesza byla zydowska i zgodnie z obietnica Boża bedzie i ciapaki wypad z tego miejsca! i drogie ciapki skoro rzekomo uznajecie ksiegi zydowskie i tzw. nowego testamentu, uznajecie Jezusa za proroka allacha i glosicie ze allach to ten sam bog co zydow i chrzescijan to nie sprzeciwiajcie sie woli Boga i won z Jerozolimy!

Portret użytkownika inzynier magister

Wszyscy chrześcijanie powinni

Wszyscy chrześcijanie powinni uznać stolicę Jerozolimę ! A tak na marginesie portal niezależna chwali się jak to będziemy świętować niepodlewgłosć "Specjalna iluminacja Pałacu Prezydenckiego i Belwederu, wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, Puchar Prezydenta RP dla sportowców - te m.in. wydarzenia rozpoczną w styczniu całoroczne obchody stulecia niepodległości - zapowiada podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski."

Szkoda tylko że nie piszą jak to tysiące dzieci jest niszczonych genetycznie, jak sypią nam na głowy chemtrails i jak niszczą polskierolnictwo poprzez GMO ?!

Tysiące polskich dzieci jest modyfikowanych genetycznie !!! (Jerzy Zięba)
https://www.youtube.com/watch?v=-uDfUywNNvc

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika rtty4

"Donald Trump przypomniał, że

"Donald Trump przypomniał, że sojusznicy otrzymują miliony a nawet miliardy dolarów w ramach pomocy i jeśli opowiedzą się przeciwko niemu to nie otrzymają więcej żadnych pieniędzy."

Jeżeli to jest taka pomoc jak na przykładzie Polski, gdzie amerykański gaz jest ściągany z innego kontynentu za wyższe ceny, bo amerykańskie kundle rozkazały polskim kundlom z rządu by nie pozwolić na budowę gazociągu przez Polskę, bo jakiś banderowski pies w swojej korporacji zatrudnił synka wiceprezydenta ussa i by to im interesy popsuło - to naprawdę niech wuj będzie z nimi.
Zresztą całe nato jest na usługach ussa, więc niech to niech ussa płaci swoim pachołkom za wykonywanie rozkazów, a nie jeszcze bezczelnie żąda posłuszeństwa.
(Na czyim pasku jest nato to wszyscy pięknie widzieli podczas bombardowania przez nato Jugosławii - od czego zaczęła się oficjalna zabawa z muzułmańskim bydłem naganianym do Europy)
Ussa rucha wszystkie kraje które może wyruchać (bo np. takiej Korei jakoś nie może choćby chciało), wysysa wszystke pieniądze za pomocą swoich korporacji i chorych umów, a w zamian pierprzona ussmańska ambasada prezentuje takim polaczkom w tv kabaret w stylu "oj jakie doble tie piełogi mmmm, oj jakie dobłe i toto redczełwone takie ojajakiepyśne,  llluuulllljjjziieejjjeesssuuuunnniuu!".
W sytuacji kiedy jeden globalny wuj grabi co się da i straszy, że jak przyjdzie drugim globalny uj to będzie grabił i kradł - to się kuźaw buduje własną  siłe, wojsko i gospodarkę, a polityków zdrajców - wiesza się.
Z diabłem nie gra się w karty.

Strony

Skomentuj