USA będą badać zachowanie w sieciach społecznościowych wszystkich osób ubiegających się o wizę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wszyscy turyści, którzy chcą odwiedzić USA, będą musieli udostępniać dane o swoich kontach w sieciach społecznościowych. To jest 14 milionów ludzi rocznie i wszyscy potencjalni migranci, których jest na pewno około 700 tysięcy.

 

 

Jak władze będą traktować tych, którzy nie mają kont w sieciach społecznościowych? Podejmowanie decyzji w sprawie wydawania wiz nie jest jeszcze jasne. Departament Stanu USA zmienił zasady ubiegania się o wizę amerykańską.

 

Obecnie prawie wszyscy wnioskodawcy będą musieli podać linki do kont w sieciach społecznościowych, a także adresy e-mail i numery telefonów na okres pięciu lat, donosi z TechCrunch. Wcześniej takie wymagania były stawiane tylko osobom, które wymagały specjalnych testów - na przykład ludziom, którzy odwiedzali obszary o wysokiej aktywności terrorystycznej.

 

Zgodnie ze starymi zasadami wymóg dostarczania rozszerzonych informacji o sobie dotyczył 65 tys. wnioskodawców rocznie. Teraz ich liczba wzrośnie do prawie 15 milionów osób. 14 milionów z nich to podróżni i studenci, a kolejne co najmniej 700 tys. to potencjalni imigranci. Inicjatywa zaostrzenia wymogów wizowych pochodzi od administracji prezydenta Trumpa. Według przedstawicieli Departamentu Stanu jego głównym celem jest ochrona bezpieczeństwa narodowego kraju.

 

Przeciwnicy obecnego prezydenta skrytykowali nowe zasady wizowe dotyczące tworzenia niepotrzebnych barier dla wysoko wykwalifikowanych pracowników i przedsiębiorców. Krytycy podkreślają, że twarda polityka Trumpa już zredukowała apel USA do potencjalnych imigrantów. Tymczasem lewicowe środowiska głoszą, że kraj potrzebuje utalentowanych specjalistów z całego świata, aby wygrać konfrontację z Chinami w dziedzinie nauki i technologii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Na szczęście mam w d... USA,

Na szczęście mam w d... USA, ich wizy i wyjazdy do tego kraju. Jak znam życie to zaczną poza inwigilacją wszystkich starających się o wizy, prewencyjnie inwigilować tych, którzy kiedyś mogą o nie wystąpić... czyli perspektywicznie wszystkich, którzy jeszcze nie stoją nad dziurą w ziemi pod własny grób. ;P Trump ma zdecydowanie dryg do totalitaryzmu... przykład do przywrócenie uprawnień NSA i innych agencji do dzikiego szpiegostwa, również sojuszników co wywołało tak głośną aferę po ucieczce Snowdena.

Portret użytkownika Jas

Wbijaj na Teneryfę - nie ma

Wbijaj na Teneryfę - nie ma Eskimosów dużo kubańskich kobiet i cygar karnawał lepszy juz w Rio do tego aromat Jamajskich przypraw i czekolady z Maroco - wulkan góry lasy niżej patelnia pustynnej i ocean - walić USrael niech Eskimosi tam sobie jadą choć szkoda Indian trochę 

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak już mnie bardzo

Jak już mnie bardzo przyciśnie na zwiedzanie USA (bo bądź co bądź to ładny kraj) to pozakładam na tę okazję nowe konta i odczekam 5 lat (bo i tak to jest okres jakiego bym minimum potrzebował do uzbierania pieniędzy na objechanie USA, gdybym chciał to zrobić)... Ale na chwilę obecną, są ważniejsze destynacje... Tajlandia, Wietnam, Indonezja, Kostaryka, Panama, Jordania... Także osobiście mam w d.pie te regulacje *dirol*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj