USA chcą przekształcić Księżyc w kosmiczną stację benzynową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Księżyc wydaje się być idealnym miejscem, na którym mogłaby powstać pierwsza kosmiczna stacja benzynowa. Dzięki niej, przyszłe misje kosmiczne wymagałyby znacznie mniej paliwa, co wiązałoby się z oszczędnościami. Amerykanie zainteresowani są zbudowaniem pierwszej takiej stacji.

 

W czwartek Sekretarz Handlu Wilbur Ross ujawnił, że obecna administracja USA postawiła sobie za cel przekształcenie Księżyca w stację benzynową. Chodzi o wykorzystanie naszego jedynego naturalnego satelity do przyszłych misji w odległe rejony Układu Słonecznego.

 

Rząd Stanów Zjednoczonych planuje, aby załogi przyszłych lotów w kosmos w pierwszej kolejności obierały sobie za cel Księżyc, na którym będzie można uzupełnić zapasy paliwa. Ponadto, planuje się wykorzystać na Księżycu surowce do lokalnej produkcji paliwa.

Wizja Amerykanów wcale nie jest nowa. Już od dłuższego czasu prowadzone są badania, które pozwolą ustalić jak wielkie korzyści może przynieść taka kosmiczna stacja benzynowa. Dzięki księżycowej stacji, statki kosmiczne będą mogły zabierać ze sobą znacznie mniej paliwa. To oznacza, że rakiety nośne będą wynosić statki o mniejszej masie, a co za tym idzie - będzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy i przyspieszyć kolonizację Marsa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika explorer

Jaką stację benzynową?

Jaką stację benzynową? Większość ludzi na tej stronie twierdzi że nie ma czegos takiego jak kosmos, że żyjemy wewnątrz Ziemii, na płaskiej Ziemii etc.. Taką depopulację nam robią, że ludzi coraz więcej na świecie. Partacze, nie? Mają atomówki, a chemtrailsami nas trują nieudacznicy. Lekarze nie uznają wyniku biorezonansu kwantowego, bezczelnie ludzi szczepią, przez co już prawie nikt w cywilizowanych krajach ie choruje na polio otd.. W poszukiwaniu sensacji i poczucia bycia "tym który wie o spisku" ludzie rozum tracą. I tak, za ten post pobieram kasę od: Bilderbergów, Masonów, Illuminatów, Big Farmy, Reptilian, Klingonów, Twillekanów. Po dwa złocisze od każdego.

Portret użytkownika MiamiVibe

,, zaoszczędzić sporo

,, zaoszczędzić sporo pieniędzy i przyspieszyć kolonizację Marsa."

Po co kolonizować pustkowie ?? Choć myślę, że w przypadku NASA, termin ,,kolonizacja innej planety" oznacza po prostu zwiększony nabór na grafików i reżyserów Biggrin

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika MiamiVibe

Ktoś tu kiedyś pisał, że Mars

Ktoś tu kiedyś pisał, że Mars postrzegamy jako pustkowie, gdyż tak się on nam jawi w 3D. Natomiast tak naprawdę może on być w 5D i tak naprawdę może tam tętnić życie, ale my tego nie zobaczymy bo jesteśmy na dużo niższym spektrum postrzegania zmysłowego.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Skomentuj