USA buduje nowe bomby atomowe, a Rosja odmawia podpisania traktatu o eliminacji broni nuklearnej

Kategorie: 

Flickr (CC BY 2.0)

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow zapowiedział na zebraniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, że Rosja nie ma zamiaru podpisać "Traktatu o eliminacji broni nuklearnej". Wiadomość ta została przekazana przez korpus prasowy MSZ Rosji.  

Minister Ławrow powiedział, że Rosja współdzieli obowiązek budowy świata wolnego od broni nuklearnej, jednakże nie jest w stanie przyjąć traktatu, który jest sformułowany tak jednostronnie i wymierzony przeciwko niej.  

 

Według Rosji istnieje możliwość pełnego, całkowitego rozbrojenia nuklearnego świata, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem zapewnienia równej, niepodzielnej i pełnowymiarowej ochrony wszystkim państwom - w tym posiadaczom broni jądrowej. Zdaniem Ławrowa omawianemu traktatowi, niestety, nie jest po drodze z wymienionymi postulatami.  

"Traktat ten ignoruje wszystkie czynniki, w tym kwestię strategicznego bezpieczeństwa świata, dodatkowo powoduje on powstanie głębokiej niezgody pomiędzy członkami społeczności międzynarodowej, przy czym może mieć efekt destabilizujący dla państw nieposiadających broni masowego rażenia." 

"Traktat o eliminacji broni nuklearnej" jest negocjowanym od dawna porozumieniem, które ma na celu kompletne pozbycie się broni jądrowej z użytku. Został przedstawiony światu 7 lipca 2017, a jego ratyfikacja wymaga podpisu przynajmniej 50 państw. Zakłada on, że sygnatariusze dokumenty przestaną rozwijać, gromadzić, testować, produkować, używać i grozić użyciem posiadanym przez siebie arsenałem jądrowym. 

Niestety wygląda na to, że jego podpisanie jest mrzonką, ponieważ według najnowszych informacji zarówno USA jak i Rosja nie tylko nie zamierzaja likwidować swoich bomb jądrowych, ale opracowują nowe, co jest tłumaczone koniecznością odświeżenia arsenału pochodzącego z okresu tzw. "zimnej wojny".

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A na ilu odnóżach nadchodzi?

A na ilu odnóżach nadchodzi? A może pełznie? Wg mojej wiedzy Bóg nie ma nóg, więc nie może nadchodzić.. A po za tym nie musi nadchodzić, bo każdy człowiek ma go w sobie... Tyle, że ci, którzy go zamknęli kratami swojego złego rozumu, zrobią nam piekło i tylko niektórzy będą odporni na jego ogień... Na pewno nie wy, naiwni głupcy...

Portret użytkownika ono mat opeja

Realnie, jedna bomba w ta czy

Realnie, jedna bomba w ta czy w tamta strone, cos zmieni? Maja tyle, ze wystarczy na... takie niedomowienie. Wiecej bomb to wiecej sily? Co to zmienia? Uklad sil? Bzdura. Stroszenie pior. To jak z CO². Stany i Chiny nie podpisaly papierkow w Kioto. Ktos im za to zeby wybil? Smieja sie i w najlepsze robia swoje. Smrodza na caly Swiat, ale tylko drobne zuczki sie tym przejmuja.

 

Portret użytkownika Marek Łobodziński

Broń jądrowa będzie

Broń jądrowa będzie zlikwidowana, ale dopiero po trzeciej wojnie światowej. Wskazuje na to analiza biblijna. Księga Objawienia ostrzega: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4).

Jezus, mówiąc o tej wojnie, ostrzegał: "Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, wstrząsy także znaczne i wzdłuż i wszerz regionów niedobory żywości i epidemie będą. Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:10,11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy" [και χειμωνες]. My to dzisiaj nazywamy "zimą nuklearną". W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa Jezusa: "i nieporządki" [και ταραχαι]. Dzisiaj nazywamy to chaosem.

"Wielki Miecz", "potężne, przerażające i niezwykłe zjawiska z nieba", "znaczne wstrząsy, niedobory żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów", "nieporządki, (chaos)". Skutkiem użycia tej broni będą również zmiany klimatyczne i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Jak widać, Jezus przedstawił pełny obraz skutków globalnej wojny jądrowej. Ten bardzo szczegółowy obraz nie pasuje do żadnej innej wojny. Jezus wyraźnie zaznaczył też: "Wszystko mianowicie to początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). To wszystko będzie towarzyszyć tylko tej wojnie. Globalna wojna jądrowa będzie dowodem, że faktycznie rozpoczął się "dzień Pański". Tak w Księdze Objawienia nazwany jest okres, w którym wypełnią się wszystkie zapowiedzi z tej Księgi (1:10).

To jest też dowód, że wszyscy, którzy wcześniaj ogłaszali, że "czas jest blisko", są oszustami religijnymi, przed którym ostrzegał Jezus (Łukasza 21:8).

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... Jezus, mówiąc o tej

"... Jezus, mówiąc o tej wojnie, ostrzegał: "Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, wstrząsy także znaczne i wzdłuż i wszerz regionów niedobory żywości i epidemie będą ..."

 No zesrałem się nieomal ze śmiechu na te słowa Jezusa... On naprawde to powiedział?? A kiedy to zostało spisane ciemny człowieczku? 500 lat po jego śmierci? A pamietasz kazanie sprzed roku swojego ulubionego księżulka?

 Nic bardziej mnie nie wku**wia, jak powoływanie się na rzekome słowa tego rzymskiego bożka, które z pieczołowitością zostały zapamiętane przez 500 lat od ich wypowiedzenia...

( Paweł z Tarasu żył w V w n.e i był kumplem tzw "św Pawła", który również zył w V w n.e. jak te dwa kutasy zapamietały co mówił Jezus 500 lat temu??)

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj