US Navy rozmieściła pierwsze działo laserowe w Zatoce Perskiej

Kategorie: 

Źródło: NavSea
Prace nad bronią laserową trwały już od wielu lat a teraz Stany Zjednoczone powiadomiły, że rozmieszczono pierwsze działo laserowe o bojowym zastosowaniu. Broń została umieszczona na okręcie USS Ponce, który znajduje się w Zatoce Perskiej.

 

O 30-kilowatowej broni laserowej słyszymy już od dłuższego czasu ale dopiero teraz oficjalnie została ona wcielona do armii. Futurystyczna broń potrafi zniszczyć bezzałogowce, lekkie samoloty lub małe łodzie oraz nadlatujące rakiety, które znajdują się w odległości do 1,6 kilometra. Działo laserowe może więc mieć charakter nie tylko ofensywny ale również i defensywny.

 

System ten, oprócz niszczenia latających maszyn, może również używać wiązki laserowej aby ostrzec wroga. Jednak największą zaletą broni laserowej są koszty jej użycia - podczas gdy jedna rakieta może kosztować nawet jeden milion dolarów, koszt jednego strzału z działa laserowego szacowany jest na cenę tylko jednego dolara.

 

Zarówno Stany Zjednoczone jak i Izrael są zainteresowane wykorzystaniem systemów laserowych. USA chce umieszczać tego typu broń na pokładzie okrętów, dronów oraz pojazdów naziemnych. Natomiast Izrael chce zbudować nowoczesną tarczę antyrakietową, tzw. "Żelazny Promień". Jedyne o czym jeszcze nie słyszeliśmy, to niewielka, poręczna broń laserowa dla żołnierzy, która mogłaby zastąpić broń palną ale zapewne i to się w przyszłości zmieni.

 

 

Źródło: http://freebeacon.com/national-security/u-s-navy-deploys-laser-weapon-in-persian-gulf/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

laser o takiej mocy ktora

laser o takiej mocy ktora jest liczona w mega watach z latwoscia przebije sie przez mgłę, deszcz, śnieg itd. to nie jest juz zabaweczka pointerek tylko cos co potrafi przeciac lufe od czolgu i to bardzo szybko ! To przecina i niszczy rakiety w locie a czas w jakim to robi musi byc bardzo imponujacy skoro ma na to tylko 1600m a musi zdążyć wykonać swoje zadanie zwłaszcza że rakieta wolno nie leci...

Portret użytkownika Dr Piotr

Wszystko fajnie, nowa super

Wszystko fajnie, nowa super broń, tylko zawsze jest prezentowana przy pięknej, bezwietrznej pogodzie, słonko świeci, na niebie ani chmurki, fali na morzu praktycznie zero...a co jak będzie burza, cięzkie deszczowe chmury na niskim pułapie, lał deszcz, sztorm z dużą falą, czy wtedy też taka skuteczna będzie, jak działo będzie zalewane strugami wody i system namierzania bedzie praktycznie bezużyteczny? Rakieta jakoś tam jest naprowadzana, a tu musi być precyzja, wiązki nie da się naprowadzać i korygować jak lotu rakiety. Niech pokażą jak wtedy sprawuje się ta super broń.

Portret użytkownika patrol

Dlaczego produkowana jest

Dlaczego produkowana jest broń? Bo pasoŻYDY uwielbiają gdy rozlewa sie krew gojów. To że sobie wymyślili broń laserową to nie znaczy że żydki możecie czuć sie bezpiecznie. Kiedy przyjdzie czas będziecie umierać we śnie a szkoda bo lepiej było by koszerny ubój wam zrobić potwory jedne ! 

Portret użytkownika Cezar

Potwory to za malo,zydki to

Potwory to za malo,zydki to sa koszerne swinie ktore im przez gardlo nie przejda,ale przyjdzie czas ze koszerne swinie jak beda jesc swe nie koszerne.
Na zydkow nie trzeba broni,wystarczy ich nafaszerowac swiniami,pozniej beda walic lbami o swa koszerna sciane placzu i czachy im sie rozpadna.

Skomentuj