USA chcą przekształcić Księżyc w kosmiczną stację benzynową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Księżyc wydaje się być idealnym miejscem, na którym mogłaby powstać pierwsza kosmiczna stacja benzynowa. Dzięki niej, przyszłe misje kosmiczne wymagałyby znacznie mniej paliwa, co wiązałoby się z oszczędnościami. Amerykanie zainteresowani są zbudowaniem pierwszej takiej stacji.

 

W czwartek Sekretarz Handlu Wilbur Ross ujawnił, że obecna administracja USA postawiła sobie za cel przekształcenie Księżyca w stację benzynową. Chodzi o wykorzystanie naszego jedynego naturalnego satelity do przyszłych misji w odległe rejony Układu Słonecznego.

 

Rząd Stanów Zjednoczonych planuje, aby załogi przyszłych lotów w kosmos w pierwszej kolejności obierały sobie za cel Księżyc, na którym będzie można uzupełnić zapasy paliwa. Ponadto, planuje się wykorzystać na Księżycu surowce do lokalnej produkcji paliwa.

Wizja Amerykanów wcale nie jest nowa. Już od dłuższego czasu prowadzone są badania, które pozwolą ustalić jak wielkie korzyści może przynieść taka kosmiczna stacja benzynowa. Dzięki księżycowej stacji, statki kosmiczne będą mogły zabierać ze sobą znacznie mniej paliwa. To oznacza, że rakiety nośne będą wynosić statki o mniejszej masie, a co za tym idzie - będzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy i przyspieszyć kolonizację Marsa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Stacja benzynowa ... I co

Stacja benzynowa ... I co będą tam sprzedawali "regular" czy "super" ? A poza tym co niby można eksploatować na księżycu , pył i minerały ?? I z tego chcą wytwarzać tlen oraz jakieś węglowodory ?! przecież to zupełne KRETYŃSTWO ! A energię do ich przetwarzania zapewne pozyskają z ... baterii słonecznych ... mhm. 

Portret użytkownika explorer

Jaką stację benzynową?

Jaką stację benzynową? Większość ludzi na tej stronie twierdzi że nie ma czegos takiego jak kosmos, że żyjemy wewnątrz Ziemii, na płaskiej Ziemii etc.. Taką depopulację nam robią, że ludzi coraz więcej na świecie. Partacze, nie? Mają atomówki, a chemtrailsami nas trują nieudacznicy. Lekarze nie uznają wyniku biorezonansu kwantowego, bezczelnie ludzi szczepią, przez co już prawie nikt w cywilizowanych krajach ie choruje na polio otd.. W poszukiwaniu sensacji i poczucia bycia "tym który wie o spisku" ludzie rozum tracą. I tak, za ten post pobieram kasę od: Bilderbergów, Masonów, Illuminatów, Big Farmy, Reptilian, Klingonów, Twillekanów. Po dwa złocisze od każdego.

Skomentuj