US Navy stworzyła broń, która uniemożliwia mówienie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Siły zbrojne USA nierzadko pracują nad rozwiązaniami, które na pierwszy rzut oka wręcz nie nadają się do wykorzystania w konflikcie zbrojnym. Nie inaczej jest w przypadku nowej tajemniczej broni amerykańskiej marynarki wojennej, która... uniemożliwia mówienie przeciwnikowi.

 

Nowa technologia została opracowana i opatentowana już w 2019 roku, lecz dopiero niedawno została ujawniona. Broń nosi nazwę "Acoustic hailing and disruption" (AHAD) i zamiast wyrządzać realne szkody przeciwnikowi, wywołuje dezorientację, powstrzymując go od mówienia i skutecznego komunikowania się z innymi osobami.

 

AHAD wyposażony jest w mikrofony kierunkowe i głośniki. Urządzenie działa na zasadzie "papugowania" - nagrywa czyjąś mowę i z niewielkim opóźnieniem powtarza wypowiedziane słowa. Co ważne, dźwięk emitowany jest tylko w kierunku danej osoby, przez co pozostałe osoby z otoczenia ich nie usłyszą.

 

Nowa broń marynarki wojennej USA ma przede wszystkim wywoływać dezorientację i irytację, aby zniechęcić do dalszego mówienia. Urządzenie mogłoby również posłużyć do generowania fałszywego źródła dźwięku. Ogólnie rzecz biorąc AHAD ma wpływać na zachowanie celu.

 

Oczywiście takie są założenia tej technologii, lecz nie wiadomo, czy była już stosowana i jaka jest jej skuteczność. Wiadomo, że AHAD nie znajdzie zastosowania na polu bitwy, ale może posłużyć np. do kontroli tłumu podczas protestów. Przykłady użycia tej broni można zobaczyć na poniższym nagraniu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika edi8

Mowa Putina:

Mowa Putina:

Po raz kolejny naród rosyjski jest zmuszony poświęcić swoje życie, aby uchronić świat przed nazizmem i faszyzmem. Wymieniliśmy 50 naszych jeńców wojennych na 50 żołnierzy ukraińskich. Ukraińscy żołnierze otrzymali pomoc medyczną w naszych szpitalach, dostali trzy obfite posiłki dziennie i wrócili do domów.

Przyjęliśmy żołnierzy rosyjskich z odciętymi palcami i organami płciowymi. Nawet naziści nie zrobili tego podczas ostatniej wojny. Przedstawimy te dowody w przyszłym sądzie. Będzie wstyd dla każdego, kto teraz będzie wspierał tych drani.......
https://wolnemedia.net/przeslanie-prezydenta-wladimira-putina-do-swiata/

Portret użytkownika Wasilij Koniecko

przyda się w specjanej

przyda się w specjanej operacji derusyfikacyjnej. zbudowac mur wokół Rassiji i użyć przy granicy żeby odechciało się zacofanemu ludowi szerzyć zniszczenie w sąsiednich krajach. My będziemy mieć latające samochody a Rassija będzie zmieniać dywany na ścianach. ciekawe co zrobią jak skończą się baterie w kradzionych z Ukrainy iphonach? )))

Strony

Skomentuj