US Army testuje zdalnie sterowane wieże strzelnicze

Kategorie: 

Źródło: US Army/David Vergun
Stany Zjednoczone stawiają na pełną automatyzację i jak najmniejszy udział człowieka w działaniach militarnych. W tym celu opracowywane są zdalnie sterowane wieże, które można wyposażyć w dowolną broń. Dzięki tej konstrukcji można zapewnić lepszą ochronę dla danego terytorium.

 

Tower Hawk System to bezzałogowa wieża która z powodzeniem może zastąpić tradycyjne wieże strażnicze. Można na niej zamontować np. karabin maszynowy Browning M2 lub karabin snajperski 338 Lapua. Do jej obsługi potrzebne są dwie osoby, które mogą przesiadywać w bazie przed monitorami i obsługiwać uzbrojoną wieżę przy pomocy kontrolerów z Xboxa.

Użytkownicy tej konstrukcji posiadają możliwość przełączania się pomiędzy obrazem normalnym, termowizyjnym i noktowizyjnym. System pozwala łatwo odróżnić przyjaciela od wroga i może automatycznie śledzić zidentyfikowanego przeciwnika. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wystarczy użyć tylko jednego przycisku aby oddać strzał.

Uważa się, że dwóch żołnierzy którzy obsługują uzbrojoną bezzałogową wieżę mogą z powodzeniem zastąpić nawet dziesięciu ludzi. Tower Hawk System umożliwia zidentyfikowanie przeciwnika jeszcze zanim on zdoła wykryć wyposażoną w broń konstrukcję, co daje sporą przewagę. Nowa technologia jest obecnie testowana w Fort Bliss w Teksasie.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/us-army-testuje-zdalnie-sterowane-wieze-strzelnicze

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj