USA chcą zautomatyzować system obronny w cyberprzestrzeni

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
W najbliższych latach DAPRA chce zorganizować zawody "Cyber Grand Challenge", aby zdobyć zupełnie nowy, w pełni automatyczny system obronny w cyberprzestrzeni. Dzięki temu, system będzie mógł nie tylko samodzielnie się obronić, ale również przeprowadzać ataki w cyberprzestrzeni bez ingerencji człowieka.

 

Kierownik programu Mike Walker powiedział, że błędy w systemie bezpieczeństwa są naprawiane w ciągu dni. Natomiast nowoczesny, automatyczny system obronny będzie w stanie wyszukiwać luki, formułować poprawki oraz wdrażać je w czasie rzeczywistym. Ponadto, jeśli zajdzie taka potrzeba, system będzie dokonywał samodzielnych ataków w cyberprzestrzeni.

 

"Cyber Grand Challenge" organizowany przez agencję DARPA odbędzie się w 2016 roku. Każda drużyna będzie rywalizować między sobą, przedstawiając możliwości swojego systemu. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrodę, wynoszącą odpowiednio 2 miliony, 1 milion oraz 750 tysięcy dolarów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj