USA i Chiny zapowiedziały współpracę w sprawie zagrożeń ze strony Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: 123RF.com

Najlepsi dyplomaci z Chin i z USA zobowiązali się połączyć siły, by wspólnie znaleźć pokojowe rozwiązanie wobec zagrożeń ze strony Korei Północnej. Jak na razie nie określono żadnych konkretnych działań, jednak John Kerry powiedział, że dalsze rozmowy szybko określą w jaki sposób cel zostanie osiągnięty.

 

W ciągu ostatnich kilku lat Chiny wyrosły na głównego partnera handlowego Korei Północnej. Istnieją pewne sygnały sugerujące, że Pekin bywa sfrustrowany ich nieustannie konfrontacyjną polityką. Stąd zapewne ta decyzja o współpracy. Chiński polityk i dyplomata Yang Jiechi, który jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną Pekinu powiedział, że będą współpracować z krajami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, aby odegrać konstruktywną rolę, gdyż prawidłowe rozwiązanie koreańskiego programu nuklearnego będzie służyć interesom wszystkich stron.

 

John Kerry przyjechał z Korei Południowej by przekonać Pekin, by ten pomógł rozładować rosnące napięcie na półwyspie koreańskim przed spodziewanym atakiem rakietowym ze strony Phenianu. W opinii większości ekspertów, Chiny dysponują największymi możliwościami wpływu na Koreę Północną.

 

 

Źródło: http://www.aljazeera.com/news/asia-pacific/2013/04/201341343052867973.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ebola

Korea nawet jak niema głowic

Korea nawet jak niema głowic zminiaturyzowanych na tyle by można przenosić rakietami to i tak jest grożna choć by z tego względu że może sprzedać bombe atomową terrorystą lub państwą terrorystycznym lub wysłać ją np.  w kontenerze do największego portu w stanach np .Los Angeles największy port kontenerowy na świecie i zdetonować

Portret użytkownika navajo88

No isam widzisz panie Admin z

No isam widzisz panie Admin z tym całym wybuchem wojny jądrowej , a pisałem nie dawno że żadnej wojny jądrowej nje będzie  TA WOJNA WZBUDZA ZA DURZY STRACH W LUDZIACH !!!! i tyle , a jak wybuchnie to bez udziału czlowieka , tylko na skutek jakiegoś błędu w systemie i w elektronice zabezpieczającej odpalenie rakiet jądrowych i zapewnie pierwszą odznaką będzie odpalenie rakiet z pokładów okrętów podwodnych kture pływają ciągle po oceanach i czekają na swoją godzinę zero !
J.M.H
Ps: a wiem co piszę !!!!!
J.M.H

Skomentuj